PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=99829}
6,8 91 057
ocen
6,8 10 1 91057
6,2 12
ocen krytyków
Hellboy

Pod koniec II wojny światowej, kiedy dni Rzeszy były już policzone, zdesperowani naziści próbowali ratować swe siły wszelkimi sposobami, uciekając się nawet do wykorzystania magii. Czarna msza - satanistyczna ceremonia, która miała odmienić losy wojny i doprowadzić do stworzenia walczącego u boku Niemców demona - została przerwana przez aliantów. Ale Hellboy, syn szatana, został już przywołany z otchłani. Przygarnięty przez zwycięzców i odpowiednio wyszkolony stanął po stronie dobra, by walczyć z wiecznie czujnymi siłami zła...

Spawn
opis użytkownika

W 1944 roku, pod koniec Drugiej Wojny Światowej, naziści widząc swój bliski koniec, postanowili przeprowadzić tajemniczy eksperyment, wykorzystując w tym celu magię. Chcieli w ten sposób stworzyć demona, który walczył by u ich boku i pozwolił im odmienić losy wojny. Eksperyment został jednak zakłócony przez wojska aliantów. Ale Hellboy, syn szatana, został już przywołany z otchłani. Alianci przygarniają Hellboya (Ron Perlman) - demona podobnego do człowieka. Hellboy, który zbuntował się przeciwko swemu panu i stanął po stronie dobra, jest specjalistą od zjawisk paranormalnych, a jego zadaniem jest walka z ciemnymi mocami. Wspomagany przez kilku agentów, musi odnaleźć geniusza zła - czarodzieja nazistów, który to wszystko zapoczątkował.

tigrau
opis użytkownika

Hellboy, po Hulku i SpiderManie jest trzecią głośną adaptacją amerykańskiego komiksu. Wszystko zaczęło się podczas II Wojny Światowej, gdy to Hitlerowcy aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę otworzyli bramę do piekieł, żeby przywołać niezwyciężonego wojownika - syna szatana. Jednak cały proces przywoływania zostaje przerwany przez Aliantów pod dowództwem profesora Bruttenholm'a. Niestety, portal był dostatecznie długo otwarty, żeby "coś" mogło przedostać się na ziemię. Jeden z żołnierzy odkrywa przypadkiem małego czerwonego stwora. Profesor domyśla się kim jest owe znalezisko i dla dobra ludzkości zabiera go ze sobą i nadaje mu imię Hellboy - piekielny chłopiec. Staje się jego ojcem... Hellboy przez następne lata jest trenowany i uczony by w przyszłości stanąć po stronie dobra i stawić czoła złu. Po 40 latach piekielny chłopiec jest tajemniczym bohaterem przynoszącym ratunek i nadzieję mieszkańcom wielkiej metropolii. Teraz musi on stawić czoła ludziom którzy 40 lat wcześniej powołali go do istnienia...

tom3k
opis użytkownika

Pod koniec II wojny światowej naziści używają czarnej magii, by stworzyć czerwonoskórego demona. Przejęty przez aliantów, Hellboy służy odtąd raczej dobru niż złu. "Hellboy to opowieść o demonie sprowadzonym na świat przez nazistów, zaadoptowanym przez genialnego naukowca, pracującym dla FBI i wałczącym ze zmartwychwstałym Rasputinem. Krok w dobrym kierunku w rozwoju komiksowych ekranizacji - niezwykły bohater, nietypowa atmosfera i duży szacunek dla papierowego oryginału.

Rubio___Dominik_Haladus
opis użytkownika

Podczas trwania II Wojny Światowej Hitler próbował wszystkich metod, które miały by mu ułatwić podbój świata. Od eksperymentów genetycznych zaczynając a kończąc na okultystycznych praktykach. Podczas takiej okultystycznej próby otworzenia wrót piekieł przez kapłana Rasputina na ziemię przedostaje się pewien demon, który na szczęście zostaje przechwycony przez siły Aliantów i nazwany przez nich Hellboy. Tajemniczy Hellboy po zakończeniu wojny zostaje wcilony do Instytutu Zjawisk Paranormalnych i jego zadaniem w tej organizacji jest eliminacja wszelkiej maści stworów, które zagrażają bezpieczeństwu USA. Przeznaczenie Hellboya było jednak zupełnie inne i jego dopełnienia ma dopilnować Rasputin, który po wielu latach zostaje przywrucony do życia.

MrShog
opis użytkownika

Rok 1944. Zdesperowani naziści z pomocą okrutnego szaleńca Rasputina chcą sprowadzić na ziemię niezwykłego wojownika - Hellboya. Mają nadzieję, że pomoże im on w walce. Otwierają więc specjalne wrota do innego wymiaru. W rezultacie z zaświatów przybywa demon-dziecko.  Ceremonię przerywają amerykańscy żołnierze. Monstrum trafia w ręce aliantów. Opiekę nad nim roztacza profesor Broom, założyciel tajnej organizacji znanej pod nazwą Biuro Badań Paranormalnych i Obrony. Naukowiec wychowuje małego Hellboya jak własnego syna. Mimo szatańskiego pochodzenia staje się on uosobieniem dobra i podejmuje walkę z siłami ciemności. Pomagają mu w tym Abe Sapien i Liz Sherman. Muszą razem odnaleźć geniusza zła, Rasputina, i stawić czoło nazistom.

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Gdy zostaje zerwany rozejm pomiędzy światem ludzi i elfów, a z wygnania powraca książę elfów Nuada (Luke Goss), do obdarzonego nadnaturalnymi zdolnościami Hellboya (Ron Perlman) zwracają się z prośbą o pomoc pracownicy tajnego Biura ds. Badań Paranormalnych i Obrony. Wspierany przez armię niesamowitych mechanicznych stworów Nuada dąży do odzyskania korony i przejęcia władzy nad światem. Hellboy nie ma wyjścia - musi stanąć do walki ze złem i ocalić ludzkość przed zagładą.

platforma vod

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones