PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=613701}
7,0 451
ocen
7,0 10 1 451
Heniek
powrót do forum filmu Heniek

Stworzony przez grupkę amatorów kryminał na wesoło w specyficznym stylu. Atmosfera w żaden sposób nie przypomina naszego kina niezależnego, co bardzo doceniam. Historia jest bowiem oparta na faktach, montaż bez zarzutu, muzyka niezła i wykorzystana tylko w odpowiednich momentach, a aktorstwo lepiej niż dobre (to mnie najbardziej zdziwiło). Nie można zapomnieć o ładnych czarno-białych zdjęciach, które wbrew moim przewidywaniom jednak tutaj pasują.
Na początku byłem wręcz zauroczony prowadzeniem akcji. Dużo retrospekcji, przeplatanych wypowiedziami postaci. Do tego każde wspominki bohaterów ciekawie kontrastują z rzeczywistym stanem rzeczy, który zazwyczaj okazuje się z goła inny. Niestety duet reżyserski serwuje nam zaskoczenia tylko przez pierwszą połowę filmu. Potem już wszystko jest boleśnie przewidywalne i dzięki temu przestaje bawić. Nawet poczucie humoru twórców robi się coraz bardziej naiwne z każdą następną minutą. Szkoda, bo konwencja i odpowiedni klimat pozwalały na zrobienie na prawdę dobrego filmu.
Zobaczyć warto, bo to przyzwoita produkcja. I krótka, więc nie wymaga wiele od widza. Tyle że zapowiedzi jakoby to było wielkie odkrycie jeżeli chodzi o kino niezależne są grubo przesadzone.

ocenił(a) film na 8
Lucky_luke

Muszę sprostować, ponieważ znam osobiście twórców tego filmu, a w szczególności aktorów i ŻADEN z nich nie jest amatorem, to doświadczeni, profesjonalni , świetni aktorzy...warto czasem zajrzeć do teatru :)

ocenił(a) film na 6
lenka1320

Tutaj zwyczajnie się czepiasz :p Słówko amatorzy odnosi się do twórców jako filmowców. Wcale nie używam go jako uwłaczającego komukolwiek określenia, po prostu zaznaczam że nie są to znane osobowości, a ludzie stawiający pierwsze kroki w kinie. Zresztą podkreśliłem że aktorstwo stoi na wysokim poziomie. Na ulotce reklamującej film pojawia się przymiotnik "amatorski" więc obsada chyba nie poczułaby się dotknięta.
Do teatru zaglądam. Sprostowania nie rozumiem ;)
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones