Historia niemoralna

1990 1 godz. 39 min.
7,1 398
ocen
7,1 10 398
409
chce zobaczyć
{"type":"film","id":6165,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Historia+niemoralna-1990-6165/tv","text":"W TV"}]}

Montażysta Jurek pracuje nad materiałami do filmu "Historia niemoralna", którego bohaterką jest aktorka Ewa. Przez cały czas trwania projekcji montażysta i reżyserka komentują poszczególne sceny i zmieniają pointy niektórych. Z tych rozmów możemy się zorientować, że film jest nieomal biograficzna opowieść o prywatnym życiu aktorki grającej Ewę. Ewa wraca z zagranicy. Zdobyła jedną z ważnych nagród na festiwalu filmowym. Przybiera pozy gwiazdy. Z lotniska jedzie do studia tv, gdzie odmawia zagrania w spektaklu, z powodu zbyt niskiego jej zdaniem wynagrodzenia. Umiera ojciec Ewy. Macocha zabrała mercedesa, obiecanego Ewie przez ojca. Ewa ukradkiem zabiera kluczyki do samochodu, po drodze pije wódkę, i mocno wstawiona wraca do Warszawy. W stolicy spotykają ją niepowodzenia. Unika jej reżyserka Magda, z którą nakręciła wiele filmów. Znajduje sobie nowego kochanka, pracuje nad własnym recitalem piosenkarskim. Usuwa ciążę. Dostaje propozycję zagrania w "Królu Ubu", ale próby są ustawicznymi kłótniami z reżyserem. Jej recital odnosi sukces, ale nie gra w teatrze ze względu na konfliktowość. Ewa przeżywa ostry kryzys nerwowy, usiłuje popełnić samobójstwo. Ratuje ją sąsiadka. (za www.filmpolski.pl)

Reżyserka Magda pracuje nad montażem filmu, którego fabuła jest historią prywatnego życia aktorki Ewy. Po zdobyciu nagrody za granicą Ewa przybiera pozę gwiazdy. Odrzuca rolę w telewizji z powodu nieporozumień z ekipą i zbyt niskiej gaży. Głęboko przeżywa śmierć ojca i rozstanie z kochankiem. Zaczyna nadużywać alkoholu. Brak propozycji zawodowych mobilizuje ją do przygotowania własnego recitalu piosenkarskiego, w czym pomaga jej Marek. Wkrótce jednak rozstają się. Ewa przekonując się, że chłopak jej nie kocha, usuwa ciążę. Pewnego dnia aktorka ulega ciężkiemu wypadkowi samochodowemu. W szpitalu odwiedza ją często Piotr. Po powrocie Ewy do domu zamieszkują razem. Dziewczyna jest załamana; twierdzi, że przegrała swoje życie zawodowe i osobiste. Piotr stara się jej pomóc. Kiedy jednak wyjeżdża, Ewa próbuje popełnić samobójstwo. Wkrótce dostaje od Magdy propozycję głównej roli w filmie. Po projekcji aktorzy są oburzeni ujawnieniem przez reżyserkę największych tajemnic życia Ewy.

Remington_Steele
opis użytkownika