PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=707882}

Holokaust - klej do tapet?

Kholokost – kley dlya oboev?
6,3 237
ocen
6,3 10 1 237
Holokaust klej do tapet
powrót do forum filmu Holokaust - klej do tapet?

Będąc zniesmaczony i przerażony ignorancją oraz poziomem intelektualnym bohaterek tego dokumentu postanowiłem przeprowadzić coś w rodzaj ankiety w mojej klasie. Pytanie było tylko jedno a konkretnie: Co to jest holokaust? Wynik owego badania zaskoczył nawet mnie choć myślałem że wiem jak bardzo głupie jest moje pokolenie. Gdy przeczytacie odpowiedzi możecie dojść do wniosku że chodzę do klasy 4 szkoły podstawowej lub ewentualnie jakiejś placówki specjalnej, lecz (niestety) tak nie jest. Mam 17 lat uczęszczam do drugiej klasy technikum w Inowrocławiu. Jak na razie pytanie zadałem tylko pięciu osobą, nie wybierałem jakiś szczególnie głupich (a przynajmniej tak mi się wydawało) wybór determinowała głównie bliskość zajmowanego miejsca.

Pierwszy ankietowany nie usłyszał chyba dokładnie i zapytał: Kto? Na co odparłem: jeśli juz to co a nie kto. Po czym powtórzyłem pytanie. Usłyszałem tylko: A skąd ja mam wiedzieć?!? Podobnie odpowiedziała druga osoba, zaś trzeci zapytany wybił się na wyżyny intelektualne wśród dotychczasowych zapytanych (serio). Po chwili namysłu rzekł: To były jakieś takie wrogie działania wobec żydów? Poproszony o dokładniejsze wyjaśnienie niestety nic więcej nie wiedział. Odpowiedź czwartej osoby pozwole sobie zacytować gdyż utkwiła mi ona w pamięci: "To było to jak żydków zaje****!?" odparł z uśmiechem na ustach. W dalszej rozmowie dowiedziałem się o jego przekonaniu o tym że to jakiś jednorazowy incydent był (nie, nie użył słowa "incydent" jestem pewien czy zna to słowo). Piąty odpowiedział wprost że nie wie...

Nie mam siły. Nie potrafie nawet opisać co czuję w stosunku do nich, głównie to jestem chyba zrozpaczony.
Nie twierdzę że każdy musi mieć szczegółową wiedzę na temat historii, ja sam poziom swojej wiedzy określam na niski (historii XX wieku na średni), lecz przy nich to ja jawie się jako niespotykany geniusz, ale pytanie które im zadałem nie mieści się nawet w skali łatwości i nieskomplikowania

Katharsisss

Dzisiaj wybrałem kolejne trzy osoby do ankiety.
Szósty ankietowany rzecz jasna nie wiedział a gdy wyjaśniałem mu to pojęcie odparł arogancko: coś tam było na historii, ale ja z tego nic nie pamiętam, do niczego mi się to w życiu nie przyda?
Siódmej coś świtało. Skojarzyło że miało to coś wspólnego z wojną, aż w końcu wypaliła: To było jakieś przetrzymywanie więźniów chyba?
Ósma odpowiedziała że gdzieś to już słyszała bo to jakieś znane słowo jest, lecz nic więcej powiedzieć nie potrafiła

W mojej klasie jest 28 osób nie twierdzę że wszyscy tam to idioci ale aż osiem na dwadziescia osiem osób jest ilością zatrważającą a to jeszcze na pewno nie wszyscy...

Organizacjo 114 wygracie parszywi łgarze

Katharsisss

W czwartek przed świąteczną przerwą od nauki zapytałem jeszcze dwie osoby.
Dziewiąty ankietowany powiedział że nigdy takiego słowa nie słyszał, dziesiąta skojarzyła że to ma coś wspólnego z drugą wojną światową, ale więcej nie wiedziała.
jeszcze co najmniej dwie osoby znajdę.

ocenił(a) film na 8
Katharsisss

Prze sli im ten link - https://www.facebook.com/obozowewspomnienia

kreatywny2008

Jestem niemalże pewien takiej reakcji: eeeee tam nuda jakaś, ja się historią nie interesuje, tyle czytania tam jest że mi się odechciewa.

ocenił(a) film na 8
Katharsisss

Społeczeństwo obrazkowe :( ...niestety

Katharsisss

Dziękuję Ci za to, że przeprowadziłeś tę ankietę - i że z takim zaangażowaniem zrelacjonowałeś jej wyniki.

jo777

Zaangażowanie poprzez gniew, frustrację i smutek.

Katharsisss

Wiem. Chciałam zostawić Ci jakiś sygnał, że nie jesteś sam w tym gniewie, frustracji i smutku,

Katharsisss

no to dwóch z pierwszej ankiety miało rację, nie dziw się że nie chcieli Ci się rozwlekać odpowiadając w końcu na na ciężkie zagadnienia.

Katharsisss

chłopcze prawda i fakty mało kogo interesują, liczy się rozrywka, dobra zabawa i to co przynosi jakiś namacalny zysk, także twoje zdziwienie choć ze wszech miar pozytywne nic nie da, świat dalej będzie się toczył wokół igrzysk i chleba, w korei półn. nadal są obozy i morduje się ludzi i nie tylko w korei, ale kogo to....

Katharsisss

U mnie na historii, temat drugiej wojny zaczął się dopiero w klasie 2 liceum. Na lekcjach nie było to jakoś dokładnie opisywane. Raczej było jakie kraje podbił Hitler czy coś w tym rodzaju. Dopiero przed egzaminami ustnymi wybrałam sobie ten właśnie temat do zaliczenia, mimo dobrego przygotowania dostałam 3, (moja najwyższa ocena z historii). Tak bardzo wkręciłam się w tę tematykę, że nawet teraz mając 21 lat wciąż jestem zaciekawiona tą historią, dalej pogłębiam swoją wiedzę czytając pamiętniki z obozów, gett itd. Jednak przypominając sobie czasy szkolne, jakoś chyba nikogo za bardzo to nie interesowało. Uczyli się tyle ile musieli wiedzieć na ten temat i to było wszystko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones