PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=600536}
4,9 106
ocen
4,9 10 1 106
Home Movie
powrót do forum filmu Home Movie

Kolejny film z serii "przypadkiem (lub nie) nagrane na taśmę filmową przez uczestnika zdarzeń". Mimo powtórzenia znanej nam już z filmów BWP, Rec czy Cloverfield formuły film potrafi zainteresować, zaskoczyć a
momentami nawet przestraszyć. Mimo pewnej przewidywalności sam złapałem się na czekaniu z zapartym tchem na przebieg zdarzeń (niesamowita scena z oglądaniem telewizji). Szczerze polecam dla ludzi otwartych na
nowe formy wyrazu artystycznego. Dla kogoś kto przyzwyczajony jest raczej do horroru z pod szyldu "Dom woskowych ciał" filmu tego raczej nie polecam.

sznikiel

Ja uwielbiam horrory z gatunku found footage, ale ten akurat mocno mnie zawiódł. Nie mam nic przeciwko powolnemu budowaniu napięcia, wręcz przeciwnie, ale powinno to prowadzić do jakiegoś punktu kulminacyjnego, a w 'Home movie', to się kompletnie rozmyło. W dodatku zakończenie było do bólu przewidywalne.

ocenił(a) film na 8
tobba

Dla mnie zakończenie było odrobinę zaskakujące i boleśnie sugestywne - nie często tak dopinguje bohaterów i tak bardzo im współczuję, jak miało to miejsce w tym filmie. Przewidywalność nie powinna stanowić jedynego wskaźnika oceny filmu. A zarzut rozmycia uważam za nie na miejscu - w znacznej większości dzisiejszych horrorów i thrillerów dochodzi do "rozmycia" w zakończeniu. Szczerze mówiąc zakończenia tak twarde i wyraźne jak w pamiętnym Autostopowiczu są dzisiaj już raczej nie spotykane - stanowią raczej klasę samą w sobie i klasykę (a szkoda że nie standard) kina. To tak jak by za wadę filmu uznać zastosowanie komputerowych efektów specjalnych, które dziś w kinie stanowią standard - można się z tym nie zgadzać (tak jak ja) ale trzeba się pogodzić z obecnym stanem rzeczy i nie wyrzucać filmowi jako wady wpisania się w obecną konwencję ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones