PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=506848}
8,0 17 365
ocen
8,0 10 1 17365
Home S.O.S. Ziemia
powrót do forum filmu Home - S.O.S. Ziemia!

Mam 27 lat, ale oglądając ten film, momentami cisły mi się łzy do oczu. Nie jestem Zielonym, nie przykuję się do drzewa przy karczowaniu lasu, nie obrzucę kobiety farbą, bo nosi norki, nie będę pikietował na placu przed miejscem, gdzie spotyka się G8. Jestem takim samym hipokrytą jak Ty, oglądam ten film, myśląc jak mogliśmy do tego dopuścić, ale siedzę na wygodnej kanapie w ogrzewanym domu, marnując energię na podświetlenie barku...

Ale dzięki takim filmom wiem, że nie wszystko stracone - do 100 minuty film ciążył na moim sumieniu jak pierworodny grzech - wiesz, że bezpośrednio to nie Twoja wina, że agent Smith miał rację, nazywając ludzkość wirusem, który przemierza Ziemię po to, by eksploatować ją do wyczerpania zasobów, a potem zmienia miejsce, by anihilację przeprowadzać gdzie indziej... Ale nagle nadchodzi promyk nadziei: przykłady świadomości ekologicznej, która zaczyna wdzierać się coraz liczniej w serca i umysły ludzi na całym świecie, przykłady rozwiązań, które mogą spowolnić pewne procesy lub nawet pozwolić Ziemi na odrodzenie, pokazywanie pozyskiwania energii ze źródeł alternatywnych.

I nawet jeśli ja nie mogę za wiele, bo jestem jednym z maluczkich tego świata, to świadomie zapisując kartkę z obu stron, by nie marnować papieru, kupując tylko takie ilości jedzenie, które jestem w stanie zjeść, wiem, że dokładam małą cegiełkę do tego, by spuścizną dla naszych wnuków nie była nowoczesna walka o ogień - bitwa o energię, by nie musieli chodzić do skansenów, by mogli zobaczyć drzewa, czy nawet zwierzęta, by jedli przynajmniej smakopodobne jedzenie - jak my, a nie chemiczne odpowiedniki.

Sam film za muzykę, która niesamowicie współgra z obrazem, zdjęcia, które zachwycają, film powinien stać się lekturą obowiązkową dla wszystkich, żeby zrodzić tą iskierkę świadomości. Wszystko to składa się u mnie na ocenę 9/10

ocenił(a) film na 8
Dexterb

mądrze prawisz i całkowicie Cię rozumiem, ale niestety nawet jeśli ja będę zachowywał się podobnie do Ciebie i małymi kroczkami będę dokładał swoją cegiełkę do poprawiania świata [a wierz mi, że tak robię i to nie dlatego, że planeta się sypie, tylko dlatego, że mam tak od zawsze w zwyczaju] i zrobi to parę innych moich znajomych i paru innych ich znajomych to obawiam się, że i tak jest już od dawna zdecydowanie za późno na jakikolwiek ratunek. planeta się kończy, umiera, buntuje się resztkami sił, ale jest już za późno i z tego powodu się cieszę. niech to wszystko się w końcu skończy, a jak rasa ludzka zniknie to planeta sama odzyska równowagę. za cytat z matrixa trzeba jednogłośnie przyjebać Smithowi piontala :-)

ocenił(a) film na 8
Dexterb

Bardzo dobry komentarz, miałem takie same odczucia po obejrzeniu tego filmu rok temu, ale po jakimś czasie zapomniałem o tym :( Teraz trafiłem na tą stronę przez przypadek i przypomniałem sobie o tym (również za sprawą Twojego komentarza), ale nie łudzę się już, że coś uda mi się zmienić. Film jest bardzo dobry i przedstawia przerażającą wizję przyszłości, ale wydaje mi się, że my mali ludzie nie mamy tu nic do gadania. To wspomniane już G8, albo jeszcze lepiej G20 powinni coś z tym zrobić i wydaje mi się (w całej mojej naiwności), że pomalutku problem zostaje przez nich zauważony, i że nie jest jeszcze aż tak późno jak przedstawiono to w filmie...

użytkownik usunięty
sebaszw

A ja bardzo chwalę komentarz Seby :-) Może i my nie mamy nic do gadania, ale spójrzcie na to z 2 strony. Jeżeli każdy będzie podchodził do tego w ten sam sposób, będzie gadał: "Świat ginie, nic już się nie da zrobić" i na dodatek bezradnie rozkładał ręce, to w ten sposób nie dojdziemy do niczego. Bo co z tego, że film obejrzymy, przejmiemy się, ponarzekamy, posypiemy pesymistycznymi tekstami, a za parę dni zapomnimy o tym i dalej będziemy żyć jak dawniej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones