PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=623660}

To the Forest of Firefly Lights

Hotarubi no Mori e
7,9 13 835
ocen
7,9 10 1 13835
Hotarubi no Mori e
powrót do forum filmu Hotarubi no Mori e

Anime rzecz jasna polecam. :)

Ogólnie rzecz biorąc temat miłości 'zakazanej' jest oklepany, jednak w tak odmiennej 'formie'
fabularnej nie pozwolę sobie powiedzieć, że historia jest banalna. Wyjątkowy jest chociażby
wątek chłopaka ze świata duchów lasu. Uwielbiam patrzeć, jak Hotaru dorasta, staje się
kobietą a jej względy coraz lepiej zaczyna dostrzegać Gin.
Jednakże najbardziej mi się podoba, że to anime przybliża tak ważne dla społeczeństwa
wartości jak to, że przyjaźń (czy miłość) nie zależy od warunków fizycznych, nie potrzeba
żadnego kontaktu (przepraszam za powtórzenie) fizycznego aby utworzyć te relacje. Dokładnie
tak samo, jak w "Małym Księciu" relacja Małego Księcia z Lisem - "Dobrze widzi się tylko
sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Dokładnie to samo dzieje się tutaj, nie
potrzebowali się dotknąć by zostać przyjaciółmi, to coś, co dzieje się w sercu (i to nie w
znaczeniu narządu w organizmie :) ).
Jedynym minusem jest to, że anime takie krótkie :(

Mam jednak prośbę skierowaną do tych co oglądali - jako że teraz nie ma już tak dużo anime,
które mogłyby tak wzruszyć (oczywiście może mi się jedynie zdawać, gdyż jestem dopiero
początkująca w tych tematach :) ) i jednocześnie przekazać takie ważne wartości, czy
moglibyście mi polecić jakieś podobne? Byłabym bardzo wdzięczna :)
Pozdrawiam ;]

Tyci368

Na pewno Spirited Away: http://www.filmweb.pl/Spirited.Away
Ruchomy zamek Hauru: http://www.filmweb.pl/Ruchomy.Zamek.Hauru

oraz wszystkie pozostałe animacje Hayao Miyazaki

ocenił(a) film na 10
wilczekstepowy

O.k., dzięki :)

ocenił(a) film na 10
Tyci368

Mogę jeszcze dorzucić od siebie dwa bardzo dobre ( moim zdaniem oczywiście) filmy anime: Toki wo kakeru shojo- również nostalgiczna opowieść z ciekawym kontinuum czasowym oraz Hoshi wo ou kodomo. Napisz później jak ci się podobały bo będę ciekawa czy podzielasz moją opinię, że są genialne:)

ocenił(a) film na 10
wojcieh_chodecz

O.k., dzięki, zajmę się nimi w ferie ;)

Tyci368

Śliczna historia, choć rzeczywiście krótka. Dla mnie jest ona jak pocztówka, lub piosenka. Wprowadza widza w pewien zaczarowany świat, ale z drugiej strony nie zdradza za wiele, pozostawiając resztę wyobraźni.

Z podobnych filmów polecam jeszcze "A letter to momo" przy którym nie mogłam powstrzymać łez. Piękna historia i świetnie animowany, choć nie tak znany jak filmy studia Ghibli.

ocenił(a) film na 10
Annkoo90

Zgadzam się i dziękuję za polecenie :)

ocenił(a) film na 9
Tyci368

Polecam obejrzeć serial Mushishi. Każdy z odcinków opowiada osobną historię z których większość jest w bardzo podobnym klimacie do tego filmu. Parę drobnych przeróbek i z Hotarubi no Mori e dałoby radę zrobić kolejny odcinek Mushishi... ale to tylko moja subiektywna opinia;)

ocenił(a) film na 10
dzozi89

O.k., dzięki :)

Tyci368

Polecam: http://www.filmweb.pl/serial/Natsume+Y%C5%ABjin-Ch%C5%8D-2008-474959 kojarzy mi się właśnie z Hotarubi no Mori e : )

ocenił(a) film na 10
Lucy_chan

Dziękuję :)

ocenił(a) film na 9
Lucy_chan

To też było moje pierwsze skojarzenie! Podobieństwo Natsume i Gina, no i duchy lasu :) Uwielbiam Natsume Yuujinchou, również polecam! ;)

Lucy_chan

dobrze ci się kojarzy, bo zarówno Natsume jak i Hotarubi to prace pani Midorikawy

ocenił(a) film na 9
Tyci368

A ja ze swojej strony zaproponuję Kotonoha no Niwa - rewelacyjna kreska, a sama fabuła również wspaniała, skłania do refleksji ;)

ocenił(a) film na 10
Norbi73

Dziękuję :

ocenił(a) film na 7
Tyci368

Ja polecam "Ookami Kodomo no Ame to Yuki". Może się z początku wydawać "lekko" ekscentryczne, ale w porównaniu z większością anime jest w miarę normalne i można się wzruszyć.

ocenił(a) film na 7
Tyci368

Nie zauważyłem żeby ktoś wymienił "5 centymetrów na sekundę(2007)". Bardzo dobre anime dla starszej publiczności.

Vidmo87

Popieram, do tego grafika powala na kolana (przynajmniej tak było ze mną :D).

ocenił(a) film na 7
Magnolia1993

Oj tak, zgadzam się, kreska w "5 centymetrów na sekundę" jest fenomenalna!

ocenił(a) film na 10
Tyci368

Ja polecę serial w kt jest dużo sytuacji kiedy można uronić łzę : Stalowy Alchemik z 2003 roku (Fullmetal Alchemist)
a później Fullmetal Alchemist Brotherhood 2009 rok - Każda z wersji troszkę się od siebie różni, polecam zacząć od pierwszej a po paru tyg obejrzeć drugą, co prawda Bratherhood jest troszkę lepszy, co nie znaczy że podstawy nie warto obejrzeć, ponieważ moim zdaniem obie wersje są rewelacyjne i różnią się fabułą.

Ja na Fullmetalu nie raz beczałam ;) Może jestem zbyt delikatna. Jak dla mnie ma naprawdę bardzo rozległą fabułę nie tyczącą się tylko głównych bohaterów ale również postaci drugoplanowych. Jest w tym i walka i humor i również delikatne wątki miłosne.

Jak dla mnie Arcydzieło :)

Pozostałe tyt kt są warte polecenia pozostały niestety wymienione powyżej ;)

FleeSoul

Polecam również ten serial: http://www.filmweb.pl/serial/Ano+Hi+Mita+Hana+no+Namae+o+Bokutachi+wa+Mada+Shira nai.-2011-610675
Piękne, wzruszające anime i do tego ta muzyka. Może ma troszkę inną tematykę, ale również występuje duch tyle, że dziewczynki. Zresztą nie będę spojlerować ;)

ocenił(a) film na 10
ollusiekxqq

Oglądałam. Dobry - ale mnie nie uwiódł.

ocenił(a) film na 7
Tyci368

The Garden of Words widzialas?

Tyci368

Zajrzyj na własne rekomendacje filmweb- coś tam znajdziesz i poszukaj pod adresem scenarzysty tego filmu. Mi się wydaje, że wątek "zakazanej" miłości nie jest oklepany w zetknięciu z Ginem- to mógł być lis, kot, coś/ ktoś kto "normalnie" nie mógłby pójść na randkę z dzieckiem/ dziewczyną. Film bardzo wartościowy pod wieloma względami. Dotyk to miłość erosa, a tu jest przekaz, że mogłaby się nie narodzić agape/ platoniczna łącznie z dotykiem. I dalej to już wiecie co bym napisała, więc nie marnuję nam czasu:-)

ocenił(a) film na 9
Tyci368

Już trochę czasu minęło od Twojego pytania, ale co tam :p Od siebie polecam "Kimi no Na wa" ^^

ocenił(a) film na 9
suchetka

Właśnie tego tutaj brakowało. Przepiękny.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones