PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=139825}

Hotel Ruanda

Hotel Rwanda
7,7 60 089
ocen
7,7 10 1 60089
7,2 14
ocen krytyków
Hotel Ruanda

Dziesięć lat temu, kiedy Rwanda pogrążała się w szaleństwie, jeden człowiek poprzysiągł chronić rodzinę, którą kochał. Obietnica ta dodała mu odwagi, by ocalić ponad 1200 osób. Film opowiada historię Paula Rusesabahina, kierownika hotelu, który dal schronienie uchodźcom, ratując ich od pewnej śmierci. Kiedy reszta świata zamknęła oczy na problemy Rwandy, Paul udowodnił, że jeden dobry człowiek może wpłynąć na losy świata.

Eorath_at_Tiffanys
opis użytkownika

Akcja filmu przenosi nas do roku 1993, do stolicy Rwandy, Kigali, w czasy najokrutniejszych walk międzyplemiennych w historii tego kraju, w których podczas trzymiesięcznych starć brutalnie zamordowano około miliona Rwandyjczyków. Film ukazuje losy Paula Rusesabagina, właściciela hotelu, który nie bacząc na własny los, dawał pomoc oraz schronienie tysiącom bezbronnych rodaków.

Qba
opis użytkownika

W 1994 roku ponad stu dniowy konflikt domowy, który wybuchł w Rwandzie
pomiędzy przedstawicielami plemion: Hutu i Tutis, pochłonął prawie milion istnień ludzkich. Akcja film przenosi nas w centrum konfliktu i opowiada historię Paul Rusesabagina, któremu dzięki swej niezwykłej odwadze udało się uratować życie 1268 osobom.

jezman
opis użytkownika

Akcja filmu oparta jest na faktach. Głównym bohaterem jest Paul Rusesabahin, menedżer hotelowy, który podczas okrutnych walk międzyplemiennych w 1994 w stolicy Rwandy dał schronienie tysiącom bezbronnych mieszkańców tego kraju. Bez względu na wszystko, za wszelką cenę postanowił obronić ich przed masakrą, jaką urządzała milicja Hutu, więc ukrył ich w swoim hotelu. Udowodnił, że człowiek dzięki odwadze i poświęceniu może zdziałać wiele - nawet uratować wiele ludzkich istnień.

ewelina842
opis użytkownika

W 1994 roku wydarzyła się tragedia, o której niewielu pamięta. Wielu zaś nawet nie wie, że miała miejsce. Rwanda to niewielkie afrykańskie państwo, w którym doszło do jednej z największych zbrodni ludobójstwa, u podłoża której leżał konflikt plemienny. Zbrodni, której przypatrywał się tzw. cywilizowany świat. Przyglądał się i nie zareagował. Wydarzenia 1994 roku stały się kanwą porażającego filmu "Hotel Rwanda", który opowiada tę tragedię z perspektywy kierownika hotelu, w rolę którego wcielił się Don Cheadle (nominacja do Oskara w kategorii najlepszy aktor). Film Terry'ego George'a opowiada historię człowieka, który walczył o życie nie tylko swoje i swojej rodziny. Powodowany bezinteresowną pomocą udzielił schronienia ludziom, którym groziła pewna śmierć nie bacząc na fakt, iż sam mógł się stać ofiarą tegoż konfliktu.

filmozerca
opis użytkownika

Niezwykle poruszający film o afrykańskim odpowiedniku Oskara Schindlera, który ocalił przed rzezią ponad tysiąc osób. Obraz ten jest oparty na faktach i opowiada o wydarzeniach, które miały miejsce podczas konfliktu w Ruandzie, jednego z najbardziej krwawych w historii Afryki. W ciągu 100 dni w Ruandzie zostało zabitych prawie milion osób. Ekstremiści z plemienia Hutu mordowali przedstawicieli Tutsi z zimną krwią, nie bacząc na to, czy są to ich sąsiedzi czy nawet członkowie rodziny.
Paul Rusesabagina (Don Cheadle) jest dyrektorem belgijskiego hotelu Mille Colline w Ruandzie. Jego żona, która z wykształcenia jest pielęgniarką, ale obecnie zajmuje się wychowywaniem dziecka, pochodzi z plemienia Tutsi, a on sam z Hutu. Paul jest niezwykle szanowany w swoim środowisku. Jeśli ludzie potrzebują pomocy, przychodzą właśnie do niego. Gdy wybucha konflikt, Paul chce za wszelką cenę ochronić swoją rodzinę przed śmiercią. W obliczu masowych zabójstw Paul decyduje się na odważny krok - swój hotel zamienia na obóz uchodźców. Udziela schronienia ponad 1200 osobom, z niezwykłą determinacją broniąc ich przed bojówkami Hutu.

Wojtas
opis użytkownika

W roku 1994, w czasach, kiedy Ruanda pogrążona była w szaleństwie, jeden człowiek przyrzekł chronić rodzinę, którą kochał a w końcu znalazł odwagę, aby uratować życie 1200 ludzi. Hotel Ruanda opowiada inspirującą, opartą na faktach historię bohatera Paula Rusesabagina (Don Cheadle), kierownika hotelu, który dzięki wielkiej odwadze i sprytowi uratował życie wielu ludzkich istnień. Podczas gdy cała reszta świata wolała zamknąć oczy, Paul otworzył swoje serce i udowodnił, że jeden dobry człowiek może zdziałać bardzo wiele.

opis dystrybutora dvd


Wspaniała, wzruszająca i poruszająca opowieść o człowieku, który w imię dobra, przeciwstawił się swoim współplemieńcom i zignorował wymagania, jakie przed nim stawiali. Jest to prawdziwa historia menadżera hotelowego Paula Rusesabagina (Don Cheadle), który ocalił życie tysiącom uchodźców podczas krwawych walk o dominację w Ruandzie, pomiędzy plemionami Hutu i Tutsi. Sam pochodził z plemienia Hutu, ale -narażając życie- stał się jedyną nadzieją dla wielu Tutsi. Film o wielkiej odwadze, poświęceniu, okrucieństwu wojny i obojętności ze strony ONZ, który pokazuje świat, o którym praktycznie nikt z nas nie ma pojęcia.

magocoria
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones