Film

2017 39 min.
5,8 4
oceny społeczności
5,8 10 1 4
1
chce zobaczyć
Auschwitz w czasie II wojny światowej, znane był głównie z powodu mieszczącego się tam hitlerowskiego obozu śmierci.... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.

Auschwitz w czasie II wojny światowej, znane był głównie z powodu mieszczącego się tam hitlerowskiego obozu śmierci. Jednak ówcześni włodarze miasta, podjęli dalekowzroczne decyzje o szerokim rozwoju tej miejscowości. Zakładały one stworzenie wygodnej enklawy, która miała zapewnić wszelkie wygody nowo przybyłym osadnikom z Niemiec.Auschwitz w czasie II wojny światowej, znane był głównie z powodu mieszczącego się tam hitlerowskiego obozu śmierci. Jednak ówcześni włodarze miasta, podjęli dalekowzroczne decyzje o szerokim rozwoju tej miejscowości. Zakładały one stworzenie wygodnej enklawy, która miała zapewnić wszelkie wygody nowo przybyłym osadnikom z Niemiec. Grażyna Czermińska ukazuje odnalezione po kilkudziesięciu latach w archiwach plany nowoczesnej infrastruktury, nakreślone przez faszystowskich architektów. Współcześni fachowcy i znawcy historii, wypowiadają się na temat owych projektów, których tylko niewielką część zdołano zrealizować na terenie Oświęcimia podczas okupacji niemieckiej.

studio
Telewizja Polska
inne tytuły
  • on line

    Neuromer

    https://vod.tvp.pl/video/ideal ne-miasto-auschwitz,idealne-mi asto-auschwitz,35730834

    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.