PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=670316}

Idol

Danny Collins
7,0 29 474
oceny
7,0 10 1 29474
6,2 13
ocen krytyków
Idol
powrót do forum filmu Idol

Tematyka, obsada, nie zdziwiłbym się gdyby w styczniu padła nominacja dla niego.

ocenił(a) film na 6
filmowy_laufer

Nominacja do Oscara dla tego filmu? Znane nazwiska w obsadzie, słodko-mdlący klimat, scenariusz podobny do wielu... Mam nadzieję, że nie.

ladyzgaga

Nie oglądałem, tylko była to moja sugestia.

ocenił(a) film na 6
filmowy_laufer

Za wcześnie. Filmy pod Oscary będą wychodzić pod koniec roku. O tym zdążą zapomnieć. IMHO :)

michal.2907

Czy ja wiem. Wystarczy spojrzeć na daty premier filmów z tegorocznych Oscarów :)

ocenił(a) film na 6
filmowy_laufer

Po seansie. Pacino najlepszy o czasów 'Kupca weneckiego' czyli od 2004 r. (opinia bez seansu 'Manglehorna'). Ale to nie jest rola pod oscary. Mam nadzieję, że to dla Ala skok w górę i za kilka lat zagra coś na prawdziwe standing ovation :)

ocenił(a) film na 6
michal.2907

To nie jest ani rola pod Oscary, a tym bardziej film, niemniej, oglądało się całość z wielkim Al'em na czele z dużą przyjemnością. Wtórny, ale wtórność to w pozytywnym znaczeniu tego słowa tym razem. Pacino, nic się nie zmienia. U mnie ciągle w pierwszej trójce :)
Ja czekam na ''The Irishmana''.

michal.2907

Z tymi filmami pod koniec roku to nieprawda. Np. W Głowie Się Nie Mieści dostanie Oskara

ocenił(a) film na 6
GRAnith

W animacjach konkurencja jest jednak mniejsza. Część w tej kategorii oscarowców można typować i z półrocznym wyprzedzeniem. Hit Pixara, hit Dreamworksu, hit Disneya i coś z Japonii :)

ladyzgaga

s1.vshare.io/download,9999999999999999999999999999999999999999-d80d329789281b956 fa43b5e51f5b20a,55982b53,596113e.mp4

ocenił(a) film na 8
ladyzgaga

Myślę, że przez swoją niedojrzałą przekorę oraz swoisty rodzaj młodzieńczego buntu, nie potrafisz docenić piękna prostoty tego filmu. Nie ma w nim fajerwerków na hollywoodzką miarę, nie ma wielbionego pod niebiosa patetycznego uniesienia, nie ma intelektualnej gry pozorów ani zagmatwanej fabuły, która może zaskoczyć widza. Jest za to skromna w swojej formie i bogata w treści historia bez krzty pretensjonalności. Proste rzeczy są często lekceważone przez młode osoby, które próbują za wszelką cenę szukać w kinie nadzwyczaj "ambitnej" i przerysowanej intelektualnie strony, aspirując do wąskiego grona koneserów kina. Niestety te starania są tak nieudolne, że u inteligentnych ludzi wywołują jedynie uśmiech politowania. Szkoda, że te proste i drobne rzeczy zaczynamy doceniać wraz z wiekiem i bagażem doświadczeń.

filmowy_laufer

Raczej nic tu nie padnie , chyba że Pacino:P. Bo film bardzo słaby (żenująca gra Pacino).

Marek84

Skoro żenując,e to czemu piszesz, o nominacji dla Pacino?

ocenił(a) film na 8
Marek84

No właśnie -,- Gra Pacino nie była żenująca.

użytkownik usunięty
filmowy_laufer

Pacino tu i w Manglehornie zagrał sztucznie i pod tą samą manierę.

ocenił(a) film na 6

I don't think so. Tutaj wyraźnie swoje manieryzmy ogranicza.

ocenił(a) film na 8
filmowy_laufer

Zgadzam się. W filmie jest świetny humor :D

ocenił(a) film na 8
filmowy_laufer

a ja też uważam, że film jak najbardziej zasługuje na nominację, a nawet kilka! moim zdaniem jeden z najlepszych filmów ostatnich kilku lat

ocenił(a) film na 6
filmowy_laufer

A gdzie murzyn? A gdzie problem rasizmu, nietolerancji, LGBT?
Nie ma mowy o żadnej nominacji.

Leszy2

Przytocze tegoroczone Oscary: Birdman - film o zapomnianym aktorze, Boyhood- film o dorastaniu, Grand Budapest Hotel - film o... wszystkim, Snajper - film o wojnie, Whiplash - film o muzyce, Teoria wszystkiego - film o chorym i tu dopiero są te dwa filmy: Gra tajemnic - łamanie kodu + wątek LGBT, Selma - rasizm

ocenił(a) film na 6
filmowy_laufer

A jednak.

ocenił(a) film na 8
Leszy2

W tym roku: Gościu przebierający się za babę, Lesbijki, Pedofilia w Kościołach i bóg wie jeszcze co będzie...

25januszk25

Nie było aż tak źle. Oprócz pedofilii, nic innego się nie pojawiło, chociaż Spotlight to całkiem dobry film :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones