PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627599}

Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia

The Hunger Games: Catching Fire
7,3 290 733
oceny
7,3 10 1 290733
6,6 26
ocen krytyków
Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia
powrót do forum filmu Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia

Wszędzie pisze że akcja toczy się w dalekiej przyszłości po wielkich wojnach które wyniszczyły
prawie całą ludność świata. No tak... Ale pewnie co niektórzy z was (niezależnie czy czytaliście
książkę czy nie) sami podali sobie jakiś rok w którym najprawdopodobniej toczyła się akcja książki
i filmu. Ja obstawiam że wszysyko toczy się po 2100 roku. Historia Panem ciągnie się jeszcze przed
Igrzyskami... Więc może to być nawet 2200. A wy co o tym myślicie? Tylko z przymrużeniem oka.
Prawdziwej daty na pewno nie poznamy. No chyba że autorka sama coś potwierdzi. I jeszcze
pamiętajcie że Panem to tylko wymysł autorki ;)

dastan3000

nie ma okreslone w ksiazce

guga_buzka

Przeczytaj to co napisałem na górze a potem pisz...

dastan3000

to całkiem inny swiat wiec niepotrzeby jest rok

guga_buzka

Akcja toczy się w naszym świecie. Na Ziemii i miejscu które kiedyś nazywano Ameryką Północną... A nie w yyyy Naarni... Po prostu jestem ciekawy propozycji innych.

ocenił(a) film na 10
dastan3000

Hmm ciekawe pytanie, sam próbowałem określić przybliżoną datę akcji. I co z tego wyszło?
- wyniszczająca wojna - około 2050 (+/-)
- powstanie państwa Panem - około 2060
- pierwszy bunt po którym dla przykładu zniszczyli dystrykt 13 - około 2120
- 74 głodowe igrzyska 2194

Więc moje gdybanie pokrywają się po części z Twoimi ale nie razy myślałem o 2400 ;)

Arrent

Nareszcie normalna odpowiedź! :) Ciekawe.. Ale wydaje mi się że Panem powstał co najmniej 30 lat po tej wielkiej wojnie. Ludność musiaLa się jakoś zjednoczyć. Potem zanim powstały wszystkie dystrykty minęło przynajmniej 20-30 lat. Następnie już tylko coraz to bardziej wymyślano nowe technologie i korzystano z tych które przetrwały wojne. Czyli za nim wszystko to miało ręce i nogi minęło jakoś 60 lat. Po tych 60 latach ludzis zaczęli się buntować.. W Panem byLa wojna i wychodzi na to że akcja toczy się kilka lat przed 2200. Co ty na to? :) no to wychodzi że mamy właściwie podobne zdanie! :))

ocenił(a) film na 10
dastan3000

Nie sądzę. Wszędzie znajdą się ludzie którzy dla władzy zrobią wszystko zwłaszcza, że nadarza się do tego idealna okazja (zakończenie wojny). Myślę, że państwo Panem ( lub jego zarysy) powstało do 10 lat, nie dłużej bo wielu innych przejęło by ta pałeczkę w co nie wliczam samego powstania dystryktów i nasilenie całej tej polityki wyzyskującej ludzi. Kwestia dystryktów to około 5 lat .
Z Drugiej strony pisałem o roku o 2050 gdzie technologia musiała musiała byś na tyle zaawansowana by wiekszość nawet po wojnie przetrwała do ich czasów.

Arrent

Hmmm właściwie to masz racje. :) Ciekawym pytanie było by to kto założył państwo.

ocenił(a) film na 10
dastan3000

Dziadek Snow'a :D

Arrent

Pewnie tak. W końcu władza była dziedziczna. :D gdybyś żył w Panem to gdzie chciałbyś mieszkać? :)

ocenił(a) film na 10
dastan3000

Hehe to mnie zaskoczyłeś:D
Gdy by nie nadpobudliwi strażnicy pokoju to pewnie w jedynce lub dwójce (podobno ich lepiej karmiono czy mi się o uszy obiło?) tam gdzie produkowane główne dobra do kapitolu ale po głębszym namyśle wolał bym z tego zrezygnować i mieć wolną rękę w sprawach hasania po lasach co dawała 12 :D

Arrent

Ogólnie w jedynce i dwójce lepiej się żyło ludziom. Szczególnie w jedynce. Ja by chciał mieszkać w Kapitolu. Pewnie był bym wtedy płytki ale ten luksus. No ale jak trochę dłużej pomyślę to chyba 12 też nie była by zła. Katniss tam mieszka :):) !!! Tak lubisz hasać po lasach? :D

ocenił(a) film na 10
dastan3000

To hasanie po lasach miało podkreślić walory tego miejsca i dość leniwych strażników :P Co do moich upodobań nie wypowiem się :D

ocenił(a) film na 10
Arrent

Według mnie najlepszy jest dystrykt 4. Morze, zawodowcy, Finniś - żyć nie umierać :D

Arrent

*przejęłoby

guga_buzka

Poza tym jak nic nie wiesz to nie pisz -,-

dastan3000

spaadaj chlopczyku

guga_buzka

Dobra nie odpisuj nawet kretynie...

dastan3000

ty odpisujesz po dwa razy , ogarnij sie

guga_buzka

Morda!

dastan3000

ty morda

ocenił(a) film na 9
dastan3000

Bodajże w 3 (ew.2) części, napisane jest, że akcja toczy tysiące lat po cywilizacji Rzymian: "Panem et circenses" - mówi Plutarch- chleba i igrzysk, tego potrzeba do podtrzymania władzy przez Snowa i napomina że Rzymianie tysiące lat temu tak właśnie robili :) zatem, jeżeli tysiące to co najmniej 2000, zakładam że około 2496 :D

oski444

Hmmm naprawdę trafne spostrzeżenie. Zwłaszcza że trochę zalało kontynent przez co był mniejszy. A poziom wód oceanu nie zdążył by sie tak podnieść w ciągu 100 lat :)

ocenił(a) film na 9
dastan3000

Podniósł się także pewnie zalewając dużą część Kanady skoro, Kapitol był bezpiecznie ukryty w Górach Skalistych, tzn. że 100 lat to o wiele za mało na podniesienie wód do takiego poziomu :D

dastan3000

*zdążyłby

dastan3000

*jest napisane

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones