PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1214}

Indiana Jones i Świątynia Zagłady

Indiana Jones and the Temple of Doom
7,5 162 746
ocen
7,5 10 1 162746
7,5 38
ocen krytyków
Indiana Jones i Świątynia Zagłady
powrót do forum filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady

Mysle ze 2 czesc moze byc dlatego najsłabiej przyjmowana bo opowiada o innej religi niz chrześcijańska. Po prostu łatwiej nam sie wczuc gdy słuchamy o Arce przymierza czy Świętym Gralu. 4 czesc jak sadze dotknie jakichs wierzen Majów/Inków/Azteków. O to chodzi ze kazda czesc Indiany pokazywała ze legendy nie były tylko legendami i pokazywała rzeczy które były by w przypadku odnalezienia żywymi dowodami na słusznosc naszych wierzen, ze naprawde Bóg istnieje... pod warunkiem ze kada czesc opierała by sie tylko na jednej religii:) Przeciesz chyba kazda religia wyklucza słusznosc innych wyznan a w Indianie wszystkie wyznania jakby zdaja sie miec słusznosc(wszyscy Bogowie istnieja i wszystkie artefakty zwiazane z danymi religiami dotąd znane tylko z opowiesci i pism). Po prostu nie mogło by sie to wszystko tak po prostu sprawdzac bo chyba tylko jeden tak potezny bog mogł by istniec jesli juz a wiec tylko jedna wiara mogła by okazac sie słuszną. Poza tym jak dla mie postac Indiany zawsze jakby zdawała sie nie zdawac wagi z tego z jakim odkryciem ma doczynienia. Ot po prostu skarb i juz, nie wazne ze z arki wlasnie wydobyły sie jakies zjawy, było wiele błysków i jakas moc zabiła tych złych... to nie wazne ze wlasnie był swiadkiem tego ze inny swiat i zycie poza grobowe istnieje. Po prostu widzac te rzeczy nic nigdy o tym nie mówił, nie komentował, a tak by czlowiek nie postapił. Gdy okazało sie ze jakis tam kielich naprawde uzdrawia ludzi tez chyba nic nie powiedział. Byc moze to celowe by nie bylo ze twórcy tego filmu opieraja sie za jakas religia. Wiadomo ze prawie kazdy ma jakies wyznanie ale raczej film jest skierowany do widza na całym swiecie wiec nie wypada. Pozatym sam Spielberg z pochodzenia jest Zydem(choc jakiego wyznania jest to pewny nie jestem) a oni raczej w Jezusa nie wierza . To tez pewnie ma wpływ na takie podejscie Indiego do tego czego doswiadcza. Co do serii najwiekszy blad jest w tym ze 2 czesc jest prequelem i toczy sie przed 1wsza. A w 1 Indiana mowi o Arce cos w stylu ze to tylko artefakt bo on nie wiezy w zadne moce itd. A rok wczesniej był swiadkiem tego jak ludzie sa opanowani przez jakas moc i widział jak ktos komu wyrwano serce zyje i rana po sercu goi sie ... to raczej dosc nadprzyrodzone no nie:) Oczywiscie gdy tworzono 1 czesc nikt nie wiedział ze beda kecic 2 wiec tak głupio to wyszło.

Klopsik1988

czemu zaraz głupio? on chyba naćpany w filmie podczas wyrywania tego serca był :P


Religia? Wiedz, że Kryształowe Czaszki Majów biją wszystkie artefakty religijne świata. Nawet Całun Turyński.

Jedna z nich została określona za tak doskonałą i precyzyjną, że w laboratoriach HP gdzie ją badano stwierdzono, że najprawdopodobniej nie powstała na ziemi.

ocenił(a) film na 7
herbstnebel

No i widzisz....... tylko ja cos napisałem o Arce i Gralu i juz ty mnie uznajesz za katolika. Ja jestem ateistą raczej, sam nie wiem w co wierze a o tej czaszce tez słyszałem, ze niby nawet teraz my za pomoca laserów nie umiemy tak dokładnych zrobic czy cos w tym stylu(obstawiam kosmitów, nie realne bysmy byli sami a wszystkie budowle starozytnych cywilizacji były tak zbudowane pod wzgledem ze tak powiem matematycznym ze kosmici sa pewniakami, np ci iles lat w róznych oknach pojawiały sie konkretne gwiazdy, by tak zbudowac co kolwiek trzeba było by znac juz tysiace lat temu dkladna mape naszej galaktyki). To ze pisałem ze powinni sie skupic na legendach jednej religii to nie znaczy ze miałem na myli Chrzescijanstwo. Niech by wybrali co by chcieli, oby jedno. Ale w gruncie rzczy i tak miałem na mysli sytuacje w której chcieli by oni zachowac jak najwiekszy realizm a wiadomo ze Indiana to film rozrywkowy i nie nalezy go traktowac ultra powaznie.

"czemu zaraz głupio? on chyba naćpany w filmie podczas wyrywania tego serca był :P "

To było zanim go złapali i sie dziwił jeszcze jak to mozliwe ze zyje bez serca ten kolo, zreszta cała trojka to wizdiała.Rozumiem ze chcesz powiedziec ze było prawdopodobienstwo ze to wszystko zwidy i wszysto w tym filmie mozna rocjonalnie wytłumaczyc. Tylko po co skoro w kazdej czesci Indiany wszystko co sie działo było na powaznie, zawsze była jakas wielka religijna moc.Watpie ze w tym przypadku było inaczej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones