PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=740144}

Iniemamocni 2

Incredibles 2
7,4 75 395
ocen
7,4 10 1 75395
7,2 31
ocen krytyków
Iniemamocni 2
powrót do forum filmu Iniemamocni 2

W 2004 roku jako 9-latek obejrzałem w kinie Iniemamocnych z lekkim grymasem. Do dziś uważam, że ta animacja nie powinna trafić na ekran tak młodego widza. Unikałem jej przez lata, mimo iż posiadałem ją na VHS, a po kilku latach na DVD.
Usłyszawszy o premierze dwójki, zapoznałem się z jedynką, po jakiś 10 latach przerwy, by przypomnieć sobie fabułę. Jako 24-latek dostrzegam w niej solidną historię i lekcję życiową.
Dziś byłem na premierze dalszych losów rodzinki Parr. Sala w połowie zapełniona, pełno dzieciaków. Pierwsza myśl: rodzice zabrali je na bajeczkę. Albo ci rodzice oglądali kilka lat wstecz debiutancką część i z ciekawości przyszli tak jak ja, lub chcieli zabić deszczową nudę w piątek albo wyruszyli na seans bo dzieciaki namawiały.
Film również jak poprzednia część, nie jest moim zdaniem odpowiedni dla małych dzieci, które w sali obok mnie ziewały, grzebały w telefonach czy gadały ze sobą, ale za to śmiały się z fantastycznych gagów (film jest przekomiczny, ostrzegam, łzy wam ze śmiechu polecą :D) i przeżywały niebezpieczne sytuacje bohaterów na ekranie oraz podziwiały wciągającą fabułę. Polecam odwiedzić kino i obejrzeć Iniemamocnych 2. Wg mnie, przebija jedynkę z 2004 roku. :)

ocenił(a) film na 8
Kurzi32

Uważam, że to nie jest pozycja dla najmłodszych. Za dużo tu szeroko pojętej manipulacji, hipnozy, wręcz indoktrynacji.
Stary potrafi się srogo przestraszyć a co dopiero 5-latek.. Utwór kompletny ale nie dla Smyków. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 2
Kurzi32

Dokładnie nie dla małych dzieci! jak już napisałam w opinii moja 7 letnia córka po części się wynudziła po części wystraszyła. W połowie bajki stwierdziła że jest ona dla dorosłych a nie dla dzieci. Zdecydowanie za dużo agresji i przemocy. Z jednej strony tłucze się nam rodzicom do głów aby dzieciom nie puszczać bajek w których się Tłuką i zabijają a z drugiej strony tworzy się bajkę puszcza się w kinie jako bez ograniczeń z taką ilością tej przemocy że aż głowa boli

Asia_228

Ostetcznie krwi ani śmierci w tym filmie nie ma. Widział ktoś film animowany z ogranoczeniami wiekowymi powyżej 16 lat? Bo ja nie.

skoczek_narciarski

Oczywiście, że tak, chociażby sausage party, ale racja, ale był on specjalnie przeznaczony dla dorosłych

konrad164

Ale Iniemamocni to typowa produkcja Pixara - taka trochę zbyt poważna i dość trudna w odbiorze dla dzieci i trochę zbyt "miękka" i nieco za infantylna dla dorosłych. Chodzi o jak najszerszy target i Pixar jest w tym szalenie skuteczny. Jednak film będacy animacją ale jednak nie zupełnie tylko bajeczką dla dzieci jest trudny do zrobienia. Pixarowi zwykle się udaje jak i tym razem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones