PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10019716}
4 269
chce zobaczyć
W głowie się nie mieści 2
powrót do forum filmu W głowie się nie mieści 2

To się rzadko zdarza, ale w tym przypadku film jest już na starcie niemalże skazany na sukces, o ile coś się nie rozleci w trakcie. Riley wchodząca w wiek dojrzewania, pierwsze, poważne kłótnie z rodzicami, Radość i Smutek, Smutek i Radość, Gniew, który wybucha i przejmuje niespodziewanie stery; Odraza, która jak nikt inny będzie się wpasowywać w aktualne trendy, by stać się albo członkiem, albo outsiderem pośród rówieśników, no i w tym wszystkim Strach, który może okazać się jedynym zdrowym głosem rozsądku.

Motyw "dojrzewania" został już ukazany w "To nie wypanda" w sposób dość bezkompromisowy, choć tzw. "inicjacji stania się kobietą" w scenariuszu wcale nie było. Jestem ogromnie ciekaw co szykują twórcy. Zwłaszcza, że psychologia jest tak wdzięcznym tematem dla kina, że nie sposób mówić tu TYLKO o jednej kontynuacji. No, ale pożyjemy, zobaczymy.

W przypadku PiXARA chwalenie dnia przed zachodem słońca jest chyba jednak stosowne. Mają na koncie słabsze kontynuacje, ale nigdy, ale to przenigdy żadna nie była gorsza, tylko słabsza, a to już duża różnica ;).

akira894

A jak oceniasz teorię, iż Riley jest ADOPTOWANĄ córką państwa Andersen? Myślicie, że sequel ją potwierdzi?
Jest na to kilka mocnych dowodów:
1. Wygląd Riley nie jest zbieżny z wyglądem jej rodziców - ma błękitne oczy i blond włosy, podczas gdy obaj Andersenowie są brunetami i mają piwne oczy.
2. Riley za wzór do naśladowania uważa jakiegoś wyimaginowanego chłopaka z Australii, choć w jej wieku męskim wzorem do naśladowania powinien być ojciec.
3. U ojca dominującym uczuciem jest gniew - podświadomy symbol jego zgorszenia, tym że nie potrafi stworzyć własnego dziecka.
4. U matki dominuje smutek, jakby podświadomie wiedziała, iż Riley nie jest jej domorosłym dzieckiem.
5. Matka w momentach zgorszenia wspomina latynoskiego pilota, jakby żałowała, że to nie z nim się związała i nie założyła rodziny.
6. Dominacja radości w umyśle Riley ma tłumić wymienione przeze mnie objawy tego, iż nie żyje ona w normalnej rodzinie (tworzenie sobie maski klasowego wesołka).

Po więcej szczegółów odsyłam do poniższego filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=D_ZJxgHZuwg

religawojtek

To jest tak niedorzeczna teoria, że nawet nie chce mi się rozwadniać tych podpunktów. Poważnie, zmarnowany Twój czas na tyle tekstu...

religawojtek

Przecież na samym początku jest wspomnienie jak pierwszy raz otwiera oczy i widzi swoich rodziców, tych obecnych.

akira894

Oby tylko nie zmasakrowali tej animacji. Jedynka była rewelacyjną produkcją poruszającą bardzo ważne kwestie... uff... 3mam kciuki i czekam :)

akira894

Prędzej okazałoby się że adoptowana jest bo wygląd jej rodziców jest inny od niej bo ona ma blond włosy o niebieskie oczy a jej rodzice mają bardziej piwne oczy i są brunetami ale do tego trzeba by znać wygląd jej dziadków bo właściwie więcej cech dziedziczy się od dziadków niż rodziców ze względu na to jak wygląda mieszanie się genów.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones