Irina Palm

2007 1 godz. 43 min.
7,4 8 172
oceny
7,4 10 8172
3 645
chce zobaczyć
7,2 6
ocen krytyków
{"rate":7.1666665,"count":6}

Maggie (Marianne Faithfull) jest kobietą, która całe swoje życie przeżyła z jednym mężczyzną, zupełnie nie myśląc o sobie i swoich potrzebach. W wieku 47 lat, będąc już wdową, całą swoją opiekuńczość i troskliwość przelewa na chorego wnuka. Chłopiec ma szansę wyzdrowieć, niezbędna jest jednak niezwykle kosztowna operacja w Australii. Maggie, wiedząc o trudnej sytuacji finansowej swojego syna, postanawia na własną rękę zdobyć pieniądze.

Maggie (Marianne Faithfull) to kobieta w średnim wieku, jej głównym celem i dążeniem staje się zdobycie pieniędzy na operację ratującą życie ukochanego wnuka. Kiedy wszystkie próby zawodzą, Maggie stara się przywrócić gasnącą nadzieję swojemu synowi Tomowi i jego żonie Sarah. Błądząc ulicami Londynu zauważa na drzwiach klubu ogłoszenie "Hostess Wanted". Nie podejrzewając niczego wchodzi do wnętrza sex clubu. Opis obowiązków, przedstawiony przez cynicznego, znudzonego życiem szefa Mikiego (Miki Manojlović), dla szanowanej wdowy z klasy średniej jest nieco zaskakujący. Mimo wszystko Maggie przyjmuje ofertę, wierząc, że będzie to najskuteczniejszy i najszybszy sposób na zdobycie pieniędzy na operację poważnie chorego wnuka.
Wkroczenie w świat erotycznych rozrywek to coś więcej, niż krótka przejażdżka pociągiem z konserwatywnego, bezpiecznego przedmieścia Londynu do dzielnic wyuzdanych rozrywek. Nieśmiała, nieco zamknięta w sobie i pruderyjna kobieta zostaje wprowadzona w nową rzeczywistość peep show i salonów masażu erotycznego. Jej delikatne ręce stają się słynne wśród klientów Sex World, a przed jej drzwiami zaczynają ustawiać się kolejki mężczyzn. Maggie jako Irina Palm staje się obiektem pożądania i udowadnia, że wcale nie jest aż tak stara i bezużyteczna, jak myślała o sobie do tej pory.
Podwójne życie Maggie bardzo szybko staje się obiektem zainteresowania jej szukających sensacji i smakowitych ploteczek sąsiadek. Uparta kobieta pozostaje jednak niewzruszenie dyskretna i nikomu nie chce wyjawić tajemnicy pochodzenia pieniędzy; ukrywa ją nawet przed swoim podejrzliwym synem. Ostatecznie prawda wyjdzie na jaw, a Maggie będzie musiała zmierzyć się z prowincjonalną hipokryzją oraz z pytaniem o własną moralność. Kiedy zaczynie kroczyć przez życie z podniesioną głową, odkryje, że istnieje coś więcej niż oddanie rodzinie.

opis dystrybutora kino

Maggie (Marianne Faithfull) ma wnuczka, który jest poważnie chory. Leczenie jest bardzo drogie, a rodzice dziecka zaczynają tracić nadzieję na poprawę. Pojawia się jednak możliwość przeprowadzenia specjalnej kuracji w Australii. Koszty podróży i utrzymania musi jednak pokryć rodzina. Maggie stara się wesprzeć finansowo syna, ale banki odmawiają kolejnych kredytów. Poszukując zatrudnienia kobieta trafia na ogłoszenie o pracy hostessy w barze ze striptizem.

tuchaaa
opis użytkownika

Maggie bardzo potrzebuje pieniędzy. Jej ciężko chory wnuk leży w szpitalu, a jego rodziców nie stać na lekarstwo, które może uratować jego życie. Kobieta, typowa przedstawicielka londyńskiej klasy średniej, odpowiada na propozycję dobrze płatnej pracy w sex klubie. W Świecie Seksu, nieśmiała, ale energiczna wdowa spotyka uroczego kierownika klubu, Mikiego, który łagodnie przedstawia jej obowiązki "hostessy". Jej nowa koleżanka, Luisa, wyjaśnia jej zasady gry i po krótkim czasie pracowita Maggie przemienia się w Irinę Palm, o której wielu marzy i która dużo zarabia. Maggie zdobywa nie tylko pieniądze, ale także odzyskuje pewność siebie, odkrywając, że wcale nie jest tak stara, nieatrakcyjna i niepotrzebna, jak jej się zdawało.

opis festiwalowy