PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491715}
7,4 245 130
ocen
7,4 10 1 245130
6,6 28
ocen krytyków
Iron Man 3
powrót do forum filmu Iron Man 3

Na wstępie chcę zaznaczyć, że temat zawiera spoilery.
Mam pytanie co do operacji Tony'ego. Dwa poprzednie filmy wywoływały wrażenie, że wyciągnięcie z niego odłamków jest niemożliwe, a jednak w trzeciej części się udało. Może nie obejrzałem jakiegoś fragmentu dokładnie lub jest to wyjaśnione w komiksie, ale jak ta operacja się udała? W internecie trafiłem na komentarze wspominające coś o tym, że w ciało Tony'ego został wszczepiony wirus (czy cokolwiek to jest) Extremis i to umożliwiło usunięcie odłamków. Taka wersja jest prawdziwa czy może odpowiedź jest inna?

Simon0725

Tak, Tony poszedł śladem postępu medycyny, o czym wspomina pod koniec, i dzięki - o czym też była mowa - udoskonalonej przez siebie wersji Extremis mógł uleczyć Pepper oraz przejść operację, która wcześniej faktycznie była niemożliwa.

ocenił(a) film na 8
Peeves

Dzięki za odpowiedź. Rozwiała ona moje wszelkie wątpliwości :DD.

ocenił(a) film na 4
Peeves

Nie jestem pewien. Jedyne co powiedział, to że niektórzy uważają, że postęp jest niebezpieczny. Nie sprecyzował, że chodzi o postęp medycyny. Może chodziło mu o postęp w jego życiu? Że jest gotowy zrobić progres i poddać się operacji?

Tomek59_fw

To też pasuje, w końcu cały jego końcowy monolog opowiada o "nowym, świeżym starcie" i wewnętrznej zmianie, jaką miał przejść.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones