2 godz. 10 min.
7,4 236 502
oceny
7,4 10 236502
19 558
chce zobaczyć
6,7 18
ocen krytyków
{"rate":6.6666665,"count":18}
{"type":"film","id":491715,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Iron+Man+3-2013-491715/tv","text":"W TV"}]}

Niezastąpiony Robert Downey Jr. powraca  w roli miliardera i genialnego wynalazcy Tony’ego Starka w trzeciej części historii ze świata Marvela - "Iron Man 3".

Świat Tony'ego Starka legł w gruzach wskutek podstępnych działań jednego z jego najpotężniejszych wrogów. W poszukiwaniu zemsty Stark wyrusza w podróż, która wystawi na próbę siłę jego charakteru i ducha walki. Przyparty do muru, znów może polegać wyłącznie na swojej pomysłowości i instynkcie. Wkrótce odkrywa odpowiedź na od dawna nurtujące go pytanie: czy to zbroja czyni superbohatera?

opis dystrybutora kino

Tony Stark (Robert Downey Jr.) skonstruował niegdyś kostium - zbroję, którą zakłada, by jako Iron Man zwalczać niebezpiecznych przestępców. Teraz superbohater powraca, aby zmierzyć się z najgroźniejszym ze swoich przeciwników. Biolodzy Maya Hansen (Rebecca Hall) i Aldrich Killian (Guy Pearce) stworzyli zabójczy wirus Extremis i sprzedali go międzynarodowej grupie terrorystów, na której czele stoi tajemniczy Mandaryn (Ben Kingsley), niedościgniony mistrz sztuk walki i genialny naukowiec, marzący o władzy nad światem. W walce z szaleńcem u boku Iron Mana znowu staje jego najlepszy przyjaciel, pułkownik James Rhodes (Don Cheadle), który jako War Machine, w zbroi wynalezionej przez Starka, sieje postrach wśród bandytów. Tony może liczyć też na swoją piękną asystentkę, zakochaną w nim Pepper Potts (Gwyneth Paltrow).

Kono
opis użytkownika

Po bitwie w Nowym Jorku Tony Stark (Robert Downey Jr.) ma problemy z powrotem do normalności; nie może spać i obsesyjnie konstruuje kolejne wersje swojej zbroi. Pewnego dnia do jego dziewczyny kierującej firmą Stark Industries, Pepper Potts (Gwyneth Paltrow), zgłasza się znajomy z przeszłości Starka, Aldrich Killian (Guy Pearce). Proponuje on kobiecie udział w swoim projekcie Extremis. W międzyczasie pojawia się nowe zagrożenie w osobie rosnącego w siłę terrorysty, Mandaryna (Ben Kingsley). Pułkownik James Rhodes (Don Cheadle) nie chce jednak angażować w sprawę Tony'ego. Po kolejnym zamachu Tony nie wytrzymuje i za pośrednictwem mediów prowokuje terrorystę. Szybka odpowiedź Mandaryna całkowicie zmienia życie Starka i stawia przed nim największe z dotychczasowych wyzwań.

Melvin_Purvis
opis użytkownika

Po tym, jak Tony Stark/Iron Man odkrywa, że jego świat właśnie legł w gruzach, nie pozostaje mu nic innego, jak wykazać się pomysłowością na tyle dużą, by zniszczyć wroga i ochronić swoich najbliższych. Musi też znaleźć odpowiedź na nurtujące go pytanie: czy człowiek zdobi szatę, czy może jednak... to szata zdobi człowieka?

opis dystrybutora dvd

Tony Stark (Robert Downey Jr.) to ekscentryczny geniusz, milioner i filantrop w jednej osobie. Mężczyzna często wciela się również w postać superbohatera – Iron Mana. Dużo go to jednak psychicznie kosztuje. Cierpi na bezsenność, miewa stany lękowe, nie może dogadać się z ukochaną Pepper (Gwyneth Paltrow). W najtrudniejszym momencie życia Stark musi zmierzyć się z wyjątkowo niebezpiecznym przeciwnikiem – tajemniczym terrorystą Mandarynem (Ben Kingsley).

HBO

Tony Stark znów ma ręce pełne roboty. Ameryka staje się celem brutalnych ataków terrorystycznych. Do zamachów przyznaje się tajemniczy Mandaryn, ale czy przestępca na pewno działa w pojedynkę? Iron Man rusza do akcji, ale szybko przekonuje się, że jest manipulowany przez dużo potężniejsze siły. Tymczasem zarządzająca firmą Starka, Pepper Potts, ma niespodziewanego gościa. Odwiedza ją potentat Aldrich Killian z niemoralną propozycją. Kobieta ją odrzuca, jednak niepokój pozostaje. Czyżby ataki terrorystyczne i wizyta Killiana były powiązane? Tony Stark ma niewiele czasu, żeby wyjaśnić zagadkę.

Player

Tony Stark w swojej supernowoczesnej zbroi Iron Mana, nie raz ocalił świat przed niebezpieczeństwem, dzięki czemu cieszy się powszechnym uznaniem. Doświadczony bohater jednak wciąż wyczuwa zbliżające się niebezpieczeństwo. Pewnego dnia firmę Starka odwiedza przyjaciel z przeszłości, Aldich Killian. Proponuje on kierującej agencją, ukochanej Iron Mana współpracę w tajnym projekcie Extremis. W tym samym czasie ma miejsca seria groźnych ataków Mandaryna. W zamachach zostaje ranny szef ochrony genialnego wynalazcy. Miliarder Stark grozi oprawcy w czasie występu w programie telewizyjnym, na co wróg odpowiada zniszczeniem domu i laboratorium Starka. Po raz kolejny musi zemścić się na Mandarynie i stawić czoła złu.

platforma vod