PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104780}
5,3 508
ocen
5,3 10 1 508
Jak uratować mamę
powrót do forum filmu Jak uratować mamę

Film jest rewelacyjny! Urzekająca grafika 3d, ba, od początku do końca oczy nie mogą się nacieszyć. Scenariusz ciekawy, z przesłaniem, pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji. Są emocje, czasem strach, często śmiech, a łezka wzruszenia też się zakręci w oku. Dzieciaki już tydzień śpiewają piosenkę ze zwiastuna, a po wyjściu z kina rozpromienione wprost nie mogły wyrazić, jak film był super.

Oglądając byłem dumny, że to Nasi taki film zrobili. Ach i te polskie smaczki jak fiat 125p, czy charakterystyczny korytarz pociągu pospiesznego.

Nie rozumiem narzekania na tradycyją animację. Przecież nawet w Pięknej i Bestii użyto pomysłu połączenia 3d z 2d, by znacznie przyspieszyć prace. Tu jednak na końcu filmu nie leci przez 10 minut długa rola z listą płac, a raptem perę sekund z kilkoma powtarzającymi się nawet nazwiskami ( by było dłużej? ;-). Dosłownie szczęka mi opadła! Zrobić takie dzieło, przy tak niewielkim zespole?! Szacun!

Wielka szkoda, że nie było kasy na większą promocję, bo jest to film który wszyscy powinni zobaczyć, choćby po to by uwierzyć, że Polak potrafi. Życzę twórcom sukcesu z całego serca i mam nadzieję, ze zarobią tyle kasy, by zrobili następny taki film.

Carrot_Field

ale Piękna i Bestia :
1. Pochodzi z Disneya.
2. Ma lepszą animację

LordVader345

Raczej nie ma co dyskutować z reklamowym botem :p Na filmwebie od: 11 czerwca 2016, oceniony jeden film, zgadnij który :p

Rejka

XD :D

Masz rację ;)

ocenił(a) film na 9
Rejka

Jezz juz od razu teorie spiskowe. Prawda jest taka ze od kilku lat kibicowalem temu filmowi zagladajac czasem na forum 3d (nie bede reklamowal jakie) gdy jeszcze film byl pod roboczym tytulem "zlote krople". Sadzac po ocenach nie oczekiwalem zbyt wiele, a efekt przerosl moje oczekiwania. Doslownie zal mi sie zrobilo, ze taka nasza polska natura by pluc na swoich. Oceny wystawione na podstawie zwiastuna przez ludzi ktorzy filmu nie widzieli. Byly emocje, byl impuls i sie zarejestrowalem. Ot i cala zagadka skad tylko jeden wpis.

Wybaczcie, ze nie klepie komentarzy pod wszystkim co zobacze, ale jestem czlowiekiem pracujacym i nie mam czasu, zwlaszcza na durne wpisy. Jak sie upierasz, OK, niech kazdy nowy user z jednym komentarzem to bedzie bot reklamowy, no bo to skandal, aby komus sie podobal polski film! Powinienem byl ocenic Angry Birds. Tydzien wczesniej ogladalismy i malo jajka nie znioslem z nudow.

Carrot_Field

No dobra, wierzę ci.

Ale nadal, nadal twierdzę że to słby film, nie oczekiwalem Disneya. Sam reżyser nie zachęca, zrobił to Twórca Kajko i Kokosza.

ocenił(a) film na 1
Carrot_Field

Wiem że to bot,ale nie mogłem się powstrzymać...

Drodzy twórcy JUM... Dajcie mi 2-4 lata, a zrobię animację lepszą od waszej pod każdym względem.

bart13

Ojej chyba uraziłam botowego speca od wiarygodnej reklamy xD

Aż się pokusił żeby "tak zajęty, pracujący człowiek, który wpadł tu tylko raz na chwilę wiedziony impulsem uwielbienia dla tej perły polskiej kinematografii", po miesiącu zajrzał jeszcze raz i urażony odpisał na "durne wpisy" i podał bardzo szczegółowe wyjaśnienia xD

Wzruszyłam się normalnie :p

ocenił(a) film na 1
Rejka

jeżeli to nie jest bot, to na 100% klakier. I rzeczywiście, jest na pewno zajęty - Całowaniem się z ekipą JUM po czterech literach w darkroomie i mówieniem reżyserowi, jaki to on jest zajebisty i w ogóle jest freddiem mercurym polskiej animacji.

Sam się przyznał, że jest z forum Max3D (Carrot, myślisz, że wszyscy są tak głupi?), gdzie siedzą ludzie z branży - ci lepsi (Jak bagiński) i ci gorsi (jak pan Zduńczyk).

A pieprzenie o tym, że ludzie nie widzieli filmu i już wystawiają oceny...to pieprzenie. Zwiastun ma zachęcić do pójścia na film, a nie odrzucić.

Taka nasza polska natura,by pluć na swoich? Nie, my krytykujemy was za to, że zatrudniliście sobie klakierów, bo zrobiliście po prostu do kitu film. I nie oszukujmy się, nawet ja zrobiłbym lepszy film od was? Wam się wydaje, jacy to jesteście zajebiści i w ogóle, bo obejrzało was w kinie z 80 osób. Warto było spędzać nad czymś, co wiadomo, że się nie powiedzie, 12 lat?

Porównywać wasz gówniany film z Angry Birds to trochę tak, jakbyście chcieli porównać Michela Bay'a z Hayao Miyazakim.

Emocje? Impuls? Jesteście trochę jak Mediakraft - Nie potraficie na klatę przyjąć krytyki.

Uważacie, że jesteście zajebiści, bo ktoś zobaczył was w kinie? Uważacie, że jesteście takimi nadludźmi, bo stworzyliście kiepską animację? i w ogóle „Kto w ogóle śmie śmieć krytykować nas, twórców tej animacji"?

W takim razie zachowujecie się bardzo, bardzo niedojrzale. Zabawne, że ja jestem młodszy od was pewnie o jakieś 20 lat, a jak zrobię film (tak, tworzę scenariusze i filmy, chociaż mam 18 lat.Zdziwieni?), który komuś się nie spodoba, to potrafię przyjąć krytykę na klatę i go poprawić. I jak widać, jestem inteligentniejszy od was, bo nikt inteligentny, dojrzały, nie spinałby się tak o to, że ktoś śmiał negatywnie ocenić jego film.

Pisaliście, że „recenzent nie potrafi znaleźć w sobie dziecka". Wiecie co? NAWET DZIECKO BYŁOBY ZAŻENOWANE WASZYM ZACHOWANIEM!

ocenił(a) film na 9
bart13

Cieszy mnie, że potraktowaliście mój wpis jak napisany przez zawodowca, ale niestety nie jestem z branży, choć może jakiś uktyty talent mi się ujawnił? :-D, Na grafice 3d nie znam się aż tak, żeby cokolwiek tworzyć, co nie znaczy, że nie lubię sobie popatrzeć. Klakier? Niestety nie, ale bardzo chętnie przyjmę jakieś pieniądze ze ten wpis :-)

Jeśli nadal o filmie mówimy, to jeszcze raz powtórzę: film podobał mi się i doceniam pracę twórców, bo nie przejedli kasy i praca nie poszła do kosza, choć na to zapowiadało się.

Proponuję skopiuj swój tekst na właściwe forum, może i potraktują to jako konstruktywną krytykę, a tak to obecna sytuacja wygląda jakbyś zaczepił przypadkowego widza w kinie i nabluzgał mu, za to że śmieje się z mało zabawnej twoim zdaniem sceny.

Jak to mówią "jednemu miód, drugiemu kaszanka bardziej smakuje" i po co tu się bić który ma rację?

Martwi mnie jedynie to jak zblazowane nam rośnie społeczeństwo :-(

ocenił(a) film na 1
Carrot_Field

Troll / boot / klakier. Na jedno wychodzi. Sztuczka reklamowa na tym poziomie co sam film. Nie wstyd wam?

Chyba w życiu nie widziałem tak brzydkiej animacji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones