PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=279721}

Jan Paweł II: Nie lękajcie się

Have No Fear: The Life of Pope John Paul II
5,9 1 317
ocen
5,9 10 1 1317
Jan Paweł II: Nie lękajcie się
powrót do forum filmu Jan Paweł II: Nie lękajcie się

Tragedia!!!

użytkownik usunięty

Tragedia - to jedyne słowo które przychodzi do głowy po obejrzeniu tego gniotu i porównaniu go z innymi o tej tematyce. Gra aktorska do niczego - i to prawie wszyscy, a już Jaruzelski poniżej wszelkiej krytyki. Przekłamań historycznych i niedoskonałości całe mnóstwo. CVo mi się rzuciło w oczy nnajbardziej:
1. Przyjazd 2 1983 r. Papieża do kwatery PREZYDENTA Jaruzelskiego. W 1983 r. Jaruzelski był Prezydentem? Dobre!
2. Rozmowa Papieża z Jaruzelskim nijak się ma do faktycznej rozmowy przeprowadzonej wtedy w Warszawie - to Papież był wtedy stroną, która miała inicjatywę i oskarżała generała, a Jaruzelski niezręcznie się bronił.
3. Pasterka w Nowej Hucie przy kwitnących naokoło zielonych drzewach to w ogóle parodia. Czy Litwini nie wiedzą że w grudniu w Polsce jest zima i pada śnieg?
4. Mundury polskiej milicji były zupełnie inne niż w filmie. Samochody też.
5. W ostatnich dniach życia Papież poruszał się na wózku, a nie chodził o własnych siłach.
6. W dniu w którym zostały zrzucone z samolotu ulotki, z których wynika że lada dzień ma zacząć się wojna, nie mogło być lekcji, ponieważ trwały wakacje.
7. Msza Papieża w Warszawie z obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej w tle!!!
8. Słynna formuła "Habemus Papam" wygłoszona ni to po łacinie, ni to po polsku - pół tak, pół tak.
9. Konklawe- w ogóle bez komentarza, bo szkoda nerwów.

Można tego znaleźc na pewno znacznie więcej, ale szkoda tracić czas na oglądanie drugi raz tego filmu.

No i jeszcze polski dubbing - tradycyjnie na poziomie dialogów z "M jak miłość"...

Jak opisałes to niezamierzam tego dziadostwa oglądac
Ja wierzący niepraktykujący

ocenił(a) film na 1
giovanni50

Popieram Cię całkowicie! Ten film to wręcz potwarz dla Papieża! filmowi "Karol..." do pięt nie dorasta!

ocenił(a) film na 1

Popieram, ten reżyser to straszny lewak,. Odniosłam wrażenie jakby z JPII chcieli zrobić komunistę.

użytkownik usunięty
zmoorka

Może nie powinienem odkopywać tematu, ale jestem świeżo po obejrzeniu i chciałbym zaprotestować. W filmie jest scena rozmowy Jana Pawła II z Oscarem Romero, którego papież dość stanowczo krytykuje, zarzucając salwadorskiemu biskupowi przeinaczanie Ewangelii i nieświadome szerzenie marksizmu pod płaszczykiem nauk chrześcijańskich (tzw. teologia wyzwolenia). Owszem, pod koniec filmu pokazano, jak Jan Paweł II wyraża swój sprzeciw wobec zwyrodnień kapitalizmu i przytacza dobre strony komunizmu, ale nie robi tego dlatego, by bronić systemu marksistowskiego, tylko żeby uświadomić swym słuchaczom, że kapitalizm niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw dla chrześcijańskiej cywilizacji...

chcialem zobaczyc ale po tych komentach daruje obie.W dodatku jesli sa dialogi w stylu m jak milosc to dziekuje

ocenił(a) film na 3

zgadzam się w całej rozciągłości film zamiast pokazać prawdę o Janie Pawle II raczej pobieżnie przytacza niektóre wątki z jego żcia przy czym często mija się z rzeczywistością i faktami. Mamy tu próbę zamknięcia życiorysu oraz wielkiego dzieła Papieża Polaka w 1,5 godziny a w rezultacie nic nie wiemy ani o jednym ani tym bardziej o drugim. Jestem bardzo rozczarowana...

użytkownik usunięty

"Byłem w obozie. Blask śniegu mnie oślepił. Mam zniszczony wzrok od czytania książek przy świetle świecy". Wyjaśnienie Jaruzelskiego dlaczego powinniśmy mu wybaczyć wprowadzenie stanu wojennego.

Doprawdy co za skończony debil i nieuk robił ten film nie jestem sobie nawet wyobrazić.

ocenił(a) film na 3

Kompletna tragedia! nie do uwierzenia!!

ocenił(a) film na 3

ad 6.
w dniu kiedy zostały zrzucone ulotki, to karol wojtyła nie mógł mieć zajęć- bo już był studentem, a rok akademicki zaczyna się w październiku.
no ale ogłaszanie wojny przez zrzucenie ulotek? :D

mnie rozbroiło jeszcze, jak karol jako kilkulatek- obronił bramkę podczas gry w piłkę, i skomentował to "wszystko w rękach boga". śmiech na sali.

użytkownik usunięty
weronkaka

Defetystyczne ulotki chyba były faktycznie rozrzucane przez Niemców podczas nalotów na Warszawę, więc pojawienie się ich w filmie ma uzasadnienie, ale muszę przyznać rację, jeśli chodzi o scenę z komentarzem po obronieniu gola. Rzeczywiście wyglądało to dość karykaturalnie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones