PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=252023}

Jan Paweł II

Pope John Paul II
6,2 17 334
oceny
6,2 10 1 17334
4,3 3
oceny krytyków
Jan Paweł II

Akcja filmu zaczyna się od zamachu na życie Papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1981 r. W retrospekcjach powraca do roku 1938, kiedy to Karol Wojtyła w Wadowicach debiutuje po raz pierwszy publicznie jako interpretator poezji. Większą część filmu zajmuje okres pontyfikatu Jana Pawła II i jego wpływ na sprawy związane z religią oraz na zmiany polityczne zachodzące na świecie.

opis użytkownika

Od śmierci Jana Pawła II minął niespełna rok, a na naszych ekranach wyświetlany jest już drugi film o życiu papieża Polaka. W amerykańskiej produkcji "Jan Paweł II" rolę papieża gra Jon Voight. W scenach retrospektywnych oglądamy również czasy młodzieńcze Karola Wojtyły (Cary Elwes).
Akcja filmu rozpoczyna się 13 maja 1981 r. w dniu zamachu na Jana Pawła II. Twórcy filmu starali się pokazać papieża Polaka jako osobistość, która miała ogromny wpływ na sprawy związane z religią oraz na zmiany polityczne zachodzące na świecie. Podkreślono jego zasługi w obalaniu komunizmu w Polsce i Europie Środkowej.

Wojtas
opis użytkownika

Podzielony na dwie części film telewizyjny o życiu Papieża Polaka - Jana Pawła II.
Pierwsza część Jana Paweł II zaczyna się wyborem kardynała Karola Wojtyły na konklawe 16 października 1978 roku. W drugiej części, opowiadającej o wszystkich latach pontyfikatu , mowa będzie o wielu wydarzeniach w Polsce - papieskiej pielgrzymce w 1979 roku, narodzinach Solidarności, stanie wojennym, spotkaniu Jana Pawła II z Lechem Wałęsą w górach w 1983 roku.

YOUR_FAVOURITE_UNCLE
opis użytkownika

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones