Film

2011 20 min.
7,2 102
oceny
7,2 10 102
35
chce zobaczyć
{"id":"640979","linkUrl":"/film/Jan+wed%C5%82ug+Himilsbacha-2011-640979","alt":"Jan według Himilsbacha"}
Jan Himilsbach wspomina swoje życie i karierę artystyczną. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Dokument, dla którego punktem wyjścia był zrealizowany w latach 80. radiowy reportaż zatytułowany "Jan bez ziemi". Bohater filmu, Jan Himilsbach, opowiada o swojej filozofii życiowej, przytacza anegdoty, wspomina najlepsze lata. Sceny z filmów, w których zagrał Himilsbach, przeplatają się z materiałami archiwalnymi, ze scenami nakręconymiDokument, dla którego punktem wyjścia był zrealizowany w latach 80. radiowy reportaż zatytułowany "Jan bez ziemi". Bohater filmu, Jan Himilsbach, opowiada o swojej filozofii życiowej, przytacza anegdoty, wspomina najlepsze lata. Sceny z filmów, w których zagrał Himilsbach, przeplatają się z materiałami archiwalnymi, ze scenami nakręconymi dla potrzeb dokumentu, w których występują znajomi bohatera oraz z oryginalną animacją. Powstał film portretujący postać Jana Himilsbacha, pisarza i aktora, który jak nikt inny zasłużył na miano kultowego.

studio
Telewizja Polska
data produkcji
2011
tytuł oryg.
Jan według Himilsbacha
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Reportaż na podstawie audycji radiowej Ireny Lenkiewicz "Jan bez ziemi". W filmie wykorzystano fragmenty filmów z udziałem aktora Jana Himilsbacha, który wystąpił m.in. w "Rejsie".

  • Aż miło posłuchać jak ktoś tak mądrze mówi.

   • Do obejrzenia...

    druantia ocenił(a) film na 6

    tutaj: www.tvp.pl/warszawa/kultura/fe stiwal-jana-himilsbacha/jan-wg -himilsbacha/film-jan-wg-himil sbacha/5271380/jan-wedlug-himi lsbacha/5295162