Film

Survive Style 5+

2004 2 godz.
7,5 1 921
ocen
7,5 10 1921
2 717
chce zobaczyć
{"id":"204248","linkUrl":"/film/Jazda+bez+trzymanki-2004-204248","alt":"Jazda bez trzymanki","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/42/48/204248/6967912.2.jpg"}
Przepełniona surrealizmem historia kilku osób, których losy śledzimy równolegle. Masahiro codziennie zabija swoją żonę, by po powrocie do domu zastać ją żywą. Yoko,... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Przepełniona surrealizmem historia kilku osób, których losy śledzimy równolegle. Masahiro codziennie zabija swoją żonę, by po powrocie do domu zastać ją żywą. Yoko, pracująca w agencji reklamowej planerka, wszędzie widzi potencjalny materiał na udany spot. Morishita, Tsuda i J, to trójka młodych włamywaczy, z których jeden durzy się wPrzepełniona surrealizmem historia kilku osób, których losy śledzimy równolegle. Masahiro codziennie zabija swoją żonę, by po powrocie do domu zastać ją żywą. Yoko, pracująca w agencji reklamowej planerka, wszędzie widzi potencjalny materiał na udany spot. Morishita, Tsuda i J, to trójka młodych włamywaczy, z których jeden durzy się w swoim koledze. Zwariowana rodzina Kobayashich przygotowuje się do występu sławnego hipnotyzera. Angielski płatny zabójca zadaje wszystkim jedno i to samo pytanie. Losy ich wszystkich, stopniowo zazębiają się, by znaleźć swoje miejsce w zaskakującym finale.

studio
Tohokushinsha Film
data produkcji
2004
tytuł oryg.
Survive Style 5+
inne tytuły
Jazda bez trzymanki Polska
★★★★☆ Japonia
Więcej...
Trudno było mi się zebrać do obejrzenia tej produkcji. Gdy zobaczyłem, że jest to surrealistyczny, japoński dreszczowiec z elementami humorystycznymi, zapaliła się ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 100%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Pokręcony zlepek nietypowych historii, lecz na granicy wytrzymałości oraz interpretacji.

 • Uwielbiam ten film - jest cudownie absurdalny! Zdjęcia są po prostu mistrzowskie. Zdecydowanie nieodpowiedni dla osób, które nie lubią czarnego poczucia humoru, surrealizmu i oczekują jasnej, zrozumiałej fabuły.

  9
  • polski tytuł

   eon_blue ocenił(a) film na 9

   Nie ma to jak 'dobry' polski tytuł filmu. Nie wiem dlaczego nie zdecydowano się zachować oryginalnego 'Survive Style 5+', które przecież dorobiło się już swojej sławy.

   3
   • Nie oglądałem do tej pory filmów azjatyckich i po obejrzeniu tego zaczynam żałować:) "Jazda" jest dla mnie rewelacyjna. Znacie podobne filmy? Chodzi o podobną mieszankę surrealizmu i humoru.

   • Absolutnie genialny!

    bunbury123 ocenił(a) film na 10

    Jak w temacie :) Takie małe, kinematograficzne cudo. Każda scena, każdy dialog, każda postać. Do tego muzyka i scenografia. Walczę sama ze sobą, żeby nie włączyć go sobie jeszcze raz chociaż skończyłam seans parę minut temu ;)