Tadanobu Asano 

Tadanobu Satô

7,2
7 341 ocen gry aktorskiej
Tadanobu Asano
Charyzmatyczny i wszechstronny aktor, przez krytyków porównywany do Johnny'ego Deppa. Karierę rozpoczął już w wieku 16 lat, za namową ojca biorąc udział w telewizyjnej produkcji 'Kimpachi Sensei'. Kolejne role w filmach Shunji Iwai ('Fried Dragon Fish', 'Picnic') przyniosły mu nie tylko uznanie japońskiej publiczności i przychylność krytyków, ale i powodzenie w życiu prywatnym - w 1994 r. na planie 'Pikniku' Asano poznał swoją przyszłą żonę, gwiazdę japońskiego popu, Charę.
Pomimo nieco ryzykownych, samobójczych wręcz wyborów ról w często kontrowersyjnych, undergroundowych filmach, jak chociażby w 'Ichi the Killer', gdzie wcielił się w sadystycznego psychopatę, płatnego zabójcę Kakiharę czy w inspirowanej mangą komedii kryminalnej 'Shark Skin Man and Peach Hip Girl', Tadanobu Asano jest jednym z najpopularniejszych japońskich aktorów obecnej dekady.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 27 listopada 1973

miejsce urodzenia: Jokohama, Japonia

wzrost: 179 cm

żona Chara (31.03.1995 - 25.07.2009, rozwód), 2 dzieci: córka Sumire (ur. 1995), syn Himi (ur. 1999)
Razem z zaprzyjaźnionym reżyserem Sogo Ishiim stworzył zespół muzyczny March 1,67.
Ma starszego brata o imieniu Kujun.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Wam też przypomina azjatyckiego Josepha :D?

dla mnie to geniusz, człowiek orkiestra. po Picnicu normalnie mi odbiło na jego punkcie :P teraz staram się zaliczyć jak najwięcej jego filmów. nie wiem jakim jest muzykiem i rysownikiem, ale aktor z niego pierwsza klasa ;)

niestety poza tym widziałem tylko Zatoichiego. Szkoda, że trudno dorwać japońskie filmy:/

Najbardziej chyba kojarzy się z rolami takich społecznych wyrzutków, jak w "Bright future" czy "Last Life in the Universe", Asano jednak potrafi zagrać i ekpresywnie. Z filmu na film coraz bardziej lubię tego aktora, najbardziej go cenię za "Ichi the Killer", ale chyba też dlatego, że tam go widziałem po raz pierwszy....

więcej

..."Neji-shiki" aka "Screwed" Teruo Ishii'ego oraz w "Pikunikku" Shunji Iwai ... cisza, zobojętnienie, dekadentyzm