Jean Paul Gaultier : Freak & Chic

1 godz. 40 min.
6,3 76
ocen
6,3 10 76
30
chce zobaczyć
{"type":"film","id":831000,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Jean+Paul+Gaultier+%3A+Freak+%26+Chic-2018-831000/tv","text":"W TV"}]}

Jean Paul Gaultier to ekscentryczny projektant, który w branży nazywany bywa "enfant terrible" paryskiego świata mody. Jego oryginalny charakter i zamiłowanie do łamania konwenansów powodują, że kojarzony jest z bezkompromisowością i ekstrawagancją. Ten niezwykły wizjoner znany jest z uderzających i wywrotowych kreacji. Gaultier opowiada o swoim życiu, a najważniejsze etapy jego biografii ukazane zostały w teatralnym show, którego on sam jest autorem, w legendarnej sali Folies Bergère.
Poznajemy postać kultowego projektanta, jak również najlepszą francuską modę w jej niepowtarzalnym i rozpoznawanym stylu. Zanurzamy się w ekscentryczny, często prowokacyjny świat Gaultiera, obserwując, w jaki sposób pracuje i zbiera inspiracje. Opowiada on o swoich doświadczeniach z Pierre'em Cardinem i Jeanem Patou oraz składa hołd osobom, które na niego wpłynęły, w tym Josephine Baker.

opis festiwalowy

To nie będzie zwykły pokaz mody – to będzie freak show. Ekscentryczny Jean Paul Gaultier przygotowuje rewię z okazji czterdziestolecia swojej kariery. W Folies Bergère, legendarnej paryskiej scenie koncertowej, ma odbyć się specjalny show. Jego twórcą jest Jean Paul Gaultier, obchodzący czterdziestolecie swojej kariery.

CANAL+