Odtwórz Zwiastun nr 1 1:23
Film

Il-dae-il

2014 2 godz. 2 min.
5,1 158
ocen
5,1 10 158
328
chce zobaczyć
{"rate":3.0,"count":1}
{"id":"710427","linkUrl":"/film/Jeden+na+jednego-2014-710427","alt":"Jeden na jednego","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/04/27/710427/7616490.2.jpg"}
Członkowie tajemniczej organizacji ścigają siedmiu podejrzanych o zamordowanie licealistki. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}
Jeden na jednego
Jeden na jednego (2014) Zwiastun nr 1 1:23
Jeden na jednego | Oficjalny zwiastun / trailer nr 1 | 2014 | Film Najnowszy film stałego bywalca wrocławskiego festiwalu – [person=75395]Kima Ki-duka[/person]. "Jeden na jednego" kontynuuje poetykę filmów powstałych po "[film=619255]Arirangu[/film]", pozwalając jednocześnie odczytać się na różne sposoby. Można na niego patrzeć jak na historię o zemście, krwawy thriller, refleksję nad kondycją człowieka lub manifest polityczny. Film otwiera scena, w której kilkoro ludzi porywa i zabija nastolatkę imieniem Min-ju (jej imię fonetycznie znaczy „demokracja”). Po wykonaniu zadania kolejni zleceniodawcy są informowani o sukcesie. O zbrodni dowiaduje się grupa Cieni, składająca się z zaledwie siedmiu członków. Tajemnicza organizacja postanawia poszukać sprawiedliwości w zemście. Każdy z podejrzanych zostanie skonfrontowany z liderem Cieni i będzie miał szansę odkupić swoje winy. Nim jednak ją otrzyma, przekona się, czym jest piekło.

Najnowszy film stałego bywalca wrocławskiego festiwalu – Kima Ki-duka. "Jeden na jednego" kontynuuje poetykę filmów powstałych po "Arirangu", pozwalając jednocześnie odczytać się na różne sposoby. Można na niego patrzeć jak na historię o zemście, krwawy thriller, refleksję nad kondycją człowieka lub manifest polityczny. Film otwieraNajnowszy film stałego bywalca wrocławskiego festiwalu – Kima Ki-duka. "Jeden na jednego" kontynuuje poetykę filmów powstałych po "Arirangu", pozwalając jednocześnie odczytać się na różne sposoby. Można na niego patrzeć jak na historię o zemście, krwawy thriller, refleksję nad kondycją człowieka lub manifest polityczny. Film otwiera scena, w której kilkoro ludzi porywa i zabija nastolatkę imieniem Min-ju (jej imię fonetycznie znaczy „demokracja”). Po wykonaniu zadania kolejni zleceniodawcy są informowani o sukcesie. O zbrodni dowiaduje się grupa Cieni, składająca się z zaledwie siedmiu członków. Tajemnicza organizacja postanawia poszukać sprawiedliwości w zemście. Każdy z podejrzanych zostanie skonfrontowany z liderem Cieni i będzie miał szansę odkupić swoje winy. Nim jednak ją otrzyma, przekona się, czym jest piekło.

studio
Kim Ki-Duk Film
data produkcji
2014
tytuł oryg.
Il-dae-il
inne tytuły
Jeden na jednego (tytuł festiwalowy) Polska
Ildaeil (zapis łaciński) (alternatywna pisownia) Korea Południowa
일대일 Korea Południowa
Więcej...
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych