PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=698144}
6,9 173 094
oceny
6,9 10 1 173094
6,7 28
ocen krytyków
John Wick
powrót do forum filmu John Wick

Powrót do korzeni

ocenił(a) film na 8

Jestem pod dużym wrażeniem, może to i wtórne, aczkolwiek w tym filmie zauważyłem coś czego brakuje dzisiejszemu kinu akcji, film jest niemalże trywialny. Hołduje klasyce gatunku, nie ma tutaj skomplikowanej fabuły, rozbudowanych dialogów, prosty przekaz z prezentacją najciemniejszych miejsc dużego miasta. Osobiście bardzo przypadł mi do gustu ów obraz, pomimo prostoty ma klimat i przyjemnie się go ogląda, czasami warto sięgnąć po taki tytuł dla czystej akcji. Polecam.

ocenił(a) film na 7
Dark_Sider

zgadzam się, rasowe kino akcji w najczystszej postaci :)

ocenił(a) film na 7
Dark_Sider

dzisiejsze kino "akcji" jest przegadane i z masą efektów specjalnych + jakiś wątek romantyczny. Wszystko to niepotrzebne. Wick pokazuje jak kiedyś wyglądało kino akcji i jak powinno wyglądać. Kino klasy B robione na lata 80-te. To źle ? Wręcz bardzo dobrze.

ocenił(a) film na 9
Mauna_Kea

Nic dodać ,nic ująć ,Idealnie żeś to sprecyzował !!! Tak właśnie powinno wyglądać kino akcji !!!

ocenił(a) film na 7
Dark_Sider

Brakuje trochę klimatu, najciekawszy wątek w filmie to ten hotel dla płatnych morderców, czy usługi sprzątania, nadaje trochę takiego tarantinowskiego posmaku, sama przemoc to balet zabijania w wykonaniu Johna Wycka myślę, że film byłby ciekawszy, trzymał bardziej w napięciu, gdy nie szedł w kierunku kina azjatyckiego, zabijania 80 osób z hakiem, a poszedł w stronę większego realizmu, ilość nie przekłada się w jakość i dramaturgię.

ocenił(a) film na 8
hagen_filmweb

Tarantino? Nie sądzę.

ocenił(a) film na 8
Putis_K

Cos w tym jest.Pomysl z hotelem byl calkiem fajny.

ocenił(a) film na 8
luquepl

Ale takie produkcje (czyli koncentrujące się na azylu dla przestępców) już były, chociażby najnowszy "Hotel Artemis" ...

ocenił(a) film na 6
Putis_K

Jest trochę zapożyczeń ale porównywanie faktycznie nie ma sensu.

ocenił(a) film na 9
hagen_filmweb

Dramaturgie masz w innych crapowych filmach akcji z obecnej generacji i nie mają dobrej akcji - aktorzy nic nie potrafią więc kamera lata na lewo i prawo, żeby udawać dynamikę ruchu postaci. Cała reszta jest przegadana. Ja czekam na 150 trupoli w kolejnej części w tak genialnym ujęciu jak jedynka

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

racja. Dla mnie to kultowy film. Stawiam bluray na półkę zaraz za Indiana Jones i Matrix :)

ocenił(a) film na 9
jedyny_realista

Dla mnie równiez kultowy

ocenił(a) film na 9
hagen_filmweb

Gdyby ten film poszedł w innym kierunku trzymałby co najwyżej gejów w 4 literach. To jest kino akcji zrozumcie t0 - to tak jakby od kina kopanego kung-fu wymagać nie walk, ale bzdurnych ton dialogów zamiast akcji. Nie film dla was to nie wymagajcie od niego innego gatunkowo kina skoro nie rozumiecie co oglądacie, a tarantino robi filmy dialogu, a nie akcji.

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

"To jest kino akcji zrozumcie t0 - to tak jakby od kina kopanego kung-fu wymagać nie walk, ale bzdurnych ton dialogów zamiast akcji"

Nie zgadzam się. W "Collateral" było dużo mniej scen akcji, ale za to wzrok się skupiał na każdej sekundzie. Mniej, ale o wiele lepszych akcji potrzeba w dobrym filmie. Moim zdaniem John Wick jest przereklamowany.

ocenił(a) film na 9
munio93

Istnieje w ogóle taki film ? A to się nie zgadzaj. XD

hagen_filmweb

Ale właśnie te krótkie sceny z hotelem nadały ogromny klimat. To jest właśnie problem dzisiejszej publiki - ludzie chcą nie wiadomo czego od filmów, gdzie cała esencja dobrego filmu akcji sprowadza się do jego prostoty i John Wick pokazuje to najlepiej. Realizm czy rozciągnięcie fabuły nie powinno mieć miejsca w takiej produkcji.

ocenił(a) film na 7
Crowmare

Kino akcji może mieć bohaterów i sensowną fabułę, to co wyróżnia ten film to hotel, scena ze złapaną zabójczynią w hotelu, gdy uwalnia się z kajdanek i zabija pilnującego ją dystyngowanego murzyna, natomiast cały ten balet trochę nuży. W drugiej części ma być więcej informacji o hotelu...

hagen_filmweb

Co jest takiego wyróżniającego w scenie z zabójczynią która zabija murzyna? :D
Dla mnie właśnie ten balet jest najbardziej wyróżniającym aspektem w filmie. Widać, że dużo pracy zostało włożone w choreografię. W połączeniu z dobrym soundtrackiem, John Wick jest jednym z najlepszych filmów akcji ostatnich lat. Dlatego twierdzę, że skomplikowani bohaterzy i przeplatana wątkami fabuła odebrałaby ten urok.

ocenił(a) film na 7
Crowmare

Są jacyś bohaterowie, a nie tylko skaczące kukły, te momenty dobre kina ratują film i przenoszą na inny poziom. Cały ten balet w stylu Johna Woo z kolei średnio mi się widzi.

hagen_filmweb

nie bardzo rozumiesz, podejscie takie jak twoje zabilo kino akcji z koncem lat 90...
moze po prostu chcialbys obejzec jakis dramat z odrobina sensacji? mialbys tam swoj "poziom" i "bohaterow".
na szczescie reszta dostala cz.2 i czeka na cz.3

ocenił(a) film na 7
El_Draque

W 2 części jest więcej tego hotelu, pojawia się gilda zabójców i wcale nie sceny samej akcji są tu najciekawsze. Dobre filmy akcji mają jednak sensowną fabułę i bohaterów, wbrew pozorom to jest bardzo trudny gatunek, a tych udanych klasycznych już dziś filmów akcji nie ma w sumie tak wiele.

hagen_filmweb

pojawia sie co prawda kontynuacja watku "praw" i hoteli, ale nie przesadzaj, ze to takie istotne. czy wiecej, ciezko powiedziec, w drugiej czesci samego hotelu sa ze 4 sceny, w pierwszej dzialo sie w nim znacznie wiecej.
jak dla mnie ten watek nie robi filmu i moglo by go nie byc wcale.
z drugiej strony przypominam sobie co najmniej kilka filmow sensacyjnych czy akcji z tajnymi organizacjami zabojcow i wiekszosc wypada kiepsko, mimo rozbudowanych watkow tego typu.

ocenił(a) film na 8
Dark_Sider

No właśnie, teoretycznie nie ma w tym filmie nic odkrywczego. jednak jest coś co sprawiło, że oglądało mi się świetnie ten film.

ocenił(a) film na 5
Dark_Sider

Nie przeczę, film niezły. Ale... Mam już dość niezniszczalnych, cud bohaterów.

ocenił(a) film na 8
rad_75

Ale Wick akurat w tym filmie dostawal wpiernicz i to nie raz.To wlasnie mi sie podobalo.

ocenił(a) film na 7
luquepl

Prawda. Dobrze jest jak bohater ma momenty słabości, kiedy nie wiadomo czy da radę, wtedy robi się ciekawie. Mi brakowało jedynie, żeby te panie na imprezie u Greyjoya były topless. :)

ocenił(a) film na 8
Yaroslao

W sumie jako ,ze film jest +18 to mogly byc.

ocenił(a) film na 1
Dark_Sider

Najlepsza scena to ta w której John przez dobrą minutę kruszy betonową podłogę 10 funtowym młotkiem by wydobyć... dwie beretty - w kraju w którym nawet ksiądz nosi pod sutanną obrzyna. Aż chce się wyć gdy się widzi takie rozwiązania fabularne...

ocenił(a) film na 8
vicovaro25

Chyba, że masz niezarejestrowaną broń, której używasz do sprzątania ludzi. Podstawy kryminalistyki się kłaniają.

Dark_Sider

Widzisz @Dark_Sider- niektórzy za wszelką cenę próbują wynajdować złe, czy też nierealistyczne sceny w kinie sensacyjnym klasy B (niezłym zresztą), ale niestety robią z siebie (delikatnie mówiąc), ćwierćinteligentów :)

Przemekkk

otoz to :D

ocenił(a) film na 7
Przemekkk

Nie znają się na filmach.:) Przecież ten John Wick to komiks!

ocenił(a) film na 8
vicovaro25

warto było otworzyć oczy przy oglądaniu prócz broni były monety którymi płacił i wchodził... jakiś sens w tym był

ocenił(a) film na 6
vicovaro25

Czy mi sie wydaje czy oprocz broni John mial tam schpwane jeszcze te zlote monety? Ta waluta plus ekipa od "kolacji" i hotel to fajne smaczki w tym filmie.

vicovaro25

Bylo tam znacznie wecej niz dwa pistolety. Chocby mnostwo zlotych monet. Ale nie o tym, chcialem jedynie napisac jak bardzo mnie twoj komentarz rozbawil...gdyz w tym pelnym niewyobrazalnych momentow w filmie ten byl najbardziej realistyczny:-) Sam rozwalilbym nie jedna podloge za jedna berette. Nie zdziwlilo Cie ze John Wick biega z karabinem po ulicach Nowego Jorku w bialy dzien zabijajac snajperow na uslugach rosyjskiej mafi i zadnej policji to nie interesuje, ale zdziwilo Cie ze gosc mial schowana bron na czarna godzine..to jest zastanawiajace :-)

ocenił(a) film na 9
vicovaro25

Aż chce się wyć jak czyta się takie komentarze skrajnie debilne na poziomie wymogów od gejo-fanów romansideł, którzy nie mają pojęcia o kinie i doprowadzają swoimi oczekiwaniami do tego, że polskie kino to szrot.

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Możesz skończyć swoją żałosną vendettę przeciwko komuś, kto ma odmienne zdanie o filmach? Nie da się czytać tych twoich paplanin. Tak naprawdę to gunwo znasz się na kinie, żyjesz w swoim małym świecie zmyślonych prawideł, które mało kogo obchodzą i chcesz uchodzić za wielce oświeconego znawce, który widzi prawdziwy - rozrywkowy wymiar filmów. Pogódź się z tym, że twoje zdanie niczego nie zmienia, nikt cię nie posłucha i nie zmieni swojego zdania. Twoje pieprzenie rodzi tylko kolejne kłótnie, które nic nie zmienią, jedynym ich efektem będzie naładowanie twoich akumulatorów gniewu i nienawiści do ludzi o odmiennym zdaniu. Weź się chłopie za życie poza komputerem, bo już przekraczasz kolejne granice absurdu. Dziękuję za uwagę, do widzenia.

ocenił(a) film na 9
luk11c4

ciekawa rada skoro na filmwebie pisze cokolwiek średnio raz na 3 dni.
ciekawy zestaw porad swoją drogą.
problem akurat jest taki, że sobie uroiłeś rzeczy, o których nie masz pojęcia. Od kina ekspertem to jestem totalnym i pseudointelektualnego gówna nie łykam.

ocenił(a) film na 6
Movie_Crash_Man

Właśnie na odwrót, jesteś pseudo-ekspertem i totalnie łykasz gunwo.

ocenił(a) film na 9
luk11c4

jakoś twojego bełkotu nie łykam xd

użytkownik usunięty
Movie_Crash_Man

O kur*a. Zdaję sobie sprawę, że odpisuję po latach, ale nie da się nie zareagować. :D >Od kina ekspertem to jestem totalnym< jako argument ostateczny w dyskusji. :D Haha no nie mogę, totalnym burakiem jak już. :D

ocenił(a) film na 9

jesli uwazasz ze nadajesz sie na sok z burakow to cie wypije

użytkownik usunięty
Movie_Crash_Man

Szczerze przepraszam. Chwilami mam w siebie pokłady złośliwości, które są silniejsze niż ja. Ten komentarz mój o buraku był kompletnie niepotrzebny. Pozdrawiam.

vicovaro25

Ale tam nie były tylko dwie Beretty - był też stos monet, które Wick wykorzystuje w trakcie trwania serii.

ocenił(a) film na 7
Dark_Sider

John zabija sto osób na sto różnych sposobów - miło się to ogląda, mimo że tych trupów jest trochę za dużo to jest to idealny film żeby usiąść przy piwku i się odstresować. Wiedziałem na co się piszę i nie jestem zawiedziony.

użytkownik usunięty
Dark_Sider

Tylko , że początek wskazuje , że będzie to trochę bardziej ambitna historia z ukazaniem wielu skrajnych emocji i rozterek głównego bohatera... a dalej mamy totalna rzeź i walnie w mordę , bez większej logiki. Mimo wszytko mi się podobało i daję bardzo mocne 6 : )

ocenił(a) film na 8

Ambicja w kinie akcji? Oksymoron. Ten gatunek jest ku uciesze tłumów stworzony, ma być trywialny, kuriozalny wręcz.

użytkownik usunięty
Dark_Sider

Wspominałem tylko, że początek wskazuje , że przy oglądaniu filmu mózg zostanie zmuszony do większego wysiłku : )

ocenił(a) film na 8

Zakładam, że był to świadomy zabieg twórców filmu. Łagodne, lekko psychologiczne wprowadzenie, a potem nagłe zaskakujące uderzenie toną (zayebistej) brutalnej akcji. Według mnie wyszło świetnie i nie jestem zawiedziony.

użytkownik usunięty
Mordechaj_Sauerland

Jak najbardziej rozsądna opinia :)

ocenił(a) film na 9

To ma być lanie po mordach. To jest kino akcji takie jak sztuk walki - tutaj kino strzelane. Tego ma być jak najwięcej, a jak chcesz wachlarz emocji to wracacaj oglądać dynastię.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones