PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=817417}
7,7 114 400
ocen
7,7 10 1 114400
6,6 57
ocen krytyków
Jojo Rabbit
powrót do forum filmu Jojo Rabbit

Mam dwie nieścisłości w filmie:

1. Może głupota bo nikt nie pisał że film na faktach, Inge urodziła się 1929 r, zdjęcie z dokumentów było robione 3 lata temu gdy miała 14 więc Inge ma 17 lat. 1929 + 17 = 1946 akcja filmy rozgrywa się już po wojnie (tej naszej) - więc małe zakłamanie

2. Gdy na spacerze Mama mówi do syna o miłości używa określenia "motyle w brzuchu", niemiecki język jak to bywa jest inny i dokładne określenie zakochanie się po niemiecku to "flugzeug in meinem bauch" - samoloty w brzuchu :)

ocenił(a) film na 7
chotom18

Cześć pytałam o to na początku dyskusji i niestety się nie dowiedziałam

ocenił(a) film na 8
chotom18

Witam, nie tylko samoloty-
"Verliebt zu sein bedeutet schweben,
gnadenlose Lust am Leben.
Schmetterlinge freu’n sich auch,
fliegen zart durch Deinen Bauch".
pozdrawiam,

ocenił(a) film na 8
chotom18

hahaha myślałam, że tylko ja kminie ten rok urodzenia i zdjęcie sprzed 3 lat. Nie dawało mi to spokoju do końca filmu. W sumie chciałam tez wiedzieć co się stało z siostra JoJo.

chotom18

Ale to Elsa powiedziała, że 3 lata temu gdy miała 14 lat? Tak samo jak z datą - mogła się pomylić, albo zmyślić to by jej „zmiana” wyglądu wyglądała wiarygodnie.

chotom18

serio? komedia parodiująca nazizm a ty się doszukujesz NIEŚCISŁOŚCI HISTORYCZNYCH? weź jakieś leki tylko mocne szwabie. kto normalny przejmuje się frazeologizmami niemieckimi -.-

ocenił(a) film na 2
meanraax

To nie jest komedia parodiująca tylko i wyłącznie nazizm. To jest parodia całego niemieckiego społeczeństwa z początku XX wieku i ich dokonań, łącznie z holocaustem. Drzeć łacha sobie można ze wszystkiego, jasne. Chciałbym tylko zobaczyć jak pan Taika Waititi wyhoduje jaja, żeby drzeć sobie łacha z Żydów, którzy stracili życie, bliskich, właściwie wszystko w skutek tej "zabawnej" ideologii. Podejrzewam, że dosyć szybko miałby jakiś nieszczęśliwy wypadek...

Scrach

whatever? co mnie obchodzą takie szczegóły nie wszystkie filmy są "takie głupie że aż śmieszne" więc nie oglądałem tego filmu i nie zamierzam go analizować. tak samo wisi mi co sobie o tym myślą niemcy czy żydzi oni wszyscy mają problem ze sobą jakiś. martwmy się o swój kraj a nie inne.

ocenił(a) film na 2
meanraax

Odwróćmy sytuację. W miejsce Jojo wstaw sobie polskiego chłopca, w miejsce Niemiec wstaw Polskę. W miejsce walk wstaw Warszawę. I have fun... Ciekawym czy będziesz się tak samo turlał ze śmiechu?

Scrach

Ja się będę turlał ze śmiechu.
No problemo.

ocenił(a) film na 2
suszyMie

No i dobrze, zawsze musi się znaleźć ktoś kto wyznaczy granicę dobrego smaku...

Scrach

Wyznaczam.
Rządzę i dzielę.
jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania - przyjdź prosić o wyjaśnienie, może ci nie odmówię.

Scrach

Scrach, Taika Waititi _jest_ (pół) Żydem. Nie wiedziałeś?

ocenił(a) film na 2
kayla137

Nie wiedziałem i dziękuję za uświadomienie. To sporo wyjaśnia jeśli chodzi o wartościowanie życia ludzkiego...

ocenił(a) film na 9
chotom18

Schmetterlinge im Bauch - dosłownie motyle w brzuchu, też jest poprawnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones