Jojo Rabbit

2019 1 godz. 48 min.
7,7 6 843
oceny społeczności
7,7 10 1 6843
21 265
chce zobaczyć
6,5 11
ocen krytyków
{"rate":6.54545,"count":11}
powrót do forum filmu Jojo Rabbit
  • użytkownik usunięty

I polecam także uświadomić sobie, że II Wojna Światowa, "nie należy do nas". Proszę sobie wyobrazić, że każdy może zrobić o niej film i interpretować ją jak chce i nie musi zawierać w niej polskiego wątku w ogóle oraz może odczuwać zupełnie inne emocje aniżeliby odczuwałaby większość Polaków.
    Naprawdę można sobie wyjąć ten kij z dupy i obejrzeć dobry film bez niepotrzebnego nikomu grymasu.

• No kurcze Ty masz kij w d... Dlaczego o tym wspominasz? Nawet nikt nie odpowiedział. Ja dopiero kilka dni temu zobaczyłem trailer i stwierdziłem - coś nowego, świeżego itp. Wszedłem na filmweb, żeby zobaczyć wpisy, a tu od razu rzuca się w oczy Twój. Nikt filmu nie bojkotuje, jest spokój, a Twoj temat ma chyba na celu prowokację? Bo nie wiem co na serio.

• Alex_Tyler No nie ma bojkotu, bo ten film jeszcze u nas nie wyszedł xD

Komentarz opa jest imo trafny i nie odnosi się tylko do tego jednego filmu, a do mentalności wielu polskich widzów ogólnie. Zresztą sekcja komentarzy pod takimi filmami jak chociażby Ida dobitnie pokazuje, że op ma po prostu rację.

• Chazz1995 Ida to nie ten kaliber filmu oraz inna treść. Komentarz nie jest trafny . "Mentalność wielu polskich widzów " - czujesz się lepszy od wielu może od większości Polaków ?. Nie będzie bojkotu to oczywiste . Szkoda że nie będziesz mógł udowodnić jaki to jesteś lepszy od innych prawda ?

• zhangzy U, ale kogoś dupsko swędzi

• użytkownik usunięty

Alex_Tyler Napisałam ten komentarz, gdyż przeczytałam negatywne komentarze na temat tego filmu, osób które nawet go nie oglądały i twierdziły, że film w Polsce nie ma racji bytu ze względu na mentalność wielu ludzi. Komenatrze widniały tu na filmwebie. Inaczej bym go nie napisała.
    Pozdrawiam

• agrutko ocenił(a) ten film na: 1

Ja polecam wystawić 1, filmu nie oglądać i nie nabijać kiesy debilom.

• sir_zak_2 ocenił(a) ten film na: 8

agrutko A co jest tak zlego w tym filmie, zeby dawac mu 1? Jest bardzo dobry.

• agrutko A ja polecam, usuń konto, wyłącz komputerek albo telefon rozpędź się, i walnij głową w ścianę, może coś najdzie albo selekcja naturalna zadziała :) Miłego wieczoru.

• Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

• agrutko Zachęcanie do samobójstwa? Ja tylko wskazałem drogę do szybkiego przeskoku w głowie na teyb myślący. Co do ostatniego zdania. Selwkcja naturalna nie prowadzi tylko do śmierci, kochanie.

• agrutko Polecam się dowiedzieć więcej :)

• kakalaken ocenił(a) ten film na: 9

agrutko best pro ever

• agrutko A ja polecam obejrzeć, nabić im kiesę i liczyć na to, że powstanie więcej takich filmów. Jojo Rabbit jest świetny. Zabawny, wzruszający, absurdalny. Pokazujący w zarówno humorystyczny jak i dramatyczny sposób czym była II wojna, czym jest propaganda, jak niełatwo sobie poradzić z presją narodu, jak jedna chwila może wywrócić nasz światopogląd do góry nogami. To jest film, na który powinno się zabierać wycieczki szkolne. Może nauczy młodych, czym jest tolerancja i jak presja rówieśnicza może nas niszczyć.

Raven_86 Rozumiem, że w drugiej części pokażą humorystyczne odcinanie głowy chrześcijanom przez panów z ISIS.
    Infantylizowanie wojny to zły pomysł na zrobienie 'familijnego' filmu.

• agrutko A skąd możesz wiedzieć, skoro nie widziałeś?

• agrutko Co za inteligentny inaczej powiedział ci, że to film familijny?!
    Jojo Rabbit to nie jest film o wojnie. To studium fanatyzmu. Pokazanie jak górnolotne słowa, charyzma i chęć przynależności do grupy zmieniają ludzi. Oraz to, że zmiana, wyzwolenie od tego, jest możliwe.

Raven_86 I ma do tego filmu zachęcić zwiastun, który przypomina reklamę Szeregowca Ryana z muzyką z Przyjaciół?

• agrutko Chyba oglądaliśmy różne zwiastuny

Raven_86 Oglądałem oficjalny :D Z całym szacunkiem do Bowiego Heroes pasuje tu jak pięść do nosa. Ale to problem debili-filmowców. Nie dyskutujmy już - dalej oglądaj swoje 'komedio-dramaty' o Katyniu i Oświęcimiu a ja dalej będę im wystawiał 1/10.

• agrutko Nienawidzę filmów o tematyce II wojny światowej. Jeżeli po jakiś sięgam, to tylko dla aktorów. Rzadko kiedy jestem którymś zachwycona. Tym jestem. Jeżeli ci to nie pasuje, to trudno. To moja opinia i jej nie zmienię.

Raven_86 Właśnie przypomniałem sobie jeden dramat-komedię o 2WŚ - Życie jest piękne. Rewelacyjny. Polecam obejrzeć i porównać do tego czegoś.

• agrutko to jest film o tym jak idnoktyrynowano małe dzieci do swoich celów. Dzieci zupełnie inaczej odbierały świat Nazizmu, wyobrażały sobie rzeczy, których nie było. I ten film jet świetny w tym względzie. Bohater im dłużej poznaje ten świat tym film zaczyna przybierać barwy dramatu i "komedia" się kończy. Tylko bezmózgie Yeti ocenia coś chociaż nigdy na oczy nie widziało. Typowe Polactwo.

stadnicki82 Wydłużanie sobie kootasa poniżaniem innych - nie popieram.

• agrutko Właśnie ten film doskonale pokazuje ludzi takich jak ty, ślepo wierzących w bzdury, które można narzucić bez mrugnięcia okiem. Niestety, ale fanatyzm i indoktrynacja ciągle są żywe. A są, bo są tacy ludzie, którzy wszystko przyjmują za pewnik kierując się jakimiś urojonymi koncepcjami nie zbadając nawet sprawy albo wierząc ze coś jest prawdziwe. Ta metoda badawcza, którą prezentujesz - scholastyka, to była domena średniowiecznych mędrców, którzy niczego nie robili, bo wystarczyło im wyobrażenie czegoś aby dojść do prawdy. Równie dobrze kiedyś sąd może skazać cię na więzienie bez żadnego procesu, bo uzna ze skoro nosisz dresy to na pewno jesteś złodziejem, bo wszyscy złodzieje noszą dresy. I twoje życie zamieni się w dramat Kawki, który paradoksalnie sam propagujesz.

stadnicki82 Parę dni temu wziąłem do ręki "E.E." Tokarczuk, przeczytałem pierwsze zdanie na pierwszej stronie: "Kobieta wyłoniła się ze mgły nieokreśloności", książkę odłożyłem. Życie jest za krótkie by poświęcać czas na goowno i mieć nadzieję, że po 5 minutach wąchania nagle zacznie pachnieć. Nie daję ludziom drugiej szansy, nie daję filmowi więcej niż 15 minut, nie daję książce więcej niż parę stron.

• agrutko To już twój problem. Wiesz ile ja genialnych meczów piłkarskich był przegapił, gdybym po pierwszych 15 minutach kopaniny ten mecz wyłączył? Całą masę. Tak kiedyś przegapiłem mecz Wisła Real Saragossa, gdzie nasi przegrywali 1 : 0 do przerwy, na wyjeździe baty 1: 4 i uznałem ze badziewia nie ma co oglądać bo i tak odpadną. Myliłem się. No ale cóż, ty myl się dalej.

stadnicki82 Proszę, nie każ mi wypowiadać się o 'sporcie', w którym 22 zniewieściałych chłopów biega za nadmuchanym balonem :D

• agrutko Czym innym jest nielubienie czegoś a czym innym realna ocena. Są rzeczy na których ani ja ani ty się nie znamy. Więc oceniając je z perspektywy laika można odnieść wrażenie ze coś jest gów... Ja nie muszę słuchać disco polo żeby wiedzieć, ze to dla mnie bulszit, ale innym się podoba i nie twierdze, że to gówno. Po prostu spełnia swoją określoną funkcję. Jakbyś obejrzał z przesłaniem Króla Lwa to byś wiedział, że każda cząstka na świecie odgrywa mniejszą bądź większą rolę. Każde mniejsze bądź większe stworzenie uczestniczy w łańcuchu życia i tak samo jest z wytworami naszej kultury. Nie ważne że np. tanie romanse nie mają żadnych wartości artystycznych a dla niektórych są beznadziejnie nudne. Ważne że w pewnych sytuacjach koją duszę tym mniej "kumatym" i to trzeba zaakceptować, bo nie każdy zaczerpnie przyjemności z Tokarczuk, Grocholi czy innych twórców wyższej półki. Nie potrzebują tego bo spełniają inne funkcje życiowe na tym świecie. Ty natomiast oceniasz coś po okładce, po trailerze i psujesz ekosystem wystawiając ocenę wobec filmu, którego nie widziałeś. Przez co niszczysz ocenę dobrego filmu i cały ranking tego filmu bez żadnego celu. Więc jak stworzą portal z ocenianiem trailerów filmowych to wtedy możesz oceniać i to będzie miało sens.

• zdun022 ocenił(a) ten film na: 8

agrutko ograniczony człowiek!

• michalmichal_filmaniak ocenił(a) ten film na: 9

dobrze mówisz ;) druga wojna światowa to temat tabu dla większości polaków i takie filmy jak ten są dla nich co najmniej nie w smak. Na pewno dziadkowi mojemu(rocznik1935) który osobiście przeżył wojnę i był w przymusowym obozie pracy razem z rodziną w Austrii bym mu tego filmu nie pokazał i nie polecał tak samo moim rodzicom mógł by nie przypaść do gustu (oboje rocznik 1964) ale my pokolenie którzy się już wychowali w demokratycznej Polsce inaczej myślimy już jak nasi rodzice i dziadkowie .

• "I polecam także uświadomić sobie, że II Wojna Światowa, "nie należy do nas". Proszę sobie wyobrazić, że każdy może zrobić o niej film" - TAK
    i nie musi zawierać w niej polskiego wątku w ogóle oraz może odczuwać zupełnie inne emocje aniżeliby odczuwałaby większość Polaków. - TAK
    "i interpretować ją jak chce" - No NIE, bo jak inaczej interpretowac drugą wojne? Tak jak Putin niedawno? To jest już brak szacunku i zwyczajne kłamstwo, a z tego nie ma nic dobrego szczególne dla ludzi młodych

• Karol55 Jest taki długi Sowiecki film "Wyzwolenie" jest tam pokazane min. jak armia czerwona walczy w Berlinie. Dzieląć się z cywilami żywnością, wypuszcząc młodego chłopca który do nich strzelał itp. Nie mozna interpretować wojny jak sie chce. To sie nazywa propaganda.

• użytkownik usunięty

Karol55 Uważam jednak, że to bardziej gra polityczna aniżeli interpretacja. No a jeżeli sprowadzać to jednak do interpretacji - to co innego robić to na potrzebę filmu, a co innego na potrzeby skandalu politycznego...

• Masz jakiś problem, ze sobą?

• srick.pl ocenił(a) ten film na: 8

Obejrzałem film. Bardzo dobry i w pewnym sensie nawet mnie zachwycił. Właśnie przez odmienność od typowego kina wojennego. Bez niepotrzebnego patosu, bez traumy. Zwyczajnie na luzie, ale nie zmienia to faktu, że mówi też o poważnych sprawach. Trochę jak tragikomiczny M.A.S.H., tyle, że to świat widziany oczami 10-letniego chłopca, który chce być zwyczajnie "cool" w paczce, wśród rówieśników. I tylko czasy są trochę niefajne dla małych dzieci.
    Tak jak Jojo miliony młodych Niemców podążyło za ideą Nazizmu. I za Adolfem. Nie udawajmy, że znikąd się to wzięło. I nie udawajmy, że 95% niemieckiego, przedwojennego społeczeństwa nie wiedziało co się dzieje wokół nich. Że Żydzi znikają, Że są deportacje, rozstrzeliwania, obozy przymusowej pracy, itd. Oczywiście nie wszyscy byli "Ci źli". Tak samo jak nie wszyscy byli odważni, dzielni, prawi... I to samo tyczy się Polaków podczas wojny (choć oczywiście byliśmy w przeważającej mierze jej ofiarami i nie mieliśmy wiele dogadania).
    Jeśli ktoś w tym filmie widzi coś złego, sianie propagandy, naśmiewanie się z wojny, czy jakieś inne bajdurzenie o którym się tu pisze, to najzwyczajniej ma coś źle z głową...

• srick.pl a gdyby obecne władza obecnie wprowadziła dyktaturę i robiła "złe rzeczy" innym, to wtedy też wszyscy będziemy odpowiedzialni? Przecież jest wielu, którzy mówią, że tak będzie. W czasach Hitlera ludzie chcieli przetrwać po Wielkim Kryzysie, zgodziliby się na wszystko. Wtedy niemal całą Europę pogrążały widma totalitaryzmu, ludzie byli zaszczuci, tygiel międznarodowy kipił. Generalne w Polsce było podobnie - prześladowania, zamachy, wiezienia, tylko że na mikro skalę. Trudne to były czasy i z obecnej perspektywy trudno jest nam to na trzeźwo oceniać. Trochę ja sen w pijackiej marze gdzie wszystko się może wydarzyć, ale nikt nie chce nas zbudzić. Tak to ludzie byli wtedy ogłupieni.

• srick.pl ocenił(a) ten film na: 8

stadnicki82 Tak - wszyscy będziemy odpowiedzialni, w mniejszym lub większym stopniu. Jedni za jawne sprzyjanie "obecnej władzy", drudzy za nic nie robienie i oportunizm (prosty przykład "obrony sadów"). Czasy są zawsze trudne. Dla jednych bardziej, dla drugich mniej. To nie ma znaczenia bo i tak historia rozlicza poprzednie pokolenia z perspektywy czasu.
    Dziś jesteśmy mądrzejsi od pokolenia sprzed 100, czy 80, czy 60 lat wstecz. Ale równocześnie za głupi by zrozumieć i przewidzieć realne konsekwencję naszych politycznych czynów (zarówno w skali zbiorowej polityki, jak i indywidualnych postaw).
    Dziś jesteśmy ogłupiani cudem gospodarczym, pseudo sukcesami i przekupywani socjalem na wielką skalę. Nic dziwnego, że większość społeczeństwa ma zwyczajnie gdzieś, co się dzieje z państwem i narodem. Ważna jest pełna micha i żeby "nikt nic ode mnie nie chciał".

• srick.pl może i jesteśmy, ale i tak nie zamieniłbyś tego na jakiekolwiek inne czasy w historii

• Blaskun ocenił(a) ten film na: 7

Polskiego nie musi, ale zydowski obowiązkowy nie.

• Blaskun Trafna uwaga.

• Niezły komentarz osoby och ach . To ty wyjmij sobie kija z dupy . Ten komentarz przypomina mi taki widok - siedzi sobie kilka osób ciągłe och ach jacy to jesteśmy mądrzy a inni to bydło i jesteśmy tacy tolerancyjni , eko poproszę late sojowe . Na świecie co roku jest wiele kręconych filmów o wojnie pod każdym tak piszesz ? . Film nawet nie jest kontrowersyjny nie pokazuje że np. Polacy razem z Niemcami mordowali żydów taka spółka z o. o. itd. Nawet ten film nie mówi o Polsce więc o co ten twój płacz . To takie robienie na wyrost sensacji , nikt nie zwraca uwagi to zacznę pierd. nie na temat . Mam już dość takich fałszywych tolerancyjnie ludzi jak ty . Kiedyś było o wiele lepiej każdy mówił co chce dzisiaj wielu robi innym łaskę że ich toleruje i piepszy głupoty by tylko pokazać innym jaki to on jest super . Obejrzę ten film z kijem w dupie lub bez bez twojej łaski .

• użytkownik usunięty

zhangzy Napisałam ten komentarz, gdyż przeczytałam negatywne komentarze na temat tego filmu, osób które nawet go nie oglądały i twierdziły, że film w Polsce nie ma racji bytu ze względu na mentalność wielu ludzi. Nie moja wina, że mój komenatrz widnieje jako pierwszy

• Sam to zacząłeś...!