PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=514754}
5,3 569
ocen
5,3 10 1 569
Ju on: Kuroi shôjo
powrót do forum filmu Ju-on: Kuroi shôjo

3/10

ocenił(a) film na 3

Dla mnie najsłabsza japońska "Klątwa" ze wszystkich. Jest kilka dobrych momentów, jest też dosyć ciekawy wątek fabularny (klątwa nienarodzonego dziecka). Ale poza tym to Ju-On: Kuroi Shôjo jest wyjątkowo mało straszny jak na tą serię. Nie ma w ogóle żadnych mocnych scen. Oczywiście atmosfera grozy wciąż jest na dobrym poziomie ale to nie to samo co choćby w innej części z tego samego roku. Duch dziewczynki jest bardzo oszczędnie wykorzystywany, lecz chyba zbyt oszczędnie, ponadto Girl In Black na pewno nie straszy tak jak Old Lady In White. Próbowano wykorzystać sprawdzone patenty. Słusznie ale w tym filmie nie przyprawiają o wzrost dreszczyku. Ta część przypomina fabularnie nieco drugą część oryginalnej Klątwy Ju-On z 2003 roku. Oczywiście jest to świadome nawiązanie. Jednak jeśli miałbym wybrać między Ju-On 2 z 2003 a Ju-On: Kuroi Shojo to na pewno sięgnąłbym po tą pierwszą pozycję, która ma na pewno większy potencjał. Moja ocena: 3/10.

ocenił(a) film na 3
Shady_Yo

zdecydowanie najsłabsza. Sprawia wrażenie amatorki wzorującej się na sprawdzonym pomyśle. Atmosfera już nie ta (jedynie skrzeczenie, a gdzie nagłe dźwięki, pojedyncze tony od których serce podchodzi do gardła, gdzie wychylająca się zza węgła postać, gdzie "klasyczne" powolne schodzenie po schodach na czworaka...eh), choć nawiązania są i parę scen, na których podskoczyłam by się znalazło (ale ja podskakuję na samą myśl o oglądaniu Ju-on, diabelsko przeraża mnie pani o skrzeczącym głosie, ile razy bym tego motywu nie oglądała). Co mi się podobało to ten motyw z wchłoniętym bliźniakiem. Fascynuje mnie to zjawisko, a do horrorów nadaje się znakomicie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones