Ile jest wersji "ju-on 2"? Na filmweb'ie widziałam już 2 japońskie i jedną amerykańską. Więc wychodzi na to, że druga część klątwy była kręcona w trzech wersjach.. Bezsens czy ja mam coś ze sobą nie tak? ;)
ani jedno ani drugie "pierwsza" dwójka to ju-on, "druga" to ju-on the grudge i to sa japonskie klątwy natomiast "trzecia" (amerykańska) to the grudge. Pierwsza japonska była przeznaczona na rynek lokalny (japonia wzglednie daleki wschod) kolejna to wersja kinowa wreszcie amerykanski remake.
Kolejny znawca. Są 3 klątwy japońskie 1,2 i 3 część. I są również 3 klątwy
amerykańskie: 1, 2 i 3 część. Amerykanie po prostu nagrywali swoje wersje
psując cały klimat filmu.
Natomiast z okazji 10lecia klątwy powstały dwie nowe części: The Grudge:
Old Lady in White i The Grudge:Girl in Black, które nie są żadną
kontynuacją tylko jakby odrębnymi historiami. Widziałam wszystkie części
japońskie i amerykańskie poza tą jedną... Nigdzie nie mogę jej dostać... ;(
I proszę nie wypisujcie głupot na forum. Nawet w katalogu FILMWEB są
opisane wszystkie te klątwy i jest wyrażnie napisane, które są produkcji
amerykańskiej a które japońskiej. Japonia ma łącznie 5 produkcji a USA- 3.
Łącznie mamy ich 8. :)
Pozdrawiam
Ty też jesteś w błędzie!
Japonia ma 6 produkcji:
-2 częśći z 2000 roku
-2 częśći z 2003 roku
-2 częśći z 2009 roku
Amerykańskie są 3 częśći
1. 2004
2. 2006
3. 2009
Japońska 3 część nie istnieje!
Takiego filmu nie ma, mimo że ma swój profil na filmweb.
przecież wy dobrze mówicie xDDD
zamiast odpowiadać po raz setny na pytanie "jak to jest z tymi ju on-ami i klątwami" (kolega mógł poszukać postów są nich całe tysiące) to powiedzcie czy w tych najnowszych ju on-ach jest kayako i toshio ;(( bo jak mają być to zupełnie nowe historie to co z dziewczynką z pamiętnikiem z 2. części ?;)
Poza tym istnieją dwa krótkie "prequele" - w sumie nie wiem, jak to nazwać, bo one były pierwsze (1998): "4444444444" i "Katasumi/In the corner". Opowiadają, co działo się z rodzeństwem z "Ju-On Curse" (2000). Weszły one w skład antologii "Gakko-no Kaidan" (szkolne opowieści o duchach). Pan Shimizu zrobił najpierw te krótkometrażówki, czym zyskał uznanie i pozwolenie od szefa na zrobienie pełnometrażowego filmu. Pozdrawiam