PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 158 925
ocen
6,5 10 1 158925
5,4 26
ocen krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Jest to drugi najlepszy weekend otwarcia wszech czasów! Jednak należy pamiętać że są to wstępne szacunki i rekord pierwszej części Avengers (207 mln.) wciąż może zostać pobity.

filmowy12345

A na całym świecie ponad 500 mln.! I kolejny rekord :)

filmowy12345

1,5 mld $ sie szykuje jak nic. A myślałem, że to Avengersi znów bd królowac. Wygląda na to, ze moga oni zająć w tym roku dopiero 4 miejsce, po Jurassic World, FF7 i prawdopodobnie nowych Star Warsach.

kamilxxx09

Może piąte jeżeli igrzyska śmierci zaszaleją.

filmowy12345

aż tak...? nie no akurat w to wątpie. Może miliard zdobęda, ale ponad 1,4 mld to wątpie.

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

A pomyśleć że jeszcze tydzień przed premierą każdy obstawiał że będzie mniej więcej 800mln (w tym ja), a tutaj taki boom. Ciesze się, seria zasłużyła na dobre potraktowanie (zwłaszcza po słabej trójce) ze strony twórców jak i widzów. Teraz mają taką żyłę złota mam nadzieję że do kontynuacji nie podejdą na "odwal się" tylko stworzą coś naprawdę dobrego.

Sk8ter

ooo ja tez tak obstawiałem - gdzies koło 800 mln $. No a tu się okazuje, że tyle to ten film będzie miec już w nadchodzącym tygodniu.

kamilxxx09

A pomyliło mi się myślałem że piszemy tylko o Ameryce :P

ocenił(a) film na 7
filmowy12345

W zarobkach 2015:
Star wars > JW > F7 > Avengers 2 > Minionki > Spectre > Igrzyska śmierci

filmowy12345

Piszesz o USA. Na swiecie JW pobił rekord otwarcia. To Avengers sa na drugim miejscu.

filmowy12345

296 mln $ w ciagu tygodnia. Fantastyczny wynik! Czyżby do niedzieli 400 mln $ i pobicie rekordu 2 tygodnia w USA? Do tej pory najlepszym 2 weekendem w USA cieszą się Avengersi z wynikiem 103,1 mln $. No zobaczymy :)
Globalnie pewnie zbliży się do 900 mln $ po weekendzie, a moze nawet je przebije.

filmowy12345

W piątek w USA 29 mln $. Spory spadek bo prawie 65 %. O rekordzie 2 weekendu mozna zapomnieć.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

A do kogo należy rekord drugiego weekendu? Bo jeśli do Avengers to to oni mieli większe spadki w piątek po tygodniu wyświetlania.

ocenił(a) film na 8
stachuxpe

A przepraszam, pomyłka jednak odwrotnie. Czyli tak jak myślałem JW idzie w granicach 1.5 grubej bańki:)

stachuxpe

Tak, do Avengers. 103 mln $.

stachuxpe

102 mln $ podczas 2 weekendu w USA. Rewelacyjny wynik. Zabrakło odrobinę do pobicia rekordu, choć to tylko szacowany wynik i wszystko może sie jeszcze zmienić.
Czekamy na wynik ze świata, bo jak na razie to już 714 mln $ globalnie.

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

A możesz gdzieś znaleźć porównanie zarobków z Avengers z poza USA w ten weekend? Lub porównanie ogólnych zarobków z poza Usa po dwóch tygodniach wyświetlania?

stachuxpe

Hmm coś niecoś można znaleźć na box office mojo

ocenił(a) film na 8
kamilxxx09

Tam podają szczegółowe dane tylko z Usa

stachuxpe

Aaa no to nie mam pojęcia :)

kamilxxx09

Myślę że wynik jest zaniżony i jednak padnie rekord. Universal przyjął spadek 15% a w niedzielę w USA jest dzień ojca więc może się on okazać niższy.

filmowy12345

zgadza sie

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Jednak jest rekord 2 weekendu w Usa pobity, JW oficjalnie zarobiło 104 mln dolarów.
Zaskakujące, że zarówno w 1 i 2 weekend rekord został pobity o jeden milion.
http://naekranie.pl/aktualnosci/box-office-jurassic-world-bije-kolejny-rekordy-a vengers

returner

heh czyli jednak :) duzo tych rekordów - na box office mojo wszystko jest, to sporo tych jedynek

filmowy12345

Szok! Po 2 weekendzie i zaledwie 10 dniach film ma 981 mln $. Jutro padnie kolejny rekord prawdopodobnie. Miliard w 11 dni!!!
http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=jurassicpark4.htm

398 mln $ w USA
583 mln $ na świecie

kamilxxx09

Pogrom.

filmowy12345

Dokładnie

filmowy12345

Poprawka - po 12 dniach jest taki wynik.

kamilxxx09

W 2. weekend jednak 106,6 mln. Nie dość że rekord drugiego weekendu, to w 10 dni 400 mln. w USA!

filmowy12345

Dokładnie. I wczoraj padł miliard $$$ takze miejsce w Top 3 w box offisie gwarantowane.

kamilxxx09

Racja. Kurde możliwe nawet że w Box Office USA dinozaury pobiją titanica.

filmowy12345

Niewykluczone, choć też nie jest to pewne.

ocenił(a) film na 7
kamilxxx09

Będzie poniżej 2 mld, bo film będzie zarabiać w jeszcze z 2 tygodnie w szybkim tempie, podobnie jak F7 i Avengers 2, a później będą dochodzić już niewielkie kwoty. Stawiam jednak, że F7 i Avengers z łatwością przebije, bo skończy na 1,7-1,8mld.

returner

Też tak uważam.

ocenił(a) film na 5
filmowy12345

Masakra, Widac wystarczy dobra promocja i nawet takie cos bije rekordy. Seria wciaz chyba jedzie na reputacji jedynki (ja poszedlem do kina tylko dlatego, ze lubie pierwsza czesc).

ocenił(a) film na 7
jasiu15

Trafili w brakujący towar na rynku :)
Ostatni raz dinozaury mieliśmy okazję oglądać w wielkim widowisku w kinie w 2005 roku w filmie King Kong.
Sporo czasu minęło. W sumie po świetnych wynikach na świecie Furious 7 i Avengers 2 już nic mnie nie dziwi.
Furious 7 w Chinach na dodatek zarobiło więcej niż w Usa niesamowite 390mln.
Jurassic world za to zadziwia w Stanach i ma szanse nawet na przekroczenie przy dobrych wiatrach 650mln.
W Chinach ma już zarobione JP 167mln i jest więcej niż pewne, że zarobi tam więcej niż Avengers 2 (240mln)

Zanosi się w tym roku na 6 filmów z miliardem na koncie.
Furious 7, Avengers 2, Jurassic world, Minionki, Spectre, Star wars.
Ostatnia pozycja prawdopodobnie osiągnie najlepszy wynik. :)
Ostatnia część Igrzysk ewentualnie jeszcze ma szanse lekko przekroczyć miliard przy świetnych wynikach w Stanach,
bo w Azji ta seria jest mniej popularna od letnich blockbusterów.

filmowy12345

28 czerwca 2015

W USA pyknęło pół miliarda $$$. Czekamy na wynik ze świata. Szykuje się koło 1,3 mld $ po tym weekendzie.

filmowy12345

82,5 mln $ na świecie poza USA w ten weekend, co daje wynik 737,5 mln $ (w tym już 200 mln $ w Chinach). Globalny wynik to już około 1,237 mld.

filmowy12345

W USA już 558 mln $, także 600 zostanie przekroczone na pewno, a i prawdopodobne jest przebicie wyniku 1 częsci Avengers w tym kraju.
Na świecie natomiast już prawie 827 mln $, więc jest jakaś tam szansa na miliard.
Globalny wynik - 1,385 mld $. 1,5 mld $ to tylko kwestia czasu.

filmowy12345

Myślałem że film zarobi około 2 mld a tu lipa....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones