PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 158 993
oceny
6,5 10 1 158993
5,4 27
ocen krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Wczoraj przeglądałem facebookowy profil Jurassic Park Polska i zobaczyłem grafikę koncepcyjną z
jednego z poprzednich zakończeń The Lost World, a mianowicie pteranodony atakujące helikopter.
W trailerze, który wyciekł (nie tym oficjalnym, tylko tym z bardzo wczesnymi efektami) jest scena, w
której owe stworzenia atakują helikopter InGenu.

Dlatego zacząłem się zastanawiać - czy są jeszcze jakieś odrzucone materiały z poprzednich
filmów, pierwotne scenariusze, wycięte sceny, grafiki itp, które możnaby zobaczyć. Rzecz jasna nie
twierdzę, że wszystkie muszą znaleźć się w Jurassic World, ale moim zdaniem fajnie byłoby
zapoznać się z takimi "bonusowymi" materiałami.

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Na razie oczywiste nawiązania:

Żyrosfera - w książkowym "The Lost World" był jakby opis okrągłej klatki, w której zamknął się Arby i raptory nie mogły go dosięgnąć.

Owen na motocyklu - ewidentne nawiązanie do książkowego "The Lost World", gdzie była scena pogoni raptorów za motocyklem.

Monorail, czyli kolejka - była ona w nieukończonym stanie na wyspie Sorna w grze "Trespasser: Jurassic Park".



Nawiązania, których oczekuję, bądź się spodziewam w najnowszym filmie:

Użycie ultradźwięków w celu odstraszania zwierząt - było w książkowym "The Lost World" i grze "Jurassic Park: Operation Genesis".

Mniejsze pterozaury - w nowym filmie zapowiadają dimorfodony. W książkowym "Jurassic Park" też były jakieś mniejsze latające.

Spływ kajakiem - w pierwszej książce był spływ pontonem. A T-Rex potrafił pływać jak aligator...

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Gdzie mogę znaleźć poprzednie skrypty filmów?

Słyszałem o scenach z uciekającymi z Isla Sorna raptorami w JP2 i o tym, że sekwencja w ptaszarni i spływ kajakiem zostały w jakimś stopniu nakręcone na potrzeby pierwszego JP.

ocenił(a) film na 9
Cohonez

Właśnie znalazłem rzekome skrypty z wszystkich części JP na tej stronie: http://www.scifiscripts.com/index.html

Poza tym na fanowskiej Wiki są też jakieś materiały: http://jurassicpark.wikia.com/wiki/Category:Film_script


Trochę czytania będzie ;) . Wiedza tajemna nawet dla mnie samego...

ocenił(a) film na 7
Raptosaur

Swoją drogą byłoby moim zdaniem super, gdyby jakoś wcisnęli już istniejące wycięte sceny do Jurassic World. Taka sekwencja pogrzebu Hammonda na początek byłaby moim zdaniem ciekawym otwarciem.

ocenił(a) film na 10
Cohonez

Ten aktor faktycznie odszedł, i to tak niedawno. Ehh, a liczyłem, że się pojawią jakieś sceny z jego udziałem, oczywiście nie z akcją w 2015 r, tylko wcześniej, związane ze wznowieniem parku czy coś. :) Szkoda go, po prostu dla mnie zatrzymał się wiekiem w 97 r.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones