PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 158 925
ocen
6,5 10 1 158925
5,4 26
ocen krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Wczoraj wieczorem wreszcie zobaczyłem nowego Jurassica i mam dziwne odczucia, że scenariusz jest mocno zerżnięty z filmu "Piekielna głębia" - co prawda tam były rekiny, tu dinozaury ale...

1. W PG naukowcy tworzą genetycznie zmodyfikowane rekiny - lepsze, większe, silniejsze, inteligentniejsze (co prawda cel jet tu inny, nie rozrywka, a leczenie chorób)
W JW naukowcy tworzą hybrydę Indominus Rex - nowy, lepszy, większy, inteligentniejszy dinuś
2. W PG mamy Thomasa Jane jako jedynego w całej placówce badawczej, który potrafi okiełznać groźne rybki, pływa sobie z nimi, głaszcze, jak trzeba to spiernicza i walczy z nimi
W JW mamy niemal kopię Jane w postaci Chris Pratta - który rybki zamienia na jaszczury, reszta niemal tak samo
3. W PG mamy wyidealizowaną panią doktor, kierownika ośrodka, graną przez Saffron Burrows, która zakochuje się jeszcze w "pogromcy rekinów" (różnica - śliczna pani dr ginie gdzieś w końcowych sekwencjach filmu"
W JW mamy jej odpowiednika w postaci Bryce Dallas Howard i... jakież to zaskakujące, ona też jest oczarowana "treserem" jaszczurów". Jakby tego było mało obie panie są rude.
4.W PG mamy milionera, który płaci za to wszystko, na początku nie pozwala zabić swoich rekinich pupilków, następnie walczy z nimi i w efekcie ginie - tu postać grana przez Samuel L. Jacksona
W JW też milioner (Irrfan Khan), jego park i dinusie, ten sam dylemat - zabić, czy zostawić nową zabawkę, następnie decyzja o walce z nim i efektowna śmierć
5. W PG rekiny chcą na wolność i zadyma zaczyna się akurat w chwil, kiedy do placówki przybywa ich bogaty właściciel
W JW I-Rex też chce na wolność i alegorycznie, jego właściciel przybywa do parku i zaczyna się zadyma

To tyle podobieństw z PG, ale mam wrażenie, że scenarzysta JW czerpał garściami z filmów o rekinach - bo dalej mam nieodparte wrażenie, że jeszcze coś gdzieś już widziałem i... no tak - Szczęki 3.
Wielkie oceanarium pełne mię... eee... przepraszam ludzi i rekiny żywiące się nimi, a tu... no wielki "Dino Park" i drapieżniki na wolności.

Moja ocena dla filmu: 6/10

lukas8230

K***a! zaspoilerowałeś mi pg! Albo dobra obrjrzę ze spoilerami

ocenił(a) film na 5
lukas8230

Przesadzasz. Masz tak dużo wolnego czasu, żeby rozkminiać i porównywac filmy? Zazdroszczę :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones