PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=556929}
6,5 158 993
oceny
6,5 10 1 158993
5,4 27
ocen krytyków
Jurassic World
powrót do forum filmu Jurassic World

Nareszcie po blisko 13 latach czekania zobaczyłem kawałek następnej części filmu mojego dzieciństwa. Zwiastun mnie nie rozczarował choć mogło być lepiej. Na plus na pewno zaliczam:
-Mozozaur(wreszcie gady morskie :D)

-D-Rex- nie wiem dlaczego tyle ludzi wiesza na nim psy. Przecież to nie będzie monstrum niczym z filmów kanału Syfy(po zwiastunie już nawet widać że będzie wyglądał normalnie). Zresztą wyciekły zdjęcia figurek lego i jest tam właśnie D-rex i przypomina on coś pomiędzy Allozaurem i T-rexem. Jak dla mnie fajny pomysł wprowadzenia nowego,odjechanego dinozaura.

-Muzyka! Po prostu świetna zwłaszcza remix orginalnego motywu zagrany na pianinie :).

-Fabuła. Jak na 4 część czyli już taki odgrzewany kotlet naprawdę jest niezła. Wszystko wydaje się logiczne i zrozumiale wyjaśnione.

Teraz przyszedł czas na minusy :/ :
-Efekty! Są strasznie nie równe z jednej strony już dopracowane takie jak Mozozaur czy Apatozaury,a z drugiej tło czy chodź by scena z kajakami. Mają kupę czasu dlatego nie wierzę że ich nie poprawią,ale z drugiej strony dziwne wydaje mi się wypuszczać zwiastun z nie dokończonymi efektami.

-Brak T-Rexa. Skoro znajduję się w logo to wniosek że będzie ,,główny dinozaurem'',a tu w zwiastunie nawet słynnego ryku nie było :/.

Neutralnie oceniam natomiast chyba najbardziej hejtowany pomysł czyli oswojenie raptorów. Ale należy zwrócić uwagę że przecież każde zwierzę da się wytresować(lwy,tygrysy,orki, A przecież tak jak raptory są maszynami do zabijania). Argumentem broniącym tego pomysłu jest też powrót do pierwszego JP gdzie Hammont uczestniczył(a przynajmniej tak myślał) we wszystkich urodzinach zwierząt. Nie widzieliśmy jak dinozaury reagują na taką osobę,a może właśnie Owen
(postać grana przez Chrisa) była przy urodzianch raptorów by te traktowały go jak ,,swojego''. Poza tym w tej ostatniej scenie tak jak stwierdził to już ktoś na forum było coś takiego ,,cool''. Dlatego myślę że twórcy nie przegieli ,,pały'', w końcu nikt na raptorach jeździć nie będzie a przynajmniej taką mam nadzieję :p. Jedyne co mi się nie podoba to to że twórcy zwyczajnie mogli se ten wątek darować i zostawić je bezlitosnymi maszynami do zabijania.

Ogólnie na film czekam z niecierpliwościom i mam nadzieję że nie zawiedzie on nas,fanów cyklu :).

ocenił(a) film na 10
filmyija

Ja uważam, że one nie są wytresowane, lecz ten facet na motorze został czymś " spryskany " przez naukowców, jakimś zapachem czyniącym go obojętnym dla Welociraptorów. Jakimiś feromonami antagonistycznymi tyranozaura czy czymś.

ocenił(a) film na 7
hitman4334

Zarzucił zmodyfikowaną genetycznie kocimiętkę która działa nie na koty tylko na dinozaury.
Ależ tu teorie co niektórzy snują :P

ocenił(a) film na 9
Anthrax91

Inna teoria: być może w końcu wykorzystają ideę z książkowego oryginału Crichtona "The Lost World: Jurassic Park" i posłużą się ultradźwiękami jak Lewis Dodgson. Ciekawie będzie, jak akumulatory się wyładują ;P ...

użytkownik usunięty
Raptosaur

Kiedy będzie po polsku zwiastun?

ocenił(a) film na 9

Obawiam się, że to wie tylko moderacja Filmwebu ;).

ocenił(a) film na 8
Raptosaur

Mam nadzieję że tak właśnie będzie lub zdecydują się na innego rodzaju wytłumaczenie tego ,,rajdu z raptorami'' niż wytresowanie i zrobienie z nich psów gończych.

ocenił(a) film na 7
filmyija

w zwiastunie nr 2 może pojawi się jakaś scena z T-rexem :)

ocenił(a) film na 8
Rush_only

Oby bo to właśnie na T-rexa ze wszystkich dinozaurów czekam najbardziej :). Ech żeby tylko wiedzieć kiedy wypuszczą drugi zwiastun pewnie w okolicach stycznia,lutego :/.

ocenił(a) film na 7
filmyija

To może ja też:

+ pokazanie w pełni funkcjonalnego Parku
+ Mozazaur
+ scena z motorem :) Rozbawiło mnie to ale nieironicznie :)

- jakość CGI


ocenił(a) film na 8
filmyija

Dziś wyszedł zwiastun nowych Star Wars. I szczerze jestem trochę wkurzony,z dwóch powodów:
- Na FW wyszedł polski zwiastun zaledwie po paru godzinach,a my czekamy na zwiastun z napisami już dwa dni :/. Moim zdaniem to zwyczajne olanie JW.

-Tu wrzuty mam do twórców którzy wydali trailer z niedokończonymi efektami(wiadomo efekty poprawią ale sam zwiastun zniechęcił trochę ludzi :/) gdy ludzie odpowiedzialni za Star Wars wydali zwiastun z dużą lepszymi efektami a do premiery mają ponad ROK! Trochę mnie to zdziwiło i zawiodło że już w pierwszym pojedynku JW przegrał ze SW,a liczyłem że Gwiezdne wojny nie przyćmią mojej premiery roku :/.

ocenił(a) film na 7
filmyija

Jednak trzeba przyznać, że Gwiezdne Wojny są dużo bardziej zakorzenione w popkulturze światowej niż Park Jurajski. I dlatego zarówno uwaga fanów / mediów, jak i starania twórców będą tu x razy większe.

ocenił(a) film na 7
filmyija

chciałbym, żeby choć na chwilę w tej części pojawiły się stare postacie związane z serią - nie miałbym nic przeciwko krótkiej scenie z wykładem Malcolma w TV na temat bezpieczeństwa parku :)

Rush_only

"Jak dla mnie fajny pomysł wprowadzenia nowego,odjechanego dinozaura"

Nowy dinozaur który nigdy nie istniał jest niepotrzebny.

Fikcyjne potworki nie sa takie fajne jak próba ożywienia czegoś co naprawdę żyło.

ocenił(a) film na 7
filmyija

Nie wiem, czy ktoś to tutaj wyłapał, ja zrozumiałem to po zobaczeniu analizy trailera.
Postać grana przez Bryce Dallas Howard w pewnym momencie jest pokazana z flarą w otwieranych drzwiach, a na jej twarzy widać strach. Fani za granicą wysnuli teorię - dodatkowo podpierając się materiałami na wiralowej stronie jurassicworld.com - że Bryce stoi przed włazem, w którym znajduje się tyranozaur (ten z jedynki), a flara ma zadziałać tak jak w pierwszej części i niejako "naprowadzić go" na cel (hybrydę?). Ciekawe...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones