PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=609407}

Kłopot z ateizmem

The Trouble With Atheism
4,5 47
ocen
4,5 10 1 47
Kłopot z ateizmem
powrót do forum filmu Kłopot z ateizmem

Film jest perełką w środkach masowego przekazu. W dobie agresywnego ateizmu uzurpującego sobie wyłączne prawo do tłumaczenia rzeczywistości jest rzadkością. Film pokazuje, że nauka sama w sobie nie implikuje postawy ateistycznej, natomiast są naukowcy, którzy chcieliby, aby tak było. Autor dowodzi, że ich przekonania często wykraczają poza czystą naukę, a są związane bardziej z filozofią i metafizyką, a tym samym wynikają z uprzedzeń ideologicznych. Ateizm często staje się swego rodzaju religią „niewiary”, równie nieprzejednaną w swojej krucjacie co fanatyczne systemy religijne. W stwierdzeniu tym nie ma przesady (zobacz też film amerykański „Expelled. No Inteligence allowed” na http://www.youtube.com/watch?v=Fj8xyMsbkO4&feature=player_detailpage). Warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 3
ichtys_70

Czemu nazywasz go perełką w środkach masowego przekazu. Raczej mieści się w głównym nurcie, w każdym razie w tv nie spotkałem się z filmami, które mogłyby być polemiką z tezami w nim zawartymi, przynajmniej w Polsce. Pewnym wyjątkiem mogłaby być tu Superstacja, ale jednak to kanał niszowy. Podobnie jest jeżeli chodzi o czasopisma (tu wyjątki to "Nie" oraz "Fakty i mity")

ocenił(a) film na 1
ichtys_70

Dziś przypadkiem trafiłem na ten film i go obejrzałem. Film jest straszliwie zmanipulowany i stawia wiele nieprawdziwych ale "chwytliwych" cech, a do tego wypacza pojecie ateizmu. Nauka daje miliony dowodów różnych twierdzeń czy tez. Religia nie posiada żadnych dowodów, twierdząc, że polega na wierze, ale z drugiej strony wykorzystuje cuda na potwierdzenie istnienia Boga. To albo wiara i brak dowodu, albo dowody w postaci cudów. Jest jedna rzecz za którą film powinien otrzymać 10/10. W taki sposób zestawia naukę i pseudonaukę, że nie jeden widz nie jest w stanie zauważyć różnicy.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones