PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=788933}

Kaliber

Calibre
6,8 15 107
ocen
6,8 10 1 15107
6,0 5
ocen krytyków
Kaliber
powrót do forum filmu Kaliber

Świetne kino!

ocenił(a) film na 8

Zachęcona opiniami obejrzałam i przyznaję, to kawał dobrego kina. Trzyma w napięciu do samego końca, a Ty zadajesz sobie pytanie: co ja bym zrobił/a? Plus niesamowita górska sceneria.

ocenił(a) film na 8
fiona_13

Oby więcej filmów z takim ciężkim klimatem.

ocenił(a) film na 7
Michael_van_Grand

Ludzie, co takie słabe oceny (innych osób)?
Film prosty, mocny, surowy, świetny!
Zbrodnia i kara naszych czasów, oby więcej takich jak postulowano tu wcześniej :)

ocenił(a) film na 9
fiona_13

Trudno się nie zgodzić,lepiej skomentować tego się nie da.Film z gatunku thriller,ma wszystko czego ten gatunek filmowy potrzebuje czyli,klimat powoli rosnący i budzący niepokój,grozę,napięcie i mroczną zagadkę.Do tego super krajobrazy górskie,lasy ciągnące się km.Na koniec tylko mnie zastanawia,(Spoiler),mianowicie czy jakby ten blondyn nie zabił swojego kumpla,to czy ci mieszkańcy tego miasteczka by ich oboje jednak zabili,czy jednak darowaliby im życie,a może za niego by go zabili ???.Ale to jest właśnie najlepsze,że na sam koniec zostają pytania .......... ;).Ogólnie film rewelacyjny, godny polecenia.

ocenił(a) film na 9
jazdowicz2666

Myślę, że reżyser wymyśliłby coś na zakończenie.

Moja propozycja: drwale powinni powiedzieć: "chłopaki, zabić was nie możemy, bo wiecie, policja zaraz przyjedzie i takie tam. Puszczamy was wolno. Tak, i zapewniamy że nie macie ani bomby w bagażniku ani przeciętych hamulców. Puszczamy was. Ale pamiętajcie, że wiemy kim jesteście i gdzie mieszkacie. A my nie zapominamy. Więc zawsze oglądajcie się za siebie, ale i tak kiedyś z was - albo waszych rodzin - zrobi to o raz za mało. Szerokiej drogi!"

zmechu

Na samym koncu filmu, gdy ocalaly podnosi dziecko z kolyski i tak intensywnie wpatruje sie w kamere, oczekiwałem ze kamera sie za moment odwroci i bedzie widoczny jakis akcencik ze tamci o nim pamietaja, wiedza gdzie mieszka i ze nie jest bezpieczny, np. łuska naboju z karabinu postawiona na stoliku nocnym albo kurtka zabitego dziecka wiszaca na oparciu krzesla.. . Ale może spłyciłoby to jakość zakończenia. Film swietny, trzymal w poczuciu zagrożenia wlasnie do samego konca :)

ocenił(a) film na 7
jazdowicz2666

Jazdowicz na litość boską jacy oboje, przecież ci pechowi myśliwi to było dwóch facetów a nie para mieszana. Nie rozróżniasz płci czy może w ten sposób propagujesz genderyzm?

ocenił(a) film na 8
fiona_13

Zgadzam się, ten film ma taki klimat, jest tak surowy i do tego świetnie zrealizowany, że nic tylko przyklasnąć. Znakomite kino.

ocenił(a) film na 8
fiona_13

Zgadzam się. Bardzo dobry film. Świetny klimat. Życzę sobie więcej takich filmów.

fiona_13

Popieram , film rzeczywiście skłania do zadania sobie pytania, co bym zrobiła w takiej sytuacji, no i ten klimat, napięcie, super kino
Daje mocne 7

ocenił(a) film na 7
Betina_Bari

Ja bym spalił te ciała...

ocenił(a) film na 8
WacoMeister

Oni myśleli, że to są turyści z daleka i nikt się szybko nie dowie o ich zaginięciu i dopiero po długim czasie zaczną szukać. A tu się okazało, że miejscowi i znalezieni w mgnieniu oka. Nie mieli już czasu, poza tym auto zepsute, żeby tam jechać, wykopywać i palić...

ocenił(a) film na 8
fiona_13

> a Ty zadajesz sobie pytanie: co ja bym zrobił?
Na szczęście takie wątpliwości mogłyby mnie dręczyć, gdy jeszcze nie byłem dojrzały i w wystarczającym stopniu nie miałem poukładane w głowie. Oczywiście, to trudna sytuacja ale cała historia powinna się zakończyć już po pierwszym tragicznym strzale i męskim poniesieniu konsekwencji swojego czynu. Do tej pory to był jedynie tragiczny, ale jednak wypadek.

ocenił(a) film na 8
sheeple

Mogli uciekać od razu jak się zorientowali, że ktoś został postrzelony. Gdyby zostali, ojciec tego dziecka zabił by blondyna.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones