Kaliber

Calibre

2018 1 godz. 41 min.
6,8 11 679
ocen
6,8 10 11679
2 072
chce zobaczyć
{"rate":7.5,"count":2}
{"type":"film","id":788933,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Calibre-2018-788933/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Kaliber
 • fiona_13 ocenił(a) ten film na: 8

  Zachęcona opiniami obejrzałam i przyznaję, to kawał dobrego kina. Trzyma w napięciu do samego końca, a Ty zadajesz sobie pytanie: co ja bym zrobił/a? Plus niesamowita górska sceneria.

 • Michael_van_Grand ocenił(a) ten film na: 8

  fiona_13 Oby więcej filmów z takim ciężkim klimatem.

 • ZSGifMan ocenił(a) ten film na: 7

  Michael_van_Grand Ludzie, co takie słabe oceny (innych osób)?
  Film prosty, mocny, surowy, świetny!
  Zbrodnia i kara naszych czasów, oby więcej takich jak postulowano tu wcześniej :)

 • jazdowicz2666 ocenił(a) ten film na: 9

  fiona_13 Trudno się nie zgodzić,lepiej skomentować tego się nie da.Film z gatunku thriller,ma wszystko czego ten gatunek filmowy potrzebuje czyli,klimat powoli rosnący i budzący niepokój,grozę,napięcie i mroczną zagadkę.Do tego super krajobrazy górskie,lasy ciągnące się km.Na koniec tylko mnie zastanawia,(Spoiler),mianowicie czy jakby ten blondyn nie zabił swojego kumpla,to czy ci mieszkańcy tego miasteczka by ich oboje jednak zabili,czy jednak darowaliby im życie,a może za niego by go zabili ???.Ale to jest właśnie najlepsze,że na sam koniec zostają pytania .......... ;).Ogólnie film rewelacyjny, godny polecenia.

 • zmechu ocenił(a) ten film na: 9

  jazdowicz2666 Myślę, że reżyser wymyśliłby coś na zakończenie.

  Moja propozycja: drwale powinni powiedzieć: "chłopaki, zabić was nie możemy, bo wiecie, policja zaraz przyjedzie i takie tam. Puszczamy was wolno. Tak, i zapewniamy że nie macie ani bomby w bagażniku ani przeciętych hamulców. Puszczamy was. Ale pamiętajcie, że wiemy kim jesteście i gdzie mieszkacie. A my nie zapominamy. Więc zawsze oglądajcie się za siebie, ale i tak kiedyś z was - albo waszych rodzin - zrobi to o raz za mało. Szerokiej drogi!"

 • zmechu Na samym koncu filmu, gdy ocalaly podnosi dziecko z kolyski i tak intensywnie wpatruje sie w kamere, oczekiwałem ze kamera sie za moment odwroci i bedzie widoczny jakis akcencik ze tamci o nim pamietaja, wiedza gdzie mieszka i ze nie jest bezpieczny, np. łuska naboju z karabinu postawiona na stoliku nocnym albo kurtka zabitego dziecka wiszaca na oparciu krzesla.. . Ale może spłyciłoby to jakość zakończenia. Film swietny, trzymal w poczuciu zagrożenia wlasnie do samego konca :)

 • derwiszx ocenił(a) ten film na: 7

  jazdowicz2666 Jazdowicz na litość boską jacy oboje, przecież ci pechowi myśliwi to było dwóch facetów a nie para mieszana. Nie rozróżniasz płci czy może w ten sposób propagujesz genderyzm?

 • DefinicjaStylu ocenił(a) ten film na: 9

  fiona_13 Zgadzam się, ten film ma taki klimat, jest tak surowy i do tego świetnie zrealizowany, że nic tylko przyklasnąć. Znakomite kino.

 • Corderosa ocenił(a) ten film na: 8

  fiona_13 Zgadzam się. Bardzo dobry film. Świetny klimat. Życzę sobie więcej takich filmów.

 • fiona_13 Popieram , film rzeczywiście skłania do zadania sobie pytania, co bym zrobiła w takiej sytuacji, no i ten klimat, napięcie, super kino
  Daje mocne 7

 • WacoMeister ocenił(a) ten film na: 7

  Betina_Bari Ja bym spalił te ciała...