PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=606189}

Kamienne pięści

Hands of Stone
6,7 11 788
ocen
6,7 10 1 11788
5,7 3
oceny krytyków
Kamienne pięści
powrót do forum filmu Kamienne pięści

Właśnie świeżo jestem po seansie dla użytkowników karty Unlimited w jednym z kin. Moje wrażenia? Bardzo sprawnie nagrany film. Film w większości po hiszpańsku. W końcu akcji dzieje się w Panamie. Ciekawie wplątane wątki z dzieciństwa.
Ciężko porównywać gdyż to całkiem dwa różne filmy.

Mimo zajebistej roli Stallone jako Rockyego to jednak Kamienne Pięści bardziej mnie urzekł, chociażby dlatego, że film na faktach

ocenił(a) film na 8
jfkjfk

bardzo dobrze się to oglądało. Oby więcej takich pokazów Unlimited

ocenił(a) film na 6
jfkjfk

Sceny z Panamy dodają filmowi kolorytowi, ale walki w Creedzie nakręcono dużo lepiej, bardziej efektownie. Tu non stop powtarza się kilka ujęć, przez co dramaturgia meczu bokserskiego nieco siada. No i historyjka banalno-standardowa. Młody chłopak od zera do bohatera dzięki ciężkiej pracy wspina się na top, potem schodzi na manowce, by wrócić w chwale.

ocenił(a) film na 8
gadd

Niby masz rację. Ale "Młody chłopak od zera do bohatera dzięki ciężkiej pracy wspina się na top, potem schodzi na manowce, by wrócić w chwale"tu się nie zgodzę, gdyż tak ułożyło życie. Jeśli by historia nie była ciekawa, pewnie szkoda byłoby "taśmy" filmowej by kręcić fil

ocenił(a) film na 6
jfkjfk

A wiesz, że wbrew temu, co twierdzi film, Duran dostał raz wpierdziel przed pojedynkiem z Sugar Rayem? I to od boksera, którego życie byłoby znacznie ciekawszym materiałem na film ;-).

Oczywiście tak życie mu się ułożyło, ale trochę można było to inaczej pokazać. I usunąć wątki niepotrzebne, jak na przykład córki trenera - ta historia kompletnie nic nie wnosi do filmu i w sumie gdzieś znika.

ocenił(a) film na 7
gadd

Właśnie nie ma takiego filmu o bokserach, że pokazują wszystko jak historia napisała... Dlatego dałem 8/10 Gdyby pokazali po drodze wzloty i upadki przed walką z Sugarem i wszystko inne tak jak było film dostałby pewnie 9 ode mnie za prawdę a tu wiadomo, na potrzeby filmu pokazali go jako twardziela bez porażek -bo o nich mowa nie była (tak na wzór Rocky'ego). Problemy z psychiką związane z trudnym życiem pokazywali powoli cały czas a zenit ich w filmie dopiero przy porażce z Rayem... Jednak prawda jest inna. Dla mnie za krótki film o tak ważnym bokserze, godzina więcej i byłoby więcej szczegółów a na 10 film o boksie to musiałby dostać chyba film dokumentalny ze zlepkami archiwalnymi i ja inaczej tego nie widzę ;]

ocenił(a) film na 6
jfkjfk

Oba te filmy są moim zdaniem jedynie przyzwoite, poprawnie zrealizowane na kliszach klasyków, ale niestety wyjałowione z większych emocji. Z ostatnich bokserskich dramatów sportowych wolę "Do utraty sił" i "Fightera".

ocenił(a) film na 6
jfkjfk

Creed swoim długim ujęciem w trakcie pojedynku bokserskiego zjadł Kamienne pięści. Kamienne pięści to niezły film ale oglądając ma się wrażenie, że chcieli poruszyć maksymalnie dużo tematów i wyszedł taki zlepek nie wiadomo czego.

ocenił(a) film na 7
koniu734

Dokładnie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones