1 godz. 29 min.
6,1 18 135
ocen
6,1 10 18135
15 061
chce zobaczyć
6,5 22
oceny krytyków
{"rate":6.5,"count":22}
{"type":"film","id":760376,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Kamper-2016-760376/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Kamper
 • Olas81 ocenił(a) ten film na: 7

  wpis może być przydługi, ale może ktoś się pokusi o refleksje.

  Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę, ale jakby film został już kiedyś nakręcony w formie teledysku - autorstwa nie nikogo innego jak Czarnego HIFI (autora muzyki do "Kampera") oraz Pezet'a w 2012 roku - "NIEDOPOWIEDZENIA".

  1. Jeżeli chodzi o sam film, tak jak w tytule, chyba nie dla każdego. Mnie osobiście bardzo usatysfakcjonował, między innymi dlatego, ze jest kameralny i dość "zwykły", spokojny. Nakręcony raczej nie w klimacie Warszawskiego Manhattanu, bez zalewu pseudogwiazdek rodzimego ekranu, głupawych dowcipów i romantycznych wstawek.

  2. Zarzuca się tu często, że film jest o niczym, że nudny. Według mnie film przedstawia typową sytuację niedopasowanych do siebie 30-latków (może ślub za szybko?), z których jedno i drugie do końca nie wie, czego chce. Pokolenie urodzone po 1980 roku jest dość liczne, może zatem nie sama sytuacja, ale realia codzienności oraz pokolenie opisywane w filmie są nudne?

  3. Warto zwrócić uwagę, że obecnie wielkim problemem młodych par są PIENIĄDZE, które w tym filmie ukazane są nie w sposób bezpośredni, ale moim zdaniem dwojaki:

  a) Wiele z Kobiecych wpisów na temat filmu zarzuca MATEUSZOWI, że jest niedojrzały, że nie ma ambicji, że leży na kanapie i pyka na konsoli. Z drugiej strony warto by spojrzeć na to, że facet uczynił z dziecięcej pasji sposób na zarabianie pieniędzy, i to nie małych. Takich mężczyzn mamy chyba teraz wielu, ale nie każdy mężczyzna jest stworzony do podboju świata, jakby to oczekiwały Panie.

  b) MANIA, to moim zdaniem większa Kamperka niż Mateusz. Kobieta w wieku lat 30, która o posiadaniu dziecka nawet się nie zastanawia, a jeżeli już to ciążę traktuje jako chorobę. Osadzona w mieszkaniu kupionym przez rodziców, bez żadnego oprócz kursów gotowania zajęcia (no i porannego "krojenia ogóreczków"), z braku chyba wrażeń rzuca się na odważne przedsięwzięcie... znowu za pieniądze rodziców - w międzyczasie romansując z podtatusiałym celebrytą. Takich (bez obrazy) Córeczek Tatusia, też teraz niemało.

  Tu powstaje dylemat - co jest bardziej opłacalne - tytułowe Kampowanie będąc mało ambitnym szefem w biurze za kilka-kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie, czy Kampowanie w domu/w samochodzie dostawczym, za pieniądze rodziców?

  4. Film pokazuje również pewne bolesne wartości życiowe, poprzez zdradę obu bohaterów, może w sposób trochę sztampowy, ale zawsze:

  MANIA jako szara myszka puszcza się ze starszym, ustawionym facetem. Nieważne jak atrakcyjny jest obecny partner, ile zarabia, czym się zajmuje, Panie zawsze oglądać się będą za leciwymi "ludźmi sukcesu". Zawsze znajdzie się lepszy, silniejszy, fajniejszy.

  Żeby było "po równo" - MATEUSZ jako klasyczny nerd wpada w ramach zemsty w ramiona ponętnej hiszpanki, która sypia z nim chyba tylko z litości. Który facet oparłby się wdziękom seksownej latiny, podczas gry żona szaleje z innym? Nie ważne jak bardzo kochasz partnerkę, zawsze znajdzie się ta ciekawsza, dowcipniejsza, bardziej egzotyczna.

  Reasumując, film chłodny, skąpy w wyrazie, ale prawdziwy. Dla ludzi o podobnych przejściach/dylematach, na pewno nie dla "gimbazy" (jak to ktoś w komentarza wspomniał:).

  Polecam, pozdrawiam i nie zanudzam.

 • Olas81 Kobieta w wieku lat trzydziestu nie musi chcieć dziecka. Dojrzałość nie ma z tym nic wspólnego. Są takie osoby, które nigdy nie będą marzyć o bobasku.

 • Golddux ocenił(a) ten film na: 6

  duzami Zgadzam się z prawie całą wypowiedzią, też pomyślałam, że bohaterowie przedwcześnie wzięli ślub i dlatego ta chęć posiadania kogoś lepszego. Jednocześnie mogą być po prostu nie dojrzali do związku. Nie zgadzam się, że wyrażeniem dojrzałości przez kobietę jest posiadanie i chęć posiadania dzieci. Osobiście film mnie urzekł, bardzo ładne kadry i dobrze dobrana muzyka oraz historia prosta ale poruszająca problem nie jednego.

 • Golddux Zgadzam się, że pragnienie bycia matką nie określa dojrzałości życiowej. W tym filmie niechęć Mani do posiadania dziecka odczytałam raczej jako brak przejścia na kolejny etap życia. Trochę sztampowe pokazanie, że stoi się w miejscu. Ale taki sposób wybrali twórcy i mają do tego prawo.

 • Golddux Człowiek, który nie posiada dzieci nie rozwija się prawidłowo. Niestety, egoiści i hedoniści nie zdają sobie z tego w ogóle sprawy. Jeżeli masz 30-35 lat i nadal uważasz, że dzieci o niczym nie świadczą to masz problem.

 • Golddux ocenił(a) ten film na: 6

  penerazkodu Niestety jedynym egoistą jesteś Ty, ponieważ patrzysz tylko i wyłącznie na swoje poglądy, nie mogąc zdać sobie sprawy z tego, że inni mają różne poczucia względem dzieci. Chcesz je mieć super, nie chcesz też świetnie. Dojrzałość świadczy o tym, że nie wciskasz swojego poglądu wszystkim naokoło.

 • kapirex ocenił(a) ten film na: 7

  duzami I takie osoby nie wiadomo po co żyją i zanieczyszczają powietrze....