PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=706209}

Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Captain America: Civil War
7,5 182 573
oceny
7,5 10 1 182573
7,5 36
ocen krytyków
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów
powrót do forum filmu Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów

Miałem spore oczekiwania i się zawiodłem.
W komiksowym Civil War nie chodziło o straty, które wywołują Avengersi, tylko o to, żeby niedoświadczeni i niewytrenowani herosi nieumiejętnymi działaniami nie wywoływali głupich wypadków. Chodziło o pozbycie się drużyn pokroju New Warriors, co było całkiem sensowne po Stamford (które było świetnym katalizatorem konfliktu) - 600 ludzi zabito tam przez reality show...

W filmie tego brakło. Zarzuty wobec Avengers są bzdurne - zawsze ratowali tylu ludzi ile się dało. Bez nich ludzkość by nie istniała w filmowym universum (Wybita przez Ultrona). Ten film po prostu nie daje szans, żeby być po stronie Starka, podczas gdy w komiksach jego drużyna miała lepsze argumenty. Zupełnie najgorsza dla rozwoju konfliktu była finałowa walka... Wszystko sprowadziło się z walki o ideały do prymitywnej zemsty.

Rozwój postaci i ich interakcje genialne, ale główna oś fabularna mnie zawiodła.

ocenił(a) film na 9
pikerek

Jeśli chodzi o Ultrona. To pamiętajmy że stworzył go właśnie Stark. Więc to też w zasadzie była wina Stark'a.

ocenił(a) film na 9
kubek1131

Temu nikt nie zaprzecza. Ale prawdą jest też, że gdyby Avengersi nie podjęli walki Ultron wymazałby inteligentne organiczne formy życia - czyli lepiej, że walczyli niż gdyby mieli nie walczyć...

ocenił(a) film na 9
pikerek

No tak. Ale w większości ten film poruszał tematy walki ze złem gdy powinni (przynajmniej według ludzi z filmu) zlać sytuację. A gdyby zrobili to samo z Ultronem to już by trochę wyglądało jak: "Stworzyliśmy potwora i spoko niech se zabija. Nie nasza sprawa. ". W skrócie naważyłeś sobie piwa to je teraz wypij.

ocenił(a) film na 8
pikerek

Za mało komiksowego konfliktu i polityki. Twórcy poszli w innym kierunku i
zrobili kontynuacje Ultrona stąd wyszło pewnie lekkie rozczarowanie.

Na plus postać Black Panther, Winter soldier, Spider-man.

ocenił(a) film na 7
pikerek

"Bez nich ludzkość by nie istniała w filmowym universum (Wybita przez Ultrona)."
Bez nich nie byłoby Ultrona, a Sokovia ciągle by istniała ;)

ocenił(a) film na 10
pikerek

Nie mogli zrobić Wojny Domowej na taką skalę, to był przede wszystkim film o Kapitanie Ameryce

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones