PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4447}

Kapitan Corelli

Captain Corelli's Mandolin
6,7 18 897
ocen
6,7 10 1 18897
Kapitan Corelli
powrót do forum filmu Kapitan Corelli

Pytanko

ocenił(a) film na 7

Niedawno oglądałam ten film i nurtuje mnie pewne pytanie : Dlaczego on dopiero po kilku (kilkanastu, nie pamiętam ale mniejsza o to) latach do niej wrócił? Dlaczego nie mógł tak od razu ? Proszę o odpowiedż ;)

gaba3341

Może w książce Louis`a de Bernieres 'Mandolina kapitana Corellego' jest to wyjaśnione. Właśnie ją czytam :-). Jeśli się dowiem dam znać.

Jane_Eyre

Polecam książkę! Tam historia Pelagii i Antonia jest...o wiele dłuższa i trochę inna niżeli w filmie. Filmu nie krytykuję, bo czy można zekarnizowac tak długą powieść nie zanaudzajac widza? Film pozwala usłyszeć i zobaczyc to co można sobie jedynie wyobrażać czytając ...piękną muzykę, Kefalonię, Penelope vel Pelagię, kapitana Corellego'...

ocenił(a) film na 5
Jane_Eyre

i że też tę sielankę musieli zepsuć austriacki Żyd Hitler, pijak Churchill i bez pamięci zakochany w Stalinie Rosevelt...

gaba3341

Według wersji książkowej, Pelagia znalazła na progu domu porzucone dziecko i kiedy w 1946 Corelli wrócił po nią, zobaczył jak szczęśliwa trzyma w ramionach to dziecko i postanowił odejść. Wracał co roku w to miejsce, by położyć różę na grobie Carla. Ostatecznie spotkali się po raz pierwszy od czasów wojny w 1993 roku...Strasznie mi się nie podobało to rozwiązanie, no ale cóż ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones