Film

Captain Horatio Hornblower R.N.

1951 1 godz. 57 min.
7,1 300
ocen
7,1 10 300
251
chce zobaczyć
{"id":"94758","linkUrl":"/film/Kapitan+Hornblower-1951-94758","alt":"Kapitan Hornblower","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/47/58/94758/7150413.2.jpg"}
Akcja filmu rozgrywa się podczas wojen napoleońskich w 1807 roku. Oficer marynarki brytyjskiej, kapitan Horatio Hornblower zostaje wysłany z tajną misją do krajów Ameryki... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Akcja filmu rozgrywa się podczas wojen napoleońskich w 1807 roku. Oficer marynarki brytyjskiej, kapitan Horatio Hornblower zostaje wysłany z tajną misją do krajów Ameryki Łacińskiej, gdzie ma doprowadzić do wybuchu rewolucji. Celem jest powstrzymanie wojsk hiszpańskich przed sojuszem z Francuzami i włączeniem się do wojny po stronieAkcja filmu rozgrywa się podczas wojen napoleońskich w 1807 roku. Oficer marynarki brytyjskiej, kapitan Horatio Hornblower zostaje wysłany z tajną misją do krajów Ameryki Łacińskiej, gdzie ma doprowadzić do wybuchu rewolucji. Celem jest powstrzymanie wojsk hiszpańskich przed sojuszem z Francuzami i włączeniem się do wojny po stronie Napoleona. Oczywiście sprawy się nieco komplikują i zmuszają kapitana do modyfikacji planów, a w ciekawą opowieść przygodową dodatkowo wplątany zostaje również wątek miłosny.

na podstawie
studio
Warner Bros. (przedstawia)
data produkcji
1951
tytuł oryg.
Captain Horatio Hornblower R.N.
inne tytuły
Kapitan Hornblower Polska
Captain Horatio Hornblower (alternatywna pisownia) USA
Captain Horatio Hornblower (alternatywna pisownia) USA
Captain Horatio Hornblower R.N. (alternatywna pisownia) USA
Więcej...
James Costa był w obsadzie filmu w roli Hernandeza i nakręcono z nim kilka scen, lecz został zwolniony, ponieważ żądał wyższej płacy i w dodatku zespół produkcyjny był podrażniony jego aktorstwem. Jego miejsce zajął aktor Alan Tilvern.
Film był kręcony w Villefranche-sur-Mer, na Francuskiej Riwierze (Alpes-Maritimes, Francja) oraz w studiu Warner Brothers w Teddington, w Anglii.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych