film

Kariera

1954
1h 13m
5,5 420
ocen
5,5 10 1 420
Agent obcego wywiadu otrzymuje zadanie zorganizowania siatki szpiegowskiej na terenie Polski. więcej mniej
Kariera zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

W kraju zjawia się agent obcego wywiadu, Karwowski, przysłany z Zachodu. Ma nawiązać kontakty, zorganizować siatkę dywersyjno - szpiegowską, lecz okazuje się, że nikt nie godzi się na współpracę. . . . Osamotniony szpieg zostaje wreszcie aresztowany przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa.

na podstawie
Tadeusz Konwicki (opowiadanie) (niewymieniony w czołówce) / Wiktor Woroszylski (opowiadanie) (niewymieniony w czołówce)
studio
Wytwórnia Filmów Fabularnych w Łodzi
tytuł oryg.
Kariera
inne tytuły
Career Miedzynarodowe
więcej
Film kręcony był w Trójmieście (Polska).
Realizacja zdjęć do filmu rozpoczęła się w marcu 1954 roku.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Trudna robota szpiega

ocenił(a) film na 6

Ciężko oj ciężko szła robota zachodniemu szpiegowi. Ludność jednak kocha ludową ojczyznę:) Dla mnie plusem filmu jest możliwość zobaczenia jak wyglądała Polska lat 50 oczywiście z przymrużeniem oka na wydźwięk propagandowy

Losy szpiega wysłanego do peerelowskiej Polski przez wrogi wywiad. Jego krótkotrwała działalność kończy się aresztowaniem. Obok wątku sensacyjnego, ukazującego walkę władz bezpieczeństwa ze szpiegostwem i dywersją, w filmie przedstawionych zostało kilka środowisk, do których na próżno próbuje szturmować nasłany agent.

Tylko zgnili bumelanci mogą być żyzną pożywką dla dywersantów wszelkiej maści. Uświadomione, klasowe społeczeństwo daje szczery i żywy odpór paskudnej reakcji- zdrajcom Polski. Nihili novi ...

Bardzo lubię ten film i widziałem go parę razy. Ocena 1/10 ze względu na wydźwięk polityczny. Konwicki chyba się wstydzi.

Tak uczył mnie przez lata telewizyjny świat. I zapewne tak było, lecz jak widać każdy ma w swoim życiorysie różne "kwiatki". Z aktorami jest ten problem, że utrwala to taśma filmowa. A sam film? Raczej średni, kręcono wtedy jeszcze gorsze, ale nie wiem czy to akurat komplement dla twórców.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones