PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=789470}

Kartoteka 64

Journal 64
7,3 14 611
ocen
7,3 10 1 14611
6,3 3
oceny krytyków
Kartoteka 64
powrót do forum filmu Kartoteka 64

Ale czad!

ocenił(a) film na 9

Doczekac się nie mogę!!!! Zastanawiałam się czy jeszcze bedzie jakaś produkcja z Departamentem Q! :) I bedzie! Duńskie kryminały to jest to! Jest akcja, jest moc! A ta dwójkę uwielbiam! Polecam kto nie oglądał: Kobieta w klatce, Zabójcy bażantów, Wybawienie Petarda! :)))) Ten duet jest boski ! A Nikolaja uwiebiam! Świetny aktor w filmie Druga szansa dał radę! ! !

ocenił(a) film na 9
Caroline_30

Podpisuję się pod Twoją opinią obydwiema "ręcami". :D Kino skandynawskie nie ma sobie równych, a Nikolaj jest naprawdę ujmujący w swojej "brzydocie".

ocenił(a) film na 9
beciunia

:))))) ♥♥♥ Nie ma!!!

ocenił(a) film na 7
Caroline_30

Zdecydowanie tak :))))

ocenił(a) film na 8
Caroline_30

Niestety kartoteka jest ostatnim filmem
Nie będzie więcej

ocenił(a) film na 8
anjia25

Skąd ta informacja? Na anglojęzycznych portalach piszą, że podpisali umowę na 6 części (tyle co póki co wydał Adler-Olsen, finalnie ma zamknąć serię na 10 tomach)

ocenił(a) film na 8
hamak

Fares i Nikolaj mówili w wywiadzie ze podpisami umowę tylko na 4 części.
Być może po sukcesie jaki odniosły filmy będzie reszta części nakręcona.Ale na pewno z nowymi aktorami.

ocenił(a) film na 7
anjia25

szkoda ;/ ale dzięki IV części zabiorę się za lekturę kolejnych części mając po cichu nadzieję że dają się namówić na kolejne role

ocenił(a) film na 8
Mauna_Kea

Na instagramie pisarza był kiedyś dodany post z nowymi aktorami

anjia25

Trailer 4 czesci - Efekt Marko ale niestety z nowymi aktorami. To nie bedzie juz to samo, ale obejrze....

https://www.youtube.com/watch?v=F6bUshFEiP8

Caroline_30

Pełen zwiastun!
https://www.youtube.com/watch?v=2qZSbdrPSGc
Więcej najnowszych zwiastunów: Facebook Trailery Srailery

Caroline_30

Oglądałem wszystkie trzy wymienione przez Ciebie filmy, ale dopiero teraz zobaczyłem tytuł 'Wybawienie'.
Myślałem, że tylko angielskie tytuły są u nas patologicznie wypaczone, ale myliłem się.
Przecież nie trzeba znać skandynawskich języków, żeby wiedzieć, że oryginalny tytuł to 'List w butelce od P' i pod takim tytułem kiedyś go oglądałem...

CHDZ

Angielskie tłumaczenie brzmi "A Conspiracy of Faith". I co Ty na to? Czy to też patologiczne wypaczenie, ale jednak nie u nas?

Aleo

A ja na to, że to taka sama bzdura i debilizm, tym bardziej że seria filmów jest kręcona na podstawie powieści o tych samych tytułach i tytuł książki brzmi 'List w Butelce'.

Caroline_30

Zgadzam się w 100% kumpel mi polecił i seans zleciał nie wiadomo kiedy. Teraz czekam na najnowszą i na pewno wybiorę się do kina.

ocenił(a) film na 9
lucius1982

Super;) Fajnie, że podzielasz zdanie;) Pozdrawiam

Caroline_30

A czytała Pani książki ?

ocenił(a) film na 9
lucius1982

Niestety nie. Nie mam zbytnio czasu na czytanie ;|;P

ocenił(a) film na 8
Caroline_30

Chętnie się wybiorę do kina, wszystkie dotychczasowe części bardzo mi się podobały.

ocenił(a) film na 9
Kurunir

:) To jest nas więcej;))))

Caroline_30

Ja właśnie jadę na 20:30 do kina :))) Też mi się bardzo podobały poprzednie części!

ocenił(a) film na 9
caramella

I jak wrażenia?:) Ja oglądałam wczoraj i stwierdzam, że petarda! Świetny klimat, zresztą jak zawsze! Muzyka która buduje napięcie! Dobry scenariusz to klucz ! Nikolaj Arcel 10/10 za wszystkie częśći! Każda część to nie tylko dochodzenie kolejne śledztwo ale też trudna współpraca może nawet przyjaźń Carla i Assada :) Scena w szpitalu mówi sama za siebie! Nawet nie wiedziałam, że tylko dwie części zostały nakręcone przez tego samego reżysera! Zabójcy bażantów i Kobieta w klatce. A kolejne dwie częsci przez innych reżyserów;) Cieszę się, bo zakończenie zostaje otwarte także może kiedyś doczekamy się kolejnej cześci Departamentu Q! :)

Caroline_30

Bardzo nam się podobał (byłam z partnerem)! Utrzymuje klimat i jakość poprzednich części. Jeśli chodzi o temat, to chyba fabularnie moja ulubiona część serii, no i [SPOILER] bardzo lubię Faresa Faresa, więc było mi przykro, jak Wad do próbował zabić. Też mam nadzieję, że doczekamy się kolejnych filmów :) Gra aktorska na wysokim poziomie, no i bardzo rzetelne zdjęcia.

ocenił(a) film na 8
caramella

Też byłem, też mi się podobało i też nie miałbym nic przeciwko kolejnym.

ocenił(a) film na 9
Caroline_30

Ten film szczęśliwie odmienił trend spadającej jakości poprzednich części. Bardzo udanie odmienił; jak dla mnie najlepsza część cyklu. Oby powstały kolejne!

Jedyna wada: brak jakiejkolwiek wzmianki o synu Carla. Co się z nim stało?

ocenił(a) film na 9
Sqrchybyk

Było powiedziane i sam Carl powiedział, ze była aborcja. Przynajmniej ja tak to zrozumiałam. Dla mnie każda cześć byłą na poziomie:)

ocenił(a) film na 9
Caroline_30

Nie, nie... W trzech poprzednich częściach pojawiała się postać nastoletniego syna Carla, z którym ten nie mógł się dogadać. O niego mi chodzi :)

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Pewnie matka zaczęła się nim zajmować, albo poszedł na swoje. Z takim rodzinnym, czułym ojcem nie było by to nic dziwnego (chłopak też był wkurzający, ale na inny niż tata sposób). Mi ta część się podobała podobnie do pozostałych. Trochę lepszy klimat, ale gorszy scenariusz (zdecydowanie za szybko domyśliłem się, że przy stole SPOILER nie wszyscy są tym kim się wydają PO SPOILERZE - po prostu nie bardzo coś innego pasowało do tej układanki. Jeśli wersja robocza rozwiązania zostanie dowieziona do finału to dla kryminalnej części filmu to nie najlepiej). Chciałbym popisać więcej, ale byłoby więcej spoilerów - film świeżo po premierze u nas, nie chcę innym psuć zabawy. Jeśli pojawią się kolejne części, to ja je z przyjemnością obejrzę.

ocenił(a) film na 9
Kurunir

Tak, też wydaje mi się, że albo syn wrócił do matki, albo się usamodzielnił, nietrudno na to wpaść, ale dziwne mi się wydaje, że nawet słowem o nim nie wspomniano...

Sqrchybyk

To był pasierb Carla.

ocenił(a) film na 9
AnixKajol

OK, to tego nie pamiętałem, myślałem że syn. Tak czy siak w poprzednich częściach był, a w tej ani słowa...

ocenił(a) film na 8
AnixKajol

O! Tego nie pamiętałem. Cenna uwaga!

Caroline_30

wybawienia petarda nie oglądałem. A kim ten Petard jest i kto go grał ?

Caroline_30

"Duńskie kryminały to jest to! Jest akcja, jest moc! "

Możesz jeszcze polecić jakieś dobre duńskie filmy w tym klimacie?

ocenił(a) film na 7
miotacz plomieni

"Drzwi obok", "Millenium. Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"

ocenił(a) film na 8
temari128

Millenium to trylogia szwedzka a nie duńska

ocenił(a) film na 7
sloane

Racja, mój błąd

ocenił(a) film na 9
miotacz plomieni

https://www.filmweb.pl/film/Druga+szansa-2014-705465 !!!!
https://www.filmweb.pl/film/Ardeny-2015-751602 !!!!

ocenił(a) film na 9
miotacz plomieni

i jeszcze ta petarda! https://www.filmweb.pl/film/Vargur-2018-824672 !!!!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones