PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=160765}

Kelner, płacić!

Vrchní, prchni!
7,2 1 815
ocen
7,2 10 1 1815
7,3 3
oceny krytyków
Kelner, płacić
powrót do forum filmu Kelner, płacić!

Znajomi z wieku 60+ znają ścieżkę dźwiękową ale filmu nie. Jakim cudem film tak doskonały tak sympatyczny (bo właśnie to jest najważniejsza cecha czeskich filmów- są sympatyczne) jest tak mało znany. Koszt wyemitowania go w TV był by śladowy ale nie- kino z USA lepsze. Czemu czeskie kino jest takie sympatyczne? W zwykłych dialogach trochę jest poezji i subtelności. Nadal to jest naród podbity przez Austrię i od tego czasu mało walczą. Dzięki temu są bardziej wyluzowani? To stwierdzenie chyba :)

ocenił(a) film na 9
kubiszon85

Też nie rozumiem, że tak o tym świetnym filmie zapomniano!

ocenił(a) film na 7
piecyk32

Czy zna ktoś tytuł piosenki - motywu przewodniego wykorzystanego w filmie????

ocenił(a) film na 9
Cycu_Polska

Niestety nie, sam bym to sobie chętnie zgrał

ocenił(a) film na 7
piecyk32

Ja już znalazłem - "Severni vitr - Jaroslav Uhlir

piecyk32

Na YT jest ogolnie dostepnty. Sam tez wstawilem.

ocenił(a) film na 9
CyboRKg

ooo, dzięki! Super!

kubiszon85

Jak się nazywa ... ten śmieszny samochód ?

ocenił(a) film na 7
tkow

Wózek inwalidzki Velorex.

ocenił(a) film na 6
kubiszon85

Ciekawe opinie. Czesi mają na nasz, Polaków, temat całkiem odmienne zdanie niż my o nich. Różnica elementarna (jednak to szufladkowanie): my to walczaki, Czesi natomiast - oportuniści. W kinematografii daje to tę różnicę, że ich komedie (w szczególności komedie) są śmieszne bo zajmują się codziennymi sprawami, nieraz są abstrakcyjne, nasze (te sprzed lat) - są bardziej satyrą niż komedią. Lubię czeski humor, ale nie mam zbyt wysokiego mniemania o narodzie.

ocenił(a) film na 8
Krzypur

mi się przypomniał trochę polski film wodzirej

ocenił(a) film na 7
kubiszon85

Popieram. Może zacząć molestować jedną stację telewizyjną za drugą. Uważam bowiem, że nawet po latach - film wciąż bawi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones