PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=80}
7,3 231 477
ocen
7,3 10 1 231477
6,3 21
ocen krytyków
Kiler ów 2 óch
powrót do forum filmu Kiler-ów 2-óch

Fraszyńska genialna w tej roli! Scenariusz boski! Jeszcze lepsza niż jedynka! ;)

nat58

A mnie wkurzała .

ocenił(a) film na 6
Ruben_fw

okropna była ta jej rola. w ogóle wg mnie 2 cześć od początku do końca tylko chciała zgarnąć jak najwięcej pieniędzy. wszędzie tylko reklamy i reklamy, komisarz Ryba miał 2 sceny, sam Kiler grał tak jakby nie chciał. Może to czas jakoś wpłynął na odbiór tego filmu przeze mnie, ale jedynka była o niebo lepsza bo kręcona , wg mnie, dla dobrego kina, bez większych oczekiwań. A wiadomo jak jest z sequelami...

ocenił(a) film na 10
nat58

Ciekawostki znalezione w necie
Juliusz Machulski chciał zamiast sequela Kilera nakręcić komedię romantyczną.
W scenie na lotnisku wśród oczekujących ludzi pojawia się kilku członków ekipy, w tym reżyser Juliusz Machulski trzymający tabliczkę Mr. Barry Sonneneld, który z kolei miał reżyserować amerykański remake Kilera.
W scenie na kortach tenisowych widać w tle reklamę seks telefonu Katarzyny Figury, która rzekomo kiedyś faktycznie na tej usłudze zarabiała.
Manekin grający wypadającego z samolotu Moralesa miał normalnie wylądować ze spadochronami, ale z braku czasu Machulski nakręcił jedynie 4 ujęcia i ostatecznie wybrał to, w którym spadochrony w ogóle nie zadziałały.

W napisach końcowych widać oczko puszczone w stronę widza – Cezary Pazura nie jest wpisany jako odtwórca dwóch ról – jako Morales widnieje Cesar Andres Garro (hiszp. Garra znaczy pazur).
Gangsterzy nazywający siebie młodymi wilkami to oczywiście nawiązanie do filmu Młode Wilki Jarosława Żamojdy.
Wnętrze domu Siary, rezydencja prezydenta RP, korty tenisowe, basen, sypialnia, kuchnia, mieszkanie Kilera i cela Siary mieściły się w jednym miejscu, charakterystycznej willi w podwarszawskim Piasecznie. Kręcono tam również serial Tygrysy Europy z odtwórcą Siary, Januszem Rewińskim w roli głównej.
1 F 2689 58 632x
Fot. Krzysztof Wellman (z zasobów Filmoteki Narodowej - fototeka.fn.org.pl)


Charakterystyczne samochody występujęce w filmie, Hummer Moralesa, Bentley Siary i Dodge Młodych Wilków należały do Ryszarda Variselli, właściciela browarów Piast, których produkt jest lokowany w filmie – Varisella pojawia się na ekranie jako gość w czerwonych spodniach na schodach prowadzących do biura Lipskiego.
Czerwona suknia ślubna Dony to tak naprawde zmodyfikowany kostium kąpielowy. Z racji filigranowej figury Jolanty Fraszyńkiej ekipie nie udało się zdobyć nic gotowego.
Po postrzeleniu Kilera przez Szakala widać wyraźnie, że osobą koziołkująca przez biurko jest kaskader, a nie aktor.
Jerzy Stuhr wcielający się w Rybę jest nazywany komisarzem, choć kiedy widzimy go w mundurze, symbole na naramiennikach sugerują podinspektora policji.
Bank Wspierania Budżetu gra siedziba PKP PLK w Warszawie.
Znane nam zakończenie filmu pierwotnie wyglądało zupełnie inaczej i wycięto je w trakcie montażu. Otóż Kuba Sienkiewicz (lider Elektrycznych Gitar, autorów muzyki do filmu) miał wyjść z gitarą z hotelu Sheraton i wsiąść do taksówki korporacji Kiler Taxi, której kierowcą miał okazać się Jurek Kiler.




Ilustracja wprowadzenia – Krzysztof Wellman (z zasobów Filmoteki Narodowej – fototeka.fn.org.pl)

Adrian Makles
Zagorzały miłośnik amerykańskiego kina i kultury lat 50. i 80. oraz amator fotografii motoryzacyjnej i starych samochodów.

WIĘCEJ INFORMACJI O
CEZARY PAZURA, JULIUSZ MACHULSKI, KILER, KILER-ÓW 2-ÓCH, KILERÓW
Cezary Pazura – Byłbym zapomniał – recenzja książki
Psy 2.5. W imię miłości – recenzujemy specjalny audiobook Storytela!
Psy 2.5. W imię miłości – już w Walentynki


Dodaj komentarz
Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Nazwa *

Email *

Witryna internetowa
Zapamiętaj moje dane w tej przeglądarce podczas pisania kolejnych komentarzy.

MOVIES ROOM POLECA
WEŹ UDZIAŁ!
19 października 2020QUIZ o filmach: Rozpoznaj kultowe filmy po kadrze!
16 października 2020QUIZ NETFLIX: Jak dobrze pamiętasz filmy i seriale z września 2020?
Advertisement
POLECANE RANKINGI
23 października 2020Najlepsze nowe filmy grozy. Ranking horrorów z ostatnich pięciu lat!
21 października 2020TOP 10 – Najlepsze komedie na CDA Premium
GORĄCE WIADOMOŚCI
24 października 2020Rebeka – recenzja filmu Netflixa. Dla mnie masz stajla
23 października 2020Polot – recenzja filmu. Ku szczytom marzeń



Movies Room to jeden z najbardziej popularnych portali o tematyce kina, telewizji i popkultury w kraju.

facebookinstagramtwitter



Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu.

Strony
adtest
Ankiety
Dane osobowe
Kalendarz premier
Kontakt / Redakcja
Polityka prywatności / cookies
Regulaminy
Reklama w Movies Room
Rekrutacja

ocenił(a) film na 10
nat58

Fraszyńska jest zaraźliwie doskonała, gra, jakby wymieniła się na dusze z bohaterką, której użyczyła ciało - jest niesłychanie wiarygodna w tej roli, cienia fałszu w tym nie widać. A dzięki temu świetnemu aktorstwu mieliśmy przy okazji znakomitą satyrę na duszne rodzinki bogatych ludzi z elity - wspomnijcie cierpkie rozmówki Lipskiego z córką. Na samym początku widziałem w "Kilerach" (jedynce i w dwójce) głównie humor, potem dostrzegłem satyrę - choćby tę, ironię z elit - łże-elit.

nat58

Fraszyńska swietna. Ale scena, w ktorej Lubaszenko ją agresywnie łapie za kark jest obrzydliwa i niepotrzebna. Taka scena juz w 1999 r. byla bardzo nie na czasie, a dzis dowodzi ze Polska to jednak bardziej Sovjet Union aniżeli Europa.
A potem PIS ostatecznie to zatwierdzilo.

Nie utożsamiam sie z tym.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones