film

Kiler-ów 2-óch

1999
1 godz. 53 min.
7,3 229 982
oceny
7,3 10 1 229982
6,1 13
ocen krytyków
Jurek Kiler stał się sławną osobą, lecz gangsterzy, których oszukał, planują zemstę. więcej mniej
Kiler-ów 2-óch zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Jest to kontynuacja filmu pt."Kiler". Jurek Kiler (Cezary Pazura), pokonawszy Lipskiego (Jan Englert) i Siarę (Janusz Rewiński), przejął kontener pełen pieniędzy. Od tej chwili jako znany człowiek pomaga biednym ludziom i instytucjom. Założył fundację charytatywną wspierającą potrzebujących i pokazuje się w towarzystwie znanychJest to kontynuacja filmu pt."Kiler". Jurek Kiler (Cezary Pazura), pokonawszy Lipskiego (Jan Englert) i Siarę (Janusz Rewiński), przejął kontener pełen pieniędzy. Od tej chwili jako znany człowiek pomaga biednym ludziom i instytucjom. Założył fundację charytatywną wspierającą potrzebujących i pokazuje się w towarzystwie znanych osobistości. Jednak gangsterzy nie zapominają. Zza więziennych krat planują zemstę. Wynajmują płatnego zabójcę Szakala (Peter J. Lucas), by raz na zawsze Kilera usunąć. Tymczasem Jurek ma odebrać drogocenną przesyłkę dla swojej fundacji. Dowiadują się o tym Siara i Lipski i mają ochotę zagarnąć te wartościowe dobra. W tym celu sprowadzają kubańskiego szaleńca Jose Arcadio Moralesa (Cezary Pazura), który jest bardzo podobny do Kilera i może być pomocny w odbiorze przesyłki. Jurek, niczego nie podejrzewając, spokojnie gra z prezydentem (Andrzej Grabarczyk) w tenisa, lecz podczas meczu głowa państwa odbiera wybuchową piłeczkę i trafia do szpitala. Niedługo potem Jurek zjawia się na odsłonięciu pomnika i tam poszkodowany zostaje szef policji (Jan Machulski). W tym momencie zaczyna węszyć komisarz Ryba (Jerzy Stuhr), który nie wierzy, że Kiler jest spokojnym i praworządnym obywatelem. Jurek zaczyna obawiać się o swoje życie, a powód rzeczywiście istnieje, ponieważ Szakal wciąż na niego poluje. Do tego wszystkiego w jego życiu pojawia się nimfomanka Dona (Jolanta Fraszyńska), córka Lipskiego, która za wszelką cenę chce zaciągnąć Kilera przed ołtarz, co bardzo nie podoba się Ewie (Małgorzata Kożuchowska).

na podstawie
Juliusz Machulski (dialogi) (niewymieniony w czołówce) /
studio
Agencja Produkcji Filmowej (finansowanie) (koprodukcja) / Canal+ Polska (koprodukcja) / ITI Cinema (koprodukcja) / więcej
tytuł oryg.
Kiler-ów 2-óch
inne tytuły
Two Kilers Miedzynarodowe
więcej
Sobowtóra Kilera, pułkownika Moralesa, zagrał również Cezary Pazura. Z napisów końcowych wynika jednak, że w Kubańczyka wcielił się Ceasar Andreas Garro. Jest to żart filmowców, w języku hiszpańskim słowo "garra" oznacza pazur.
Kiedy Morales podjeżdża swoim Hummerem pod blok, w którym mieszka Kiler, parkuje samochód tuż za furgonetką, ale gdy schodzi Jurek, zaparkowany wóz stoi znacznie dalej.
Siara ogląda fotografie sobowtórów Kilera. Najpierw widać jednego w koszulce Legii Warszawy, a po przewróceniu strony widać kolejnego w stroju ludowym. Po zmianie ujęcia widać, że Siara przewraca znowu stronę, na której jest sobowtór w koszulce Legii.
"Kiler-ów 2-óch" jest brawurową kontynuacją pierwszej części przeżyć Jerzego Kilera (Cezary Pazura), który w pierwszej części był zwykłym, stołecznym cierpem mogącym pochwalić się co najwyżej znajomością z Rysiem taxi driverem, teraz zaś jest znanym filantropem grywającym w tenisa z prezydentem. Juliusz Machulski, który niemalże w każdym swoim... więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych