Film

Klincz

1979
1 godz. 37 min.
6,3 256
ocen
6,3 10 1 256
232
chce zobaczyć
Chłopak z prowincji stawia pierwsze kroki w boksie. Sukcesy sprawiają, że staje się obiektem zainteresowania nieuczciwych działaczy. Więcej Mniej
Klincz zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Złota Kaczka
Film zdobył nagrodę Złota Kaczka, 1 inną nagrodę i 1 nominację
Sprawdź wszystkie nagrody

Dwudziestoparoletni chlopak z prowincjonalnego miasteczka, Jerzy Olejniczak, zakłada ze starym pięściarzem - zwanym Pałką - klub sportowy. Przypadek sprawia, że odnosi zwycięstwo na ringu. Zaczyna trenować, kroczy od sukcesu do sukcesu. Staje się jednak obiektem machinacji nieuczciwych działaczy spotowych. Nie poddaje się, walczy samotnieDwudziestoparoletni chlopak z prowincjonalnego miasteczka, Jerzy Olejniczak, zakłada ze starym pięściarzem - zwanym Pałką - klub sportowy. Przypadek sprawia, że odnosi zwycięstwo na ringu. Zaczyna trenować, kroczy od sukcesu do sukcesu. Staje się jednak obiektem machinacji nieuczciwych działaczy spotowych. Nie poddaje się, walczy samotnie i w końcu odnosi cenne zwycięstwo. Radość mąci mu jednak świadomość drogi, jaką musiał przejść, drogi niewolnej od kompromisów, ustępstw, upokorzeń. (za www.filmpolski.pl)

na podstawie
Piotr Andrejew (dialogi) /
studio
Film Polski / Zespół Filmowy "Kadr"
tytuł oryg.
Klincz
inne tytuły
Clinch Miedzynarodowe
Więcej...
Zdjęcia do filmu realizowano w Warszawie, Nowym Dworze Mazowieckim i Katowicach ("Spodek" jako hala sportowa w Chicago) (Polska) oraz w Chicago (Illinois, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • kino dla nikogo

  esforty ocenił(a) film na 3

  Cóż z tego, że film ma jakieś tam wartości użytkowe, ba, nawet może być pogmatwanym moralitetem, jeśli jego poziom realizacyjny świadczy o braku warsztatu. Fotografowany w manierze odrealniającej rzeczywistość co raczej denerwuje a nie intryguje. Dramaturgicznie wywołujący emocjonalny kociokwik. Nawet ... więcej

 • Zdzisław Leśniewicz

  beek9 ocenił(a) film na 8

  Podobno Zdzisław Leśniewicz, który jest w rzeczywistości bokserem a który grał jeden z wizerunków postaci "Pałczyńskiego" ma własne zasługi w boksie. A w jednej z książek Jarosław Sokołowski nazywa go i wymienia właśnie epizod w tym filmie: ps. "Łysy". To ciekawe.

  • Niby dramatycznie miało być, a właściwie jedyne, co zostaje, to kilka kąśliwych uwag z dialogów.

   • pokazuje go od poczatku drogi, jeszcze nieskazonego korupcja az do konca finalu gdy widzi ile musial oddac z samego siebie by spelnilo sie to czego pragnal.

    • ABC

     użytkownik usunięty

     po prostu kultowy film nie będe się rozpisywał bo film jest swietny. a jjestem teraz przez to wszystko Giętki

     2