PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128074}

Klucz do koszmaru

The Skeleton Key
6,8 45 145
ocen
6,8 10 1 45145
5,5 6
ocen krytyków
Klucz do koszmaru
powrót do forum filmu Klucz do koszmaru

Kto nie oglądał niech nie czyta, bo to może być mały spoiler!!!

Ok, zakończenie było mocne, zaskakujące i.t.p., ale naprawdę polubiłem postać Caroline i w tym przypadku liczyłem na happy end. Ech... Dlaczego zawsze kiedy mam nadzieję, że film dobrze się skończy to kończy się źle, a kiedy oglądam durną komedię romantyczną i trzymam kciuki za to, żeby nie było happy endu to praktycznie zawsze jest? xD

ocenił(a) film na 7
Goku

Oglądałam ten film bardzo dawno temu i nie pamiętam jakie było zakończenie... możesz mi przypomnieć? ^^

ocenił(a) film na 10
Kristen

No ja też ja polubiłam...zresztą tego Bena też. Fajnie by było żeby powstała 2 część...

Goku

bo w "durnych komediach romantycznych" o to chodzi żeby były durne i romantyczne. a dla mnie w tym filmie zakończenie było najlepsze;)

ocenił(a) film na 9
elizkas

Ja np. bardzo lubie filmy ze złym zakończeniem. Podobał mi się i był taki inny od tych wszystkich filmów o grasujących psychopatach. Dość nieprzewidywalny i ciakwy ;] Kto nie oglądał polecam gorąco ;]

Goku

zgadzam sie film mialm ciekawe zakonczenie. mi sie podobal

glizdam0

o.tak.
caroline po 'transformacji'..
z tym petem.xD
cudny widoczek..xDD

ocenił(a) film na 1
adasiowaaa

Zakończenie, jak i cały film h... warte.
Przepraszam za brzydkie słowo.
Film całkowicie przewidywalny i cały czas widz "krzyczy" do głównej bohaterki: Ty debilko! Jak możesz być tak głupia?! Zero klimatu, gra taka sobie, cała historia, naciągana i nierealna, drętwe dialogi.

ocenił(a) film na 9
I_am_a_Bad_Girl

Co to za widz, który krzyczy na film hehe ;p

Czy przewidywalny?
No nie zgadzam sie z tym.

Co do gry aktorów - nie wypowiadam,

A czy fabuła nierealna? ;p
A które horrory są realne ? ;p

I_am_a_Bad_Girl

Hahaha z tym krzyczeniem to prawda,przynajmniej ja byłam tak zła,że wrzeszczałam na nią xD ale rzeczywiście zakończenie było...BEZNADZIEJNE.
Popsuło film,moim zdaniem.

ocenił(a) film na 10
Ofeflia

Właśnie zakonczenie doskonałe podobnie jak cały film. to nie komedia romantyczna, wiec nie powinno się dobrze konczyć.
jeczsze nie zdarzyło mi sie krzyczeć na telewizor ale jak zaczne mam nadzieję że ktoś mnie wyśle do lekarza:)

ocenił(a) film na 10
Goku

Mnie też zaskoczyło zakończenie. Ale mimo wszystko Dobry film. Oczywisćie zgodzę się na początku mówiłam nie wchodź tam debilko po cholerę tam idziesz... jeszcze na dodatek to ze " jak się w to nie uwierzy to nie zrobi ci krzywdy" a im dłużej się ogląda tym bardziej się zaczyna wierzyć wrrr;P Podobało mi się.
Ps zakończenie podobne do The Ring. takie nagle urwane c'nie?

Goku

Zakończenie było BEZNADZIEJNE...taka bajeczka dla małych dzieci,na mnie dobrego wrażenia nie zrobiło.Cały film ogólnie nawet dobry ale koniec zepsuł film.

ocenił(a) film na 7
panienka_2

A wlasciwie to moze mi ktos powiedziec jak to sie skonczylo? No bo ja skonczylam ogladac na momencie jak a Caroline sie zamienila w ta babke stara i na odwrot i stala z tym gosciem i sie patrzyli w lustro bodajze i ona mowila ze wolalaby byc czarna ;p
Co bylo potem, bo niestety nie zobaczylam, gdyz jakies chamy wylaczyli mi prad na dwie godziny bo im sie tak zachcialo ;/

ocenił(a) film na 9
lestat835

To już w sumie był koniec ;]

On jeszcze powiedział, ze czarne szybko uciekają, czy coś takiego...
No i tą, dziewczyne, co była w ciele tej babki starej karetka zabrała do szpitala i stwierdzili wylew ...

I ta stara babka w ciele tej dziewczyny zamieszkala w tym domu razem z tym prawnikiem no i żyli długo i szcześliwie xD
I pewnie dalej szukają nowych ofiar xD xD tym razem czarnych ;p

ocenił(a) film na 7
Anika12

Aha, czyli obejrzalam praktycznie do konca ;p Dziekuje xD

Goku

Dziwne bo akurat mi się zakończenie podobało, dla mnie zdecydowanie na plus. 8/10

ocenił(a) film na 9
ModulO

Mi tez sie podobało !! xD
Nie wiem co oni od niego chcą ;]

Goku

A mi się od razu przypomniał " Żar" . Oraz " Siedem" - tu z kolei zakończenie nie jest fajne. Ale inne nie miałoby sensu, trzeba w jakiś sposób wyjaśnić motyw postępowania staruszki.:)

adamdolowy

Zakończenie było zaskakujące. Bardzo mi się podobało - inne niż w większości tego typu filmach... Ne zdarzyło mi się krzyczeć na główną bohaterkę - nawet nie denerwowała mnie ;> Według mnie gra aktorów była dobra - zwłaszcza Kate Hudson - widać różnicę po "przemianie" - i to się liczy ;>

ocenił(a) film na 8
DiDayeN

Moim zdaniem gdyby nie to zakończenie to film by nie był tak fajny jaki jest :-) Mi się bardzo podobał wspaniały klimat i w sumie ta fabuła też fajna ;D

Goku

Mnie się podobało ... ciekawy film wśród wielu podobnych a jednak inny ...

chemik21

zakończenie co prawda dla bohaterki smutne, ale zaskakujące, to trzeba przyznać... ten motyw z podnoszeniem papierosów, gdy jest się przekonanym, że jednak pozostała w swoim ciele - mistrzostwo!

a druga część? gdyby była równie dobra jak pierwsza... to czemu nie, tylko co jeszcze możnaby wymyślić...??

Goku

Wg mnie właśnie dzięki zakończeniu ten film w ogóle należy do gatunku : horror. Ciekawe , niespodziewane i mroczne zakończenie , chociaż to co babcia wyczyniała z postrzelonymi czy tam połamanymi nogami w końcówce to śmiech na sali ,prawie jak w Drodze bez powrotu.

ocenił(a) film na 9
WisHazeJam

Muszę przyznać, że zakończenie nie było takie, jakiego się spodziewałam. Ale mimo wszystko jest to dla mnie jeden z najlepszych horrorów jakie widziałam. Ten film to dowód, że napięcie można wzbudzić nie tylko duchami latającymi po ekranie(chociaż jestem tego wielką zwolenniczką ;P). Brawo, świetny film.

Goku

Ja też myślałam o happy end a to coś takiego o wiele lepsze takie zakończenie, którego się nie spodziewasz :D Bardzo mi się podobał film a zwłaszcza zakończenie . Aha i tytuł bardzo trafiony.

martynka921

A mnie się właściwie tylko zakończenie spodobało. Może dlatego, że oglądałam z grupą znajomych, więc ciężko było wczuć się w klimat, ale ten film wydał mi się absolutnie denny, główna bohaterka zachowywała się idiotycznie, a motyw z tym ceglanym pyłem, czy co to tam było... lubię nierealne horrory z wampirami, duchami i milionem siekających psychopatów, ale linia z cegły, której nie może przekroczyć wróg? I wystarczy w to uwierzyć? No błagam :| 4/10, tylko za zakończenie.

Isz_

szczerze mówiąc jest to pierwszy i jedyny jak dotąd film, na którym przestałam jeść popkorn Z CIEKAWOŚCI I WRAŻENIA, naprawdę super zakończenie, i super rozczarowuje bo się liczy na HAPPY END!!

:((( ale sam film i w ogóle reżyseria należy na wysoką ocenę, uwazam też ze film nalezy obejrzec drugi raz żeby wyłapac kilka ciekawych kwestii znając zakonczenie. np babcia sie pyta KATE, czy jest ponakłuwana, przymierzając się oczywiście do przyszłego ciała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones