PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=128074}

Klucz do koszmaru

The Skeleton Key
6,8 45 145
ocen
6,8 10 1 45145
5,5 6
ocen krytyków
Klucz do koszmaru
powrót do forum filmu Klucz do koszmaru

Violet (babcia) zabiera z księgi jednąkartę z jakimś zaklęciem, a jak leży na ziemi "otruta" wyjmuje tą kartkę, kate hudson tą kartkę jej zabiera i ucieka...

czy babcia w ten sposób oszukała ją, bo zabrała kartkę z zakleciem CZARUJĄCYM celowo wprowadzając w bład młodą bohaterkę a nie ODCZAROWUJĄCYM (tak jak kate hudson sądziła)?

kate myslała że ta kartka uratuje bena czy też ochroni ją, więc babcia celowo dała tak do zrozumienia jej, ale w zasadzie zrobila w konia kate huson, zeby wlasnie na samym końcu na gorze myśląc, że to bedzie zaklecie ODCZAROWUJĄCE czy też CHRONIĄCE, sama na siebie złożyla zaklecie?




avoocadoo

Tak tylko spoglądałem bokiem na telewizor, ale sama intryga była czytelna.

SPOILER




Postać Hudson wzięła kartkę z nadzieją, że stworzy pole ochronne przed nimi. Tymczasem zaklęcie miało odwrotny rezultat i ją uwięziło. Pok koniec Violet przyznała, że specjalnie to zrobiła, chociaż to jest wg mnie naciągane pod zwrot akcji w filmie. W końcu nie miała pewności, że akurat Caroline ją jej zabierze tak, jak tego chciała - z drugiej strony bohaterka domyślając się sprawy nadal sama tkwiła w domu. Lepiej nie zastanawiać się nad tego typu fabułami dłużej.

5IN

ZASTANAWIA mnie po co Violet położyła sie na ziemi i zaczęła rysować kredą okrąg??????

po drugie dlaczego Caroline pod koniec nie wyszła z kręgu? mogla uciec przed lustrem...

ocenił(a) film na 8
avoocadoo

... Ej, my napewno oglądaliśmy ten sam film?

Stara, czarna wiedźma robiła już to kilka razy wcześniej. Chciała zrobić w konia główną bohaterkę i mdlejąc wzięła i udała, że robi krąg ochronny.

Caroline zaś, myśląc, że to zaklęcie ochronne, powtórzyła procedurę na górze. I później był dialog.
"- Nic mi nie zrobisz! To zaklęcie ochronne!"
"- Jesteś pewna? A kto Ci je dał? To zaklęcie ma na celu uwięzienia Cię w środku kręgu!"

Mama nadzieję, że wszystko wyjaśniłem. Jak nie, to:
ad1. By dać wrażenie, że to nie lipne zaklęcie.
ad2. Bo nie mogła. Ten syf ją tam trzymał.

Kunik222

ej Kunik spokojnie

widzialam film ten co ty:)

nie rozumiesz chyba mojego pytania ad.2!

pytam dlaczego nie uciekła z kręgu! tzn, ze ten krąg ją by blokowal? nie mogła by wyjsc? OK, ale czemu pozwoliła walnąć się w lustro? mogła to lustro ominąć:))

ocenił(a) film na 8
avoocadoo

To nie matrix :P To lustro poruszało się z prędkością dźwięku, a w dodatku kiedy przekroczyło barierę dźwięku, została przez nie ogłuszona.

Ten krąg ją chyba unieruchomił, a ona się zajęła próbowaniem uwierzyć w to, że nie wierzy.

Kunik222

możliwa jest też inna wersja. Sądziła że babcia kłamie więc została w kręgu..

Kunik222

"zajęła próbowaniem uwierzyć w to, że nie wierzy." Haha, no nic dodać, nic ująć. xD Chociaż zakończenie miło zaskakuje, nie ma jakiegoś kiczowatego happy endu. Pierwszy raz oglądając SK, nie spodziewałam się takiego finału.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones