PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=762057}
4,8 600
ocen
4,8 10 1 600
3,0 5
ocen krytyków
Knives out
powrót do forum filmu Knives out

Film dla mnie osobiście nie był kontrowersyjny. Sądzę, że wielu uważa go za taki ze względu na ‘wulgarność” scen i tekstów, tymczasem tak właśnie wygląda życie wielu ludzi, nie ma co się buntować przeciwko formie takiego przekazu. Zdziwiły mnie jednak dwie rzeczy w filmie pokazane i wzbudziły wątpliwości:

1. Czy faktycznie tendencje nacjonalistyczne, ksenofobiczne aż tak przybrały na sile wśród ludzi młodych? (w moim otoczeniu, jako 23-latka tego nie zauważam, a nawet spotykam się z otwartą postawą wobec obcokrajowców, w tym Ukraińców )

2. Czy naprawdę tak wygląda przyjaźń wśród osób „najlepszego pokolenia” ? Ja to bym podziękowała swoim „przyjaciołom” za takie melo, gdzie każdy tylko się obraża, rzuca krzywe spojrzenia i uwagi. Dla mnie taka atmosfera byłaby nie do wytrzymania, zamówiłabym taksę i uciekła.

Wyszłam z filmu zdołowana. Ta gorzka atmosfera dała mi się we znaki. Chcąc się od niej odciąć, pomyślałam o swoich znajomych. Cieszę się, że mam otwartych przyjaciół, którzy nie wypominają mi mojego statusu oraz poglądów, z którymi mogę rozmawiać w miarę szczerze i nie czuć się odtrącona ze względu na to kim jestem (i wzajemnie), że nasze rozmowy nie są zblazowane i przesiąknięte goryczą, ale potrafimy żartować, śmiać się i wygłupiać bez ranienia siebie nawzajem.

CheekyGlimpse

Ładna szczera wypowiedź lepsza niż film. Dobrze, że własne życie
postrzegasz lepiej niż to co było na ekranie. Co do tendencji nacjonalistycznych i
ksenofobicznych wśród młodzieży, którą znam też tego nie widzę wręcz przeciwnie
są bardziej otwarci niż moje pokolenie. Więcej jeżdżą, poznają normalnych ludzi
z całego Świata ale jest u nas sporo głupich polityków, którzy maja marzenia
o wielkiej Polsce są zafascynowani Hitlerem jego skutecznością rządzenia itp.
a młodzi są podatni na agitację.
Pozdrawiam.

darek638

Bo durnie zafascynowani Hitlerem nie chcą pamiętać, w jakim stanie pozostawił po sobie Niemcy i większość Europy.
Albo są nieukami i nie wiedzą.
Co nie zmienia faktu, że nastroje ksenofobiczne mają się dziś dobrze - z tym, że to w naturze cykliczne. Co jakiś czas powraca, jak naloty szarańczy.

ocenił(a) film na 2
CheekyGlimpse

Jestem świeżo po seansie. Mocno obniżyłem ocenę za względu właśnie przedstawionych sytuacji i poglądów. Niestety na co dzień spotykałem się - tylko przelotnie - ale jednak, z nastrojami ludzi mocny homofobicznymi, nastawionymi anty do obcokrajowców a nawet do kobiet - sprowadzając kobiety do ról czysto seksualnych. Nie utrzymuje kontaktu z takimi ludźmi. Po prostu ich spotkałem. Boje się tylko, że młodzi ludzie oglądając taki film będą nim niejako zafascynowani i będą chcieli zaszczepić w sobie takie poglądy. Nie raz spotkałem się z opinią, że gej to pedał i trzeba to leczyć albo tępić. Nie zgadzam się z taką opinią. Jeśli ktoś by mi powiedział, że jest gejem to poklepał bym go po ramieniu i życzył szczęścia. Odnoszę się głównie do mężczyzn ponieważ w naszym zmanierowanym społeczeństwie lesbijki przez mężczyzn są postrzegane jako kolejny obiekt seksualny. Hipokryzja bijąca z takiego założenia jest porażająca. Jeśli ktoś toleruje lub wręcz lubi lesbijki to gejów również powinien. Niby żyjemy w XXI wieku ale mentalność wielu, wielu ludzi jest na poziomie średniowiecza. Pozdrawiam.

danny_ocean

To, że ty tak postrzegasz lesbijki, to nie znaczy, że wszyscy tak mają.

CheekyGlimpse

Nie wierz we wszystko, co zobaczysz w telewizji.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones